Diaľkové ovládanie, alarm a centrál

Moderátor: Blue Lanos

stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Diaľkové ovládanie, alarm a centrál

Příspěvek od stefan »

Mám dve otázky. Dostál som diaľkové ovládanie k autu, problém je že však iba jedno. Mám dva kľúče s imobilizérom, ale keď zamknem auto diaľkovým a potom ho otvorím kľúčom spustí sa alarm. To diaľkové sa dodávalo štandartne, alebo ste si to dávali dorobiť? na prednom skle je príjmač s LED, ktorá vôbec nesvieti s názvom META SECURITY. Dá sa dokúpiť ešte jeden vysielač, a ak áno čo to asi stojí a kde sa to dá kúpiť? A ako funguje alam? Čím sa aktivuje, na čo reaguje?
Druhá otázka je: podaril sa mi taký kúsok: mal som otvorené šoférove dvere a stlačil som uzomknutie dverí na šoférových dverách. Všetky dvere okrem šoférových (boli otvorené) sa uzamkly. Následne však nešli otvoriť ani tlačidlom v šoférových dverách ani diaľkovým ovládaním. Musel som ručne vytiahnuť všetky páčky na dverách a potom to pracovalo normálne. Aké skúsenosti a fígle mate vy s centrálom, Ešte jedna vec, na mojom Espere na šoférových dverách keď zatlačím zámok, zamknú sa všetky dvere, no na spolujazdcovích dverách to nie je. To znamená že keď zvonku otvorím spolujazdcové dvere kľúčom tak sa mi neotvoria ostatné. Máte to aj vy tak?
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Reklama
 

Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

no otvoria sa iba spolujazdcove dvere pretoze motorcek ktory ovlada central je iba na soferovych dverach. ak das sdolu taopacirung tak to uvidis ako to je riesene.
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Nejjednodussi alarmy reaguji jen na otevreni dveri, kufru, kapoty. Drazsi maji otresove cidlo. Drazsi ultrazvukova cidla pohybu v kabine auta, cidla rozbiti oken...

Cekal bych, ze tady to bude dvere, kufr, kapota + otresove cidlo.

Dokoupeni dalsiho ovladace ke staremu alarmu muze byt, aspon podle mych zkusenosti, dost velky problem.
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Ak mas skutocne alarm Meta, dokupit ovladac nieje problem, naprogramovat sa da vsak iba ked ten co mas funguje. Mety su dost rozsirene, skus napr. f. Secar Blava...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Tiez by som sa rad spytal na dialkove ovladanie. Mam v espere dorabane akesi dialkove, akurat neviem ci uz od dovozcu, alebo neskor. Ovladanie je radiove a na krabici je akurat napis euro, na jednej strane je tam konektor ako na maticnych doskach v pc na napajanie (len si neviem spomenut ci at alebo atx) a na druhej strane je cierny drotik (antena). Vnutir nie je nic podla coho by sa to dalo identifikovat. A este z toho visi drotik s malym tlacitkom, ktore ale neviem an co sluzi. Cele je to zapojene na benzinove cerpadlo (ako imobilizer) a na central a bliknutie svetiel (ale bez hukacky), ale ako tak to som este pod palubovkou nenasiel.

Neviete od akeho vyrobcu by to mohlo byt?
Ovladac ma dve trojuholnikove tlacidla s jednou a dvoma bodkami a ldeku (skor len kryt ledky).
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Pozrite si niekde na fore som nasiel link na autoalarmy a boli tam aj ceny. (v Sk) Boli tam od alarmov cez centraly az po automaticke zatvarania okien (po zamknuti sa automaticky zavreli otvorene okna) .... Ceny boli celkom fajn...

Inak to je normalna vec ze ked zblnes central musi ho dat do nulovej polohy
a potom je ok... Na R21 bola sranda ze ked si odomkol od vodica, odomklo sa vsetko (dvere, kufor, nadrz) a od spolujazdca iba vsetky dvere.
Inak co by som obcas uvital na espere, tak to je impulzne zatvaranie okien (aspon vodic a spolujazdec)
Naposledy upravil(a) palladin dne úte srp 23, 2005 15:26, celkem upraveno 1 x.
stefan
Příspěvky: 640
Registrován: čtv črc 28, 2005 09:21
Bydliště: Žilina

Příspěvek od stefan »

No idem sa zháňať po tom novom diaľkovom.
Nikto nenapísal čo to bude koštovať, tak keď to zistím podám
správu. Alarm je zapojený na všetky dvere, kufor a kapotu +
otrasové čidlo. Toľko som zistil. Alarm sa asi spúšťa diaľkovým,
takže keď potom otvoríš dvere kľúčom, spustí sa poplach.
Ináč pre zaujmavosť, originálny náhradný kľúč na ESPERO s imobilizérom
stojí v Carmaxe v Piešťanoch 750.- SK.
ex - Espero, 11/96, 1,5 DOHC, 66 kW,strieborná metalíza, 107000km, plná výbava.
Renault Scenic, 12/2000, 1,9 dti, 72 kW, bordová metalíza, 150 000 km, ešte lepšia výbava.
Noxx
Příspěvky: 114
Registrován: čtv pro 08, 2005 22:50
Bydliště: BA

Příspěvek od Noxx »

ake central ma espero elektricky alebo hydraulicky ? :oops:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jednoznacne elektricky.motorky v kazdych dverich(ted jen nevim jestli taky v lp.)
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Noxx píše:ake central ma espero elektricky alebo hydraulicky ? :oops:
samozrejme - elektrický

...ten druhý si myslel asi pneumatický, čiže vzduchový, že ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

palikx píše:jednoznacne elektricky.motorky v kazdych dverich(ted jen nevim jestli taky v lp.)
ale áno - staré dobré espérko má aj v LP ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Stefane, uz mě nebaví otvírat Nubiru klíčem, tak jsem si koupil novej alarm s 2x dálka, komplet jednoduchý s plovoucím kodem a za 1090,- vc poštovného
www. levnealarmy.cz měl bych ho dostat zítra budu informovat :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

ppp píše:Tiez by som sa rad spytal na dialkove ovladanie. Mam v espere dorabane akesi dialkove, akurat neviem ci uz od dovozcu, alebo neskor. Ovladanie je radiove a na krabici je akurat napis euro, na jednej strane je tam konektor ako na maticnych doskach v pc na napajanie (len si neviem spomenut ci at alebo atx) a na druhej strane je cierny drotik (antena). Vnutir nie je nic podla coho by sa to dalo identifikovat. A este z toho visi drotik s malym tlacitkom, ktore ale neviem an co sluzi. Cele je to zapojene na benzinove cerpadlo (ako imobilizer) a na central a bliknutie svetiel (ale bez hukacky), ale ako tak to som este pod palubovkou nenasiel.

Neviete od akeho vyrobcu by to mohlo byt?
Ovladac ma dve trojuholnikove tlacidla s jednou a dvoma bodkami a ldeku (skor len kryt ledky).
Neviem, prečo som si toto nevšimol skôr ale - ten tvoj systém sa volá DO CZ Euro, neviem, kto to robí, ale - čo k tomu potrebuješ? ak ešte vôbec - schéma by nemala byť problém... to tlačítko služi na programovanie alebo núdzovú deaktiváciu...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Noxx
Příspěvky: 114
Registrován: čtv pro 08, 2005 22:50
Bydliště: BA

Příspěvek od Noxx »

co poviete na toto ? je to dobre ? chcel by som alarm s DO...
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

Noxx píše:co poviete na toto ? je to dobre ? chcel by som alarm s DO...
No ja som si namontoval Alarm Lightsecurity http://www.molpir.cz/akcie2005/lightlock.htm a som celkom spokojny :D
Lightsecurity nema vystup na Pager,impulz na dotahovanie okien,tiche vypinanie/zapinanie alarmu a obmedzenie poctu poplachov.
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“