Menil som tesnenie pod rozdelovacom.

Moderátor: Blue Lanos

ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Menil som tesnenie pod rozdelovacom.

Příspěvek od ozzman »

neviem, však ak to máš rozobraté tak zober gufero do predajne a nech ti daj podľa toho starého. skús napr. tu: http://www.solidslovakia.sk/ Inak potom daj vedieť čo to bolo za gufero a aký rozmer ;)
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Menil som tesnenie pod rozdelovacom.

Příspěvek od ppp »

je to tak ako som pisal 10.9x20.9x6.35mm
cize nezohnatelne
ako ND neexistuje
ako univerzalne na slovensku neviem zohnat gufero s vnutornym priemerom 11mm. 10mm je primale, aj po namazani olejom ide hriadelka stuha, takze by sa o chvilu gufero spalilo od trenia. Pritom rubena robi gufero sice len nbr (ale hadma postaci) a bez prachovky a v rozmere 11x19 ale na slovensku ho nekupim, vnutorny rozmer 11 proste nie, len 10 alebo 12. Takze asi budem musiet kupovat cez ebay bud z ciech alebo uk. Minimalne v UK maju aj rozmer 11x21, akurat asi tiez bez prachovky ale vyberat si nemozem. Alebo z HK.

Zatial asi jedina moznost ako zohnat nieco take je toto:
http://www.ebay.com/itm/Rotary-shaft-oi ... 3f16add8e6

sice postovne vyjde viac ako cena gufera, ktore stoji dvakrat tolko ako by stalo tu na slovensku v predajni, ale ked si niet z coho vyberat tak co uz. Aj tak ich vezmem viac kvoli pripadnemu poskodeniu alebo malej vydrzi.
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: Menil som tesnenie pod rozdelovacom.

Příspěvek od ozzman »

Ja by som to nevidel tak beznádejne.
skús tu: http://www.lmkpoprad.sk/index.php?PHPSE ... 01&str=156
prípadne napíš sem: http://www.gufero.sk/
Btw. ja by som sa tiež pridal k objednávke ak to budeš objednávať. Btw. nemá tam ísť smerové gufero (s drážkami)?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Menil som tesnenie pod rozdelovacom.

Příspěvek od ppp »

gufero sk som uz niekolkokrat oslovil mailom v minulosti, dokonca aj tentoraz a vzdy bez odpovede, ale po telefone by to mozno malo zmysel. Sa dozvediet ze nemaju ani nebudu mat. Poprad je zase o pol dolara na postovnom lacnejsi ako cesi z ebay.
S tym smerovym guferom to bolo dobre :). Mozem byt rad ze najdem aspon gufero so spravnymi rozmermi a navyse prachovkou. O vitone (ani neviem ci povodne bolo z fpm alebo len nbr alebo coho) alebo smerovosti mozem len snivat. Aj ked na skodovku som tiez na slovensku nevedel ani za svet zohnat gufera na poloosi. Cez jedneho spolukonfenrencnika z ciech sa podarilo, aj ked ani tam to nemali v kazdom obchode. A to zohnal normlaka original diely cervenej farby zo silikonove guymy a so srpavnou smerovostou. Na slovensku bolo dostat len jeden smer, vsetci to veselo davali a veselo striekala jedna poloos na prevodovku a susplechy.

Takze idem objednat par kuskov z ciech a ak to pomoze ak sa to vobec podari vymenit tak budem snad referovat ak nezabudnem. Momentalne ma to fest serie, lebo som v roku 2012 uz tusim menil motor s prevodovkou a pekne som vsetko ocistil petrolejom takze sa dalo z motora a prevodovky jest. A tiez pritlacak a zotrvak. A teraz su motor a prevodovka a hadice pod rozdelovacom zaolejovane, aj ked este tam nie su nanosy bahna. A co je so spojkou ktovie, snad sa tam olej cez nejaku skaru na prirube nedostal.
A musim to vymenit do jari, lebo potom uz bude auto odstavene a nebudem moct zistit ci to pomohlo.
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Menil som tesnenie pod rozdelovacom.

Příspěvek od Vypravca »

Nepomohlo by do tej dierky kadial to tecie z rozdelovaca (cez to sitko) ,,zalozit,, nejaky duty nit a nan nasunut hadicku, aby to stekalo pod motor, alebo do nejakej nadoby.
Ak budem mat cestu okolo Gufera tak sa popytam na to gufero.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Menil som tesnenie pod rozdelovacom.

Příspěvek od ppp »

to je dobra finta :)
stacilo by pod veko rozdelovaca chytit misku na odkvap, len kto by ju vylieval, ved mne tak mizne take dva az styrli litre oleja na 10kkm :). Len mi to pripada trochu ako tzv. "redneck" oprava. Vid napriklad:
http://blog.carid.com/45-redneck-car-re ... ke-you-lol
a pod. na nete je toho plno :)
radsej som zainvestoval do gufera, ak ich neznicim vsetky pri pokuse o vymenu tak nejake ostanu :)
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Menil som tesnenie pod rozdelovacom.

Příspěvek od Vypravca »

Mne Espero tiez dost zralo olej. Ale po vymene gufier na ventiloch to bolo o.k.
Cez rozdelovac ti vytecie tolko oleja!?
Co tak hriadelku rozdelovaca dat na sustruh a v mieste gufera ju stocit na ten rozmer aby ti 10mm gufero bolo akurat a nepalilo sa.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Menil som tesnenie pod rozdelovacom.

Příspěvek od ppp »

radsej miesto upravy rozdelovaca som kupil 11x21x7 gufera z ciech cez ebay. Prisli akesi modre, jedno asi z inej varky takmer uplne modre :).
Natlct isli pomerne lahko aj hriadelka rozdelovaca sa tvari ze nejako tesni a pritom prilis nedrie. Ved origo mali len o 0.1mm mensi otvor.
Najpr som testovaco vymenil gufero na nahradnom rozdelovaci, ktory ma aj trosku silnejsi magnet na rotore a menej zodradu hriadelku okolo gufera. Ked som mu pacil stare gufero von, myslel som si ze je pekne tvrde, tak ze v nom ostavali v rypy od nechtu aj skrutkovaca. Ale len do dones, ked som zistil uplne novy stupen tvrdosti gumeneho gufera. Na rozdelovaci v aute v podstate uz nebolo gufero. Pri zatlaceni nechtom na prachovku gufera tato praskla a rozlomila sa. Pri paceni gufera von skrutkovaocm som z neho uplne vylomil tu cast, ktora nedrzala pokope kovovym kruzkom. Cize bolo tvrde ako kamen a netesnilo vobec nic. Takze preto sa mi cez rozdelovac valilo tolko oleja.
V novom gufere neostane vryp ani po skrutkovaci pretoze je z gumy, ale toto stare bolo ako z bakelitu akurat ze krehkeho ako sklo.
Ak by niekto chcel mam este dve rezervne. Moze si vybrat aj farbu :).

Takze rozdleovac je v aute a teraz hladam na ebay nove plastove obaly konektorov do rozdelovaca. Tych konektorov, ktore idu k RJ a ku VN cievke. Obom som uz davno ulamal zapadky a teraz sa prevadzkou vytahuju. Raz som kvoli tomu ostal stat na krizovatke, ked sa jeden vytiahol prilis, takze mozno kvoli tomu mi motor obcas na krizovatkach pri rozbehu hapruje.
Dvojkonektor som nasiel na starej lanosackej kabelazi a nie je taky ktrehky ako na mojom espere, ale stvorkonektor ktory mal lanos patril niekam inam pretoze ma iny tvar a aj ked sedi tak ma zarez v zapadke dalej a tak sa moze povysunut viac nez by sa mal.
Kedze som tieto konektory uz na ebay videl ako vodeodolne konektory tak viem ze ich tam najdem. Prehodenie bude lahke. Vycvaknem/vysuniem piny zo starych konektorov prehodim gumicky a nacvaknem/nasuniem do novych obalov.


Este doplnim, ze 11x21x7 nie je idealny rozmer, tych 7mm hrubky je viac nez ma byt, ale nastastei sa ta guma podda a nie je to neprekonatelny problem. Origo su fakt 6.35mm hrube.

Takze super, zle som si pamatal, na ebay su ine konketory nekompatibilne. Takze ak nezozeniem na vrakali nejaky schopny, lenze tam budu tiez stare a krehke, tak budem musiet upravit ten co mam.

Vypravca -> keby si videl kolko oleja mam v zahybe na prevodovke pod rozdelovacom a kolko oleja na novej dlazbe (kde po kazdom parkovani pribudne vzdy nova kaluzka asi 10 az 15cm v priemere, aspon ze parkujem vacsinou na tom istom mieste takze sa prekryvaju :) ), tak by si nepochyboval. Nieco vytecie aj spod veka ventilov ale toho je omnoho menej. Inde uniky nemam. Na dlazbe to pekne vidno ze pokvapkane je to len pod rozdelovacom.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Menil som tesnenie pod rozdelovacom.

Příspěvek od ppp »

vymena pomohla, po tyzdni 450km je rozdelovac stale suchy
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“