Problém s elektrikou Daewoo Leganza

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Traxs
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 02, 2010 11:52

Problém s elektrikou Daewoo Leganza

Příspěvek od Traxs »

Dobrý den.Mám problém s elektrikou v daewoo leganza 2,0cdx.Problém je v tom že mi neusále bliká panel od klimatizace a když pustím ventilátor na 4a 5 tak mi vynechává stejně jako ten panel a při zapnutí světel se stlumí osvětlení panelu klimatizace, celkem razantně.Svetla mi taky lehce blikají není to moc,ale jde to poznat.myslím že celková elektrika je nějaká slabší.Myslel jsem si,že je to nějakým nízkým napětím,tak jsem koupil novou baterku a dělá to pořád.Nevíte někdo co s tím???Děkuji za odpověd
Reklama
 

palky.001
Příspěvky: 8
Registrován: pon lis 29, 2010 17:14
Bydliště: Rimavska Sobota

Re: problém s elektr.

Příspěvek od palky.001 »

stou klimou mam taky isty problem ale mne par krat poblika a potom vypne.som skusal co uz bolo preberane aj ten konektor odstranit ale to iste .kostru som premeral teraz nedavno a bola tiez si neviem rady :-(
Traxs
Příspěvky: 3
Registrován: čtv pro 02, 2010 11:52

Re: problém s elektr.

Příspěvek od Traxs »

ale já nemám problém jen s klimatizací,navíc mi pořád jde.Prostě to pořád bliká,ale to nebude problem s klimou to je nějaký problém v elektrice
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s elektr.

Příspěvek od -peha- »

V tom Ti asi pomôže len DOBRÝ elektrikár (Já našťastie jednoho mám) lebo laicky sa to ťažko hladá a ono je to vetšinou len taká malá somarinka takže nehladaj chybu hladaj elektrikára :idea:
palky.001
Příspěvky: 8
Registrován: pon lis 29, 2010 17:14
Bydliště: Rimavska Sobota

Re: problém s elektr.

Příspěvek od palky.001 »

tak uz je auto v servise uvidime co povedia a ci vobec sa im podari porobit :-(
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: problém s elektr.

Příspěvek od Slam »

Traxs píše:při zapnutí světel se stlumí osvětlení panelu klimatizace
Tohle je normální funkce, auto bylo konstruované tak, že světla se zapínají za tmy a proto se automaticky ztlumí veškeré osvětlení přístrojů v interiéru po zapnutí světel.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
palky.001
Příspěvky: 8
Registrován: pon lis 29, 2010 17:14
Bydliště: Rimavska Sobota

Re: problém s elektr.

Příspěvek od palky.001 »

takze vcera mi volali zo servisu ze som mal odideny ten panel vraj objednali novy zalozili a ide :-) takze uz kurim aj ja :-D cena panelu bola 170eur :-(
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s elektr.

Příspěvek od -peha- »

No tak ich v servise pozdravuj lebo si mal iso len čiastotne prerušený ten konektor a pokud to boli len tie kostry tak pre to to išlo lebo si podsvietenie bralo kostru z dačoho iného.Možno sa mýlim ale asi nie lebo pokud by som nemal nadštandartné slúžby v Daewoo servise tak by som dopadol tak isto lebo aj mne hneď najprv povedali že panel je fuč len ma udivuje cena pretože pod 600 € nezoženieš a mal som šťastie že elektrikár zo servisu je čestný a hlavne technik je kamarát takže hneď prišiel na to že panel je OK len tam chýbal jeden plus a jeden mínus a tak ma oprava vyšla na 20€ aby to zasa nebolo až tak zadarmo

Tu som to celé popísal a dosť aut u nás už má to to za sebou
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... A1ci+pozor

Je tedy možné že Ti panel odišiel ale to som ješte nevidel na žiadnej len jeden to to mal no to bola náhoda ale hlavné je že funguje a ta cena pokud tedy bol ten panel v háji je velmi dobrá :D
palky.001
Příspěvky: 8
Registrován: pon lis 29, 2010 17:14
Bydliště: Rimavska Sobota

Re: problém s elektr.

Příspěvek od palky.001 »

ten konektor som mal prerobeny opredtym ako som dal auto do servisu aj kostry premerane :-D vsetko bolo v poriadku :-D len nemal som ako vyskusat ten panel naokoli nepoznam nikoho s leganzou :-D tak preto auto slo do servisu :-D a vazne len preho dili panel a slo to
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s elektr.

Příspěvek od -peha- »

Tak potom je to OK a ako vravím aj cenu si mal síce pre teba vysokú ale môžeš byť rád lebo fakt ten panel po staru stával 15 000 - 20 000 a mne keď sa to stalo tak tu na fóre je Mi Sedl a on mal panel v háji no a cena bola 15000 kč takže mna omývalo keď sa mi to stalo tak som hned hladal na šrotovisku ale tam prvotná cena bola 2500 no o chvýlu mi maník volal že za menej ako 6000 ju nedá a v servise bola ludová cena 15000 sk no takže nakoniec ako som písal ma potešili a tým pádom aj teba.
No hlavne nech nám jazdia bez vážnejších poruch :lol:
palky.001
Příspěvky: 8
Registrován: pon lis 29, 2010 17:14
Bydliště: Rimavska Sobota

Re: problém s elektr.

Příspěvek od palky.001 »

dakujem :-) ved to kebyze hned neobjednaju ten panel tak som mal vybaveny pouzioty za 60 e mno plus benzim tak by ma vyslo 100 ecok komplet ale tak co uz .. tak to mam aspon zaruku ak by sa nieco stalo :-D
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: problém s elektr.

Příspěvek od palikx »

zdravim po nejakem case
mam tu tento problem s blikajicim panelem.
a je skutecne v p.....
mam panel na stole s pripojenym napajenim a blika porad.
vymenim a uvidime
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: Problém s elektrikou Daewoo Leganza

Příspěvek od Skodovak »

Zdravím vespolek.
Palikx: Ono to chce se podívat dovnitř. Už jsem takhle opravoval u své legy chime modul (pípadlo). Podle počasí a nálady někdy pípal nahlas, někdy jen neznatelně kuňkal, a někdy nebyl slyšet vůbec. Stačilo na destičce proletovat asi 4 studené spoje, a modul funguje, ač ještě furt přemýšlím, jak vlastně fungovat má. Podle schématu jde informace od čidla bezpečnostního pásu do chime modulu, a teprva z něj do palubky na kontrolku. Tak jsem si říkal, že by to mohlo pípat jako upozornění na nezapnutý pás. Tak jsem to testoval, a ani ve 100km/h (ano, dokonce i impuls od čidla rychlosti jde do chime modulu) to nepíplo... Tak buď má ten pípák pro mě nejasný účel, a upozorňuje jen na rozsvícený světla při otevřených dveřích nebo klíček v zapalku, nebo tam ještě někde bude zahrabanej čoklík.
Zatím všechny jednotky a podobné krabičky mi šly v Leganze poměrně dobře a na dneční dobu překvapivě rozebrat, takže by se možná vyplatilo zručnějším pokusit se o opravu ;) Až se budu nudit, mám tu ještě jeden náhradní panel, tak jej zkusím rozlousknout a podívat se kde konkrétně by se mohli zahrabávat pejsci v této krabičce :mrgreen:
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s elektrikou Daewoo Leganza

Příspěvek od palikx »

ahoj
rozebral proletoval vsech asi 324 spoju a nic nepomohlo. chybi tomu napajeni a zrejme odesel nejaky tranzistor nebo kondenzator. na to nemam nervy ani cas
zkusebne jsem privedl ukostreni na misto kde chybelo a panel zacal fungovat. ale jakmile vypnes zapalovani tak uz se ani nerosviti.
po vymene jineho panelu vse funkcni
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“