kurnik nepresiel som cez s t k

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: kurnik nepresiel som cez s t k

Příspěvek od LordMMX »

tu nejde o zisk 2 koní. ide o to, že 100 oktan je plný aditív, čistejší a hlavne má menej biozložky (E5 proti E10 v 95ke).

Espero na taký objem biozložky v palive nebolo stavané.

Taktiež biozložka - ethanol - rozožiera palivovú sústavu a obzvlášť keď jazdíš málo.
Benzín z tesca nie je najlacnejší pre nič za nič. je porovnateľný kvalitou s benzínom z jurky. spĺňa čo má ale navyše ani ťuk.

ja keď som menil motor v nexii, tak sanie bolo totálne zagrcané a zanesené. a tiež sa nejedná o diesel.

octan selector treba odpojiť na skúšku, ale zo skúsenosti viem že na emisie to nemá vplyv, len na spotrebu. Súbežne som robil STK/EK na espero aj na nexiu, nexia bola prepnutá na 95 a mala horšie emisie ako espero. - teoreticky na STK môžu skúsiť urobiť emisný test "na nečisto", treba sa opýtať či by boli ochotní obetovať 2 minúty po fajronte na test.

výfuk v tom prípade treba skúsiť zatesniť cementom na výfuky, pokiaľ nesedí správne.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Reklama
 

Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: kurnik nepresiel som cez s t k

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den. ;)
Mě jednou vyhodil,že jsem neměl opěrku hlavy v prostředku na zadní sedačce ,že je to narušení konstrukce ohrožující život !? :evil:
Asi jo,když si vzpomenu jak do mě debil narazil ze zadu ,že jseme skočili tři metry a nemít opěrky tak by mě to utrhlo snad hlavu.
Takhle jsem měl jen natrženou ledvinu ! Jinak já do benzinu vždy při tankování šoupnu frťana aditiva . Asi to vliv má protože
jsem dřív měl problémy s EGR ventilem taky jsem ho odpojioval.No a letos abych to nezakřik jezdím s připojeným! -i
Tak vážení hlavně ať nám jezdí a nezlobí !!!
Vl.
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: kurnik nepresiel som cez s t k

Příspěvek od esperkac »

No ten test na necisto sme uz robili. A nemozem tam chodit 10 krat vzdy ked nieco porobim. :( Vyfuk som cementoval ale len tak baj ocko. Mal som uz posledny tmel a nebolo tam uz vela.

Ja si myslim ze Tesko benzin je zo Slovnaftu akurat bez aditiv alebo s nejakymi lacnejsimi.Ale zoberme si ja najazdim rocne 10 000km.

Mam 2 auta to mas 5ku na auto. Tretie caka na generalk keby boly prachy.
Mne sa ,,premiovy" benzin tankovat neoplati. Ja na tom Espere nespravim ani 20 000km. Nepotrebujem benzin co mi cisty 20 rocny motor aby vydrzal este 20 dalsich rokov.Olej sa meni po 2 rokoch alebo MAX 15tkm ja keby som bol hovado tak menim olej po 5rokoch. Ale nerobim to davam kvalitu a ako sa ma.
Samozrejme ak my to pomoze prejst emiskou tak tam dam plnu nadrz aj 4 flasky dalsieho aditiva. Ale to je taky hop trop šamanizmus. Potreboval by som realne rady :/

Hlavova opierka tam je presne koli narazom zozadu aby si clovek nezlomil vazi nie pre pohodlie opriet si hlavu. Ale ak tam nebola z vyrobi a dorobis si ju tak je to nelegalna uprava.

Spotrebu mam dobru asi ten oktan selektor necham. No neviem co s tym. Asi sa posnazim pohladat niekoho kto ,,bude vediet" a dá.
Lebo inak neviem.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: kurnik nepresiel som cez s t k

Příspěvek od LordMMX »

ja si nepamätám, že by malo Daewoo predpísané výmenu oleja každé 2 roky alebo 15 tisíc km. Podľa knihy je to 10 tisíc (alebo 1x ročne) a pri náročnejších jazdnych podmienkach (krátke trasy, jazda v kolonach po meste a podobne) je to ešte skôr. viď prílohu.

Benzín z tesca je bez aditív. rovnako ako benzín na slovnafte .
ale to je jedno. "Prémiový" benzín sa vždy oplatí tankovať - aktuálnu spotrebu na leganze som podľa posledných výpočtov mal 6.81/100 (7.4/100 je predpísaná) a to nejazdím zrovna podľa predpisov. a tankujem len 100 oktan premiovy - rozdiel na cene dorovná výkon, spotreba a hlavne bezproblémové prejdenie cez EK - bez túrovania motora a podplácania.

Každopádne, či tu nájdeš niekoho kto ti s tvojim problémom poradí /možno palikx ak sa tu ukáže alebo JRD Mclaren ale toho som tu tiež dávno nevidel/ to neviem, ale najčastejšie ťa odkážu na netesný výfuk, zlú lambda sondu, zlý snímač teploty vody pre RJ, alebo zlý EGR ventil - ktorý espero nemusí mať. Iné veľmi nemá čo mať vplyv na emisie okrem nekvalitného paliva.
Přílohy
olej-daewoo.jpg
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: kurnik nepresiel som cez s t k

Příspěvek od esperkac »

To som tiez cital ale :lol: vtedy ked sa to pisalo tak aditiva boli spermie z veleryb teraz su ine technologie. :mrgreen: Inak tieto motory sa kurna karbonuju takze aj 10t km je vela.
Dnes som pucoval sviecky. Objednal som novu lambdu tak uvidime...
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“