Nefunguje zadna hmlovka

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Nefunguje zadna hmlovka

Příspěvek od esperkac »

Nefunguje zadna hmlovka. Nefunguje ani vyhrievanie zadneho okna a spetakov. Poistku F9 20A prepali hned ako stlacim vypinac na vyhrev. Ak stlacim hmlovku nic sa nestane.
Reklama
 

esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Nefunguje zadna hmlovka

Příspěvek od esperkac »

Tak koli priprave auta na STK som sa isiel povenovat tej zadnej hmlovke. Pozrel som schemy a ze idem nato. Pred par dnami som mal vonku pristrojovku ci funguje spinac a vyzeral ok. Auto koli vymene gulovych capov bolo vo vzduchu a asi tyzden stalo tak som napojil nabijacku na akumulator ze idem skusat svetla aby bola baterka chranena a zapol som svetla svietili aj kontrolky na pristrojovke ale zadna hmlovka nic. ALE ked som zapol aj predne hmlovky tak idu aj zadne! Vypnut zapnut vsetko ok Hura si vravim hmlovka ide. Ale bolo mi divne preco nejde samostatne iba ta zadna. Plus vypaluje poistku vyhrievania .Tak som sahal aj na relatka co su pri vodicovych nohach. Vytiahol som jedno take modre dole blizsie k dveram dal naspat ale ziadna zmnena.

Tak som sa venoval capom a idem na skusobnu jazdu. A sup auto toci ale nestartuje :evil: Asi na 5 krat. Tak pocuvam ci ide cerpadlo a ked ho pocujem tak auto chyti a ide normalne. Zapnem svetla a mam divni pocit ako by mi chybalo nieco. Ked som otocil vypinacom myslim ze byvalo pocut take CVAK a pozeram na pristrojvku a nesvieti kontrolka. Prepnem na dialkove a tiez nesvieti modra kontrolka. Ale svetla funguju normalne .Hmlovky idu tiez. Isiel som teda na skusobnu jazdu ze kupim benzin do kosacky. Na benzinke mi to zase nechcelo chytit. Ale na druhy krat to nastartovalo.

Pridem domov nechal som chvilu odlezat a zase nic. 2x posebe tocim klucom a nastartuje. Potom 3x posebe chytili.
JakubMierz
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 28, 2022 15:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje zadna hmlovka

Příspěvek od JakubMierz »

mlhovky mi taky selhaly, problém byl ve zkratu relé, stáhl jsem si to ze stránky signeda.pl a opravil sám.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje zadna hmlovka

Příspěvek od LordMMX »

pokiaľ ma pamäť neklame, zadné hmlovky na espere/nexii nešli pokiaľ neboli zapnuté predné (ak ich malo auto) .
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“