Zadrety motor

Moderátor: Blue Lanos

esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Zadrety motor

Příspěvek od esperkac »

Stala sa taka vec... Zadrelo sa to :mrgreen:
Na vrakovisko za 30€
Opravit motor alebo zohnat druhy
Predat nepojazdne???

Cakam vaše reakcie a rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadrety motor

Příspěvek od JRD McLAREN »

...kolko si stym najazdi ..??
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Zadrety motor

Příspěvek od esperkac »

Auto ma 168 tisic na budiku. Motor bezal bez oleja mozno by vydrzal vacsi kilometrovy nabeh keby nesiel nasucho.
Lenze zato ze sa olej tratil mozu jeho konstruktery. Karbonoval hydraulicke vymedzovace vole sa ozyvali pravidelne. Olej vytekal vsade.

Pre porovnanie moj KLDE Mazda motor stracal olej rovnakym sposobom ale ma 460t a ide
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadrety motor

Příspěvek od LordMMX »

zvláštne, ja som mal motor v espere s nábehom cez 220 tisíc a oleja sa nestratilo ani deci za 10 000km. chyba je väčšinou medzi volantom a sedačkou.

pokiaľ nie je karoséria v dezolátnom stave, vymeniť motor alebo predať nepojazdné.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Zadrety motor

Příspěvek od Laco71 »

Ja len tolko poviem, že kontrolovať stav prevadzkových kvapalin je jednou zo ZAKLADNYCH POVINNOSTI vodiča, a učia to aj autoškole !

4 litre oleja sa nestratilo za 5 minut !

Tam nebol olej kontrolovaný min.mesiac.

Takže tak. :mrgreen:
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Zadrety motor

Příspěvek od xwing »

Ja sice tiez olej nekontrolujem, ale tak snad je na palubovke kontrolka oleja.
A ta nesvietila ?
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadrety motor

Příspěvek od LordMMX »

xwing píše:Ja sice tiez olej nekontrolujem, ale tak snad je na palubovke kontrolka oleja.
A ta nesvietila ?
tá svieti len keď nie je tlak. a vtedy je už väčšinou neskoro
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Zadrety motor

Příspěvek od xwing »

Mne den po vymene oleja zacala svietit, takze stacilo doliat pol litra a bol klud.
Tim chcem povedat, ze zacne svietit dost skoro a nie ked tam neni olej ;-)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Zadrety motor

Příspěvek od esperkac »

Hej tu sa mi to nazbieralo dakujem za reakcie. Auto jazdila sestra a olej sa dalieval casto. Lenze vzdy klesol na MIN a v ten den sa sa dolieval tiez. Ale je to vina motora. Neda sa jazdit 100km zastavit doliat zase prejst 100km doliat... Daval som nove tesnenie pod viecko , hadicu odvetrania uzáver ale neoriginalny a tieklo to spod veka rozdelovaca viecko aj kruzky si mozno prepustili. Servis bol primerani na auto ist s nim parkrat do obchodu.

V ten den bolo na STK a EK. Podla mna ho vytacali. Kontrolka svietila ale bolo treba ponahlat do roboty.

Ale chcem odvas figle. Karoseria hrdzu ma je to Espero. Je mi to luto dat dosrotu. A okrem čardašovych tanečnikov mi nikto na inzerat nevolá. Ak mate zaujem ozvite sa
Naposledy upravil(a) esperkac dne pon led 22, 2018 13:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadrety motor

Příspěvek od LordMMX »

nejaké fotky by sa nenašli? zvedavý som hlavne na tú hrdzu.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Zadrety motor

Příspěvek od esperkac »

Hrdza na spodku dverach, trochu lemy. Mam inzerat na Bazosi. Zelena farba. Teraz je spinave, zasnezene a nemam cas ked chodim do prace nafotit ho. Odchadzam za tmy domov sa vratim je tma.

Fotky su ale prvykrat mi ich forum neprijalo lebo mali velkost nad 2MB tak idem fotit auto znovu. S nizsim rozlisenim som mobil prestavil z 13MBpix na 5 a znovu mi to nezoberie fotky zase ze nieje rozlisenie 1280 ale 2560 To co je??? Nieje rok 2005 ale 2017 mame full hd aj na mobile to co je za obmedzenie?
Napis mi email lebo ani do sz ti to nemozem poslat
Naposledy upravil(a) esperkac dne pon led 22, 2018 13:50, celkem upraveno 1 x.
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Zadrety motor

Příspěvek od esperkac »

Tak na 8 krat sa mi podarilo nahrat 3 fotky
Přílohy
Také pekne byvalo
Také pekne byvalo
27329368_2017480661612218_1550340609_o.jpg
pravobok.jpg
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Zadrety motor

Příspěvek od esperkac »

Tak mam kupeny druhy motor. Uz ho len nahodiť. Lenze som to nikdy nerobil. Rozmyslam ako treba zhodit poloosi, prevodovku a motor.
Potreboval by som poradit ako rozoberat co najmenej...
Mam povolene matice homokinetickych len mi nejako nejde vyrazit z lozisk. Treba to vobec alebo povolit spodny cap a homo na strane prevodovky? Potom oddelit prevodovku od motora a spustit ju na zem. Vrchom nejako vybrat motor. Sice nemam cim :| Z vrchu nalozit novy motor nahodit prevodovku poloosi napravy a prislusenstvo.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadrety motor

Příspěvek od LordMMX »

načo. prevodovku nechaj tak aj s poloosami

zožeň si žirafu, motor poodpajaj od káblov a hadíc, odšrobuj od prevodovky a od silentbloku a zdvihni ho do vzduchu. do šikma by mal výjsť úplne krásne. ja som to robil na nexii kde bolo o hodne menej miesta a motor krásne vyšiel von a aj druhý sadol dnu.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Zadrety motor

Příspěvek od esperkac »

Tak mam hotove. Poloosi som. Nabojov loIsiek nevytahovl. Uvolnil som spodne capi ramien . Vytiahol som poloosi roVodovky a vyhol pruzenie do stran. Prevodovku pustil nazem. Motor hore. Druhy dole. 1 den som zabil len s prevodpukou lebo som nevedel vycentrit spojku. Podarilo sa to az tak ze som ju mal napoli uvolnenu. Nasadil prevodouku a cez to viecko dotiahou sroby pritlacneho taniera. Zhodil vyciatil vanu. Preplachol naftou. Motor ide super ticho. Akurat sa mi urobila diera niekde na pletenci a ked tocim volantom je pocut servo. Naplne som daval vsetko nove aaj specifikacie sedia neviem preco to vidava suchavi zvuk ale inak ide vsetko ako ma. Ja este motor sa nezohrieva. Vyskusal som 2 termostaty a byva studensi ako moj stary motor.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“