rychlostne stupne

Moderátor: Blue Lanos

macky

rychlostne stupne

Příspěvek od macky »

kupil som Espero asi v marci.Vcelku v pohode.Patrilo nejakej firme,tak som vymenil par veci.Brzdove kotuce,filtre,naplne a tak.Hneva ma ale radenie z N do 1. alebo z 3 do 2,alebo z N do R. Menil som radio takze som mal vsetko rozobrate.Rychlostna paka sa mi zda byt volna do stran.Je tam taky klb na ktorom sa paka pohybuje dopredu a doz. a tiez do stran.Hladal som kod v katalogu ND ale nema to samostatny kod.Mam hydraulicku spojku.Tiekol mi hlavny valcek,tak som dal vyrobit novy piestik-musel som to prisposobit manzete.V predajni chceli vela za novy.Takze to fici ako nove.Kvapalina/spojkova/ uz neunika. Tie stupne idu tazko. Co stym????
Reklama
 

Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Pozri pomocny valcek na prevodovke (cca 250 sk ) a ak netecie asi najskor bude ohnuta ta tycka co ovlada spojku (neviem presne ako sa to tvola).Nekvalitny material... Ta tycka byva dost bezna zavada. Oprosti tomu ramienku sa ohne (staci par stupnov) a potom dobre nevypina a radis cez zuby...
Ja som napr. musel vymenit oba valceky aby to bolo ok, lebo oba tiekli...

A ak mas volu v riadiacej pake skus pozriet mechanizmus na prevodovke. Tam sa zvyknu vybit dva take plastove vylisky a potom ma paka volu. Moze sa to aj prejavovat buchotanim kde ides po nerovnej cete...
Ak pytaju u vas vela, zavolaj do Carmaxu v Piestanoch (velkosklad daewoo) a tam robia aj zasielkovy predaj.

PS: Ja som platil 470sk za hlavny spojkovy valcek. -i
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

vse je pravda a navic to muže být krivý pritlacný talir spojky.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
macky

spojka

Příspěvek od macky »

Keby bol krivy tanier tak by to robilo pri vsetkych stupnoch,myslim si...
Ktoru tycku myslis?Co je opreta o piestik pomocneho valceka?Ak si dobre spominam tak je dost masivna.Momentalne mam ine starosti,ale musim to riesit.Zena ma dva roky vodicak,a nejazdi-mala by zacat.
Kazdopadne dik!!!!!!
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

promin sem si to konecne poradne precetl.mas asi opravdu velkou vuli do stran a to bude na razeni na tyci co leze do prevodovky ta plastova kostka s cepem.a pak možna jeste futra v prepakovani.Vypinaci paka spojky to asi teda taky nebude.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
macky
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 07, 2005 14:39

tak to ma byt!!!

Příspěvek od macky »

Neskor no predsa.Vymenil som silenbloky a odvzdusnil spojku a chodi to super.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no tak slava. -i
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Prosim Vas ake silentbloky? Mne ide tiez tazko 1, 2 a R. Teda ani nie tazko, len niekedy ich tam nedam ani keby som sa pokrajal. Na krizovatke to dost zamzri, ale ked to spravi v kopci pri rozjazde tak je to dost tazko riesitelna situacia. Na 3jku sa dost blbo rozbieha.
Tie rychlosti tam proste niekedy bobec nedam. Paka sa jednoducho neda posunut ani dopredu ani dozadu. Ostatne v pohode. Ale vacsinou s prevodovkou nemam ziaden problem. A toto robi ci uz sa auto hybe alebo stoji. ALe skutocne len niekedy a neviem od coho to zavisi. Este som sa ale na radenie zospodu nepozeral.
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

ppp píše:Prosim Vas ake silentbloky? Mne ide tiez tazko 1, 2 a R.
no ak ti nejdu zaradiť rýchlosti, to asi nebudú tie silentbloky, tie spôsobujú skôr drnčanie šaltpáky pri zaradenej rýchlosti - proste vôla...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
macky
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 07, 2005 14:39

Příspěvek od macky »

Skus odvzdusnit spojku.
macky
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 07, 2005 14:39

Příspěvek od macky »

ked tak o tom rozmyslam mal som tiez problemy so zaradenim 1,2 a R.
Ono je tam tych klbov dost-na kazdom milimetrik a ide to cez zuby alebo silou.Je to pekne nakreslene v katalogu nahr.dielov na str.182.Najprv som vybral tiahlo 9 /nezlomit!!!/,potom hriadelku 13.Silenbloky su pod cislom 15-2ks. Vycistit-nemazat-vznika brusna pasta!!! vela stastia!!!
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Vdaka kuknem sa na tie diely.
Neviem ci to mozu byt synchrony, lebo podobny problem mam aj na skodivke, lenze tam pomoze zaradit co ide, a pohnut sa aspon o 1mm, lenze na espere ked raz nejde, tak to nepresvedcim. Ziaden radenie cez zuby (okrem spiatocky, ked som netrpezlivy), len proste tam raz dvakrat za 1000km nic z 1,2,R nedam. Uz to sice vacsinou viem oklamat 5kou a potom ide aspon R a nasledne 1,2, ale nie je to velmi prijemne, a R tam za ajzdy nedam, takze toto funguje len pre rozjazd.
Navyse synchrony by nerobili to,z e to obcas urobi aj za jazdy. Ale teraz mam pocit, ze problem nastava, ked je auto naklonene na pravu stranu, ci uz na parkovisku alebo v zakrute odstredivou silou.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Tak uz to mam overene. Ked nejaka sila (odstrediva, alebo gravitacna) taha doprava, tak tam nezaradim 1, 2 ani R. Takze v lavotocivej zakrute ani pri parkovani na sikmom povrchu nemam sancu. Stretli ste sa uz s niecim takym?
Okrem toho este pri aj tych najmensich hrbococh nieco v interieri povrzava pri pedaloch, ale neviem co. Bude to v interieri, lebo je to pocut ako netlmeny zvuk. Dufam ze pojde len o nejaku prechodku. Horsie je vsak to radenie.
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: rychlostne stupne

Příspěvek od Olda »

macky píše:kupil som Espero asi v marci.Vcelku v pohode.Patrilo nejakej firme,tak som vymenil par veci.Brzdove kotuce,filtre,naplne a tak.Hneva ma ale radenie z N do 1. alebo z 3 do 2,alebo z N do R. Menil som radio takze som mal vsetko rozobrate.Rychlostna paka sa mi zda byt volna do stran.Je tam taky klb na ktorom sa paka pohybuje dopredu a doz. a tiez do stran.Hladal som kod v katalogu ND ale nema to samostatny kod.Mam hydraulicku spojku.Tiekol mi hlavny valcek,tak som dal vyrobit novy piestik-musel som to prisposobit manzete.V predajni chceli vela za novy.Takze to fici ako nove.Kvapalina/spojkova/ uz neunika. Tie stupne idu tazko. Co stym????
Tohle mi dělala hydraulika, koukni se ještě jestli ti nesákne pracovní válec, a zkus odvzdušnit...
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Ozviujem staru temu s doplnujucou otazkou. Co vsetko moze na radeni v espere sposobovat vole?
Stale riesim nemoznost radenia 1, 2 a R. Chystam sa vymenit cast 9 v manuali na prevodke radenia medzi kasnou a prevodovkou. Je to taka asi 15cm tycka s plastovymi objimkami gulovych "capov" na dalsich castiach radenia. Prenasa otacavy pohyb tyce radenia cize vlastne pravolavy pohyb radiacej paky. Je tam nejaka vola ci kriticka to neviem, ale ako dalsiu teoriu (predtym nez uznam, ze je problem v prevodovke) beriem ze je v mechanizme prilis velka vola a tak pri vacsom vykyve motora s prevodovkou nemam moznost dat paku to takej polohy aby sa kvoli volam v radeni tento pohyb v dostatocnej miere preniesol aj do prevodovky. A tato tycka za necelych 80Sk je ako dalsi pokus riesenia problemu.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“