Problematické štartovanie Espero

Moderátor: Blue Lanos

Roxo
Příspěvky: 20
Registrován: pát dub 15, 2016 09:14
Bydliště: Nitra

Re: Problematické štartovanie Espero

Příspěvek od Roxo »

LordMMX píše:altík ešte toľko vydrží, kým doriešiš prvú závadu. vymeniť ho nie je nič ťažké.

EDIT : Dneska ma espero nechalo na ceste, musel na kamarát prísť odtiahnuť, ten alternátor je úplne kaput, nakompletku sa vycápala baterka, všimol som si to keď som šiel do roboty, len tak náhodou som si dal ostierať okná a stierače išli jak slimáky, už som vedel ktorá bije...., rýchlo som to otočil domov ale už nevydalo, nechalo ma na križovatke... :/

Zajtra idem dat alternátor na repas.
Reklama
 

Roxo
Příspěvky: 20
Registrován: pát dub 15, 2016 09:14
Bydliště: Nitra

Re: Problematické štartovanie Espero

Příspěvek od Roxo »

No takže,

Esperko je opäť funkčné.

Menili sme uhlíky na alternátore, boli K.O, Príruba ktorá ide do škrtiacej klapky (tá gumová kde je aj AIR Cleaner) pretože kks ona bola na viacerých miestach deravá (takže ťahal možno falošný vzduch) + som dal samozrejme aj nový vzduchový filter, cievku imobilizéru, lebo bola troška prasknutá, + klinový remeň, ten už mal najlepšie roky za sebou.
Pri výmene klínaku do zatiaľ pri štarte dosť píska, ale pochvílke to prestaňe, pravdepodobné ešte asi nieje zabehnutý.

PS : To štartovanie, ten problém stále pretrváva,

PS 2 : dozvedel som sa, že na esperku sa ešte nemenili za 20 rokov rozvody ani raz :D takže neviem či aj to to nemôže spôsobovať to.
Každopádne pôjdem s tým na výmenu rozvodov a filtrov atď.

Prosím Vás viete mi niekto poradiť co vás napadne pri to štartovaní ? Nejaké postrehý nápady.

Ďakujem
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematické štartovanie Espero

Příspěvek od LordMMX »

ja som v nexii motor zadrel skôr než sa stihol rozpadnúť rozvod :) 19 rokov. nikto ho nemenil a remeň bol úplne v pohode.

čo sa toho potrubia týka, diery pred škrtiacou klapkou vôbec nevadia (Vadia čo sa prachu týka). falošný vzduch môže chytať len za škrtiacou klapkou. pred môže chytať akurát vzduch plný prachu ale falošný nie. snímač na airboxe je len na meranie teploty vzduchu.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Roxo
Příspěvky: 20
Registrován: pát dub 15, 2016 09:14
Bydliště: Nitra

Re: Problematické štartovanie Espero

Příspěvek od Roxo »

LordMMX píše:ja som v nexii motor zadrel skôr než sa stihol rozpadnúť rozvod :) 19 rokov. nikto ho nemenil a remeň bol úplne v pohode.

čo sa toho potrubia týka, diery pred škrtiacou klapkou vôbec nevadia (Vadia čo sa prachu týka). falošný vzduch môže chytať len za škrtiacou klapkou. pred môže chytať akurát vzduch plný prachu ale falošný nie. snímač na airboxe je len na meranie teploty vzduchu.
BTW včera chudák poobede zase nechcel chytiť, musel som ho točííííííť....ale bolo cítiť, že keď naskočil tak bol prechlastaný.
Zato dneska ráno, hneď chytil jak nový....
Neviem si to logicky vysvetliť, čo to môže spôsobovať, určite je to nejaká hovadina..... PS

NJN, len keď som videl aké sú tam za tie roky popraskané gumy a celá príruba na saní bola deravá jak ementál a doslova, keď som ju vytiahol tak sa mi rozpadávala v ruke, tak neviem v akom stave sú tie rozvody, tak ale čo už vek auta neoklameš, aj keď má málo najazdené, všetko je tam únava materiálu.

Boha, včera keď som šiel otvoriť zadné dvere .... :D tak som odtrhol kľučku aj s fundamentom celú :D :D reku dpč ďalšia fuška na víkend :D :lol:
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematické štartovanie Espero

Příspěvek od LordMMX »

kľučka pasuje aj z áčkovej vectry. a je lacnejšia než originál na espero
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematické štartovanie Espero

Příspěvek od JRD McLAREN »

Roxo píše:BTW včera chudák poobede zase nechcel chytiť, musel som ho točííííííť....ale bolo cítiť, že keď naskočil tak bol prechlastaný.
Zato dneska ráno, hneď chytil jak nový....
Neviem si to logicky vysvetliť, čo to môže spôsobovať, určite je to nejaká hovadina.....
No...
Vstrekovace maju asi kvapavku... :mrgreen:
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematické štartovanie Espero

Příspěvek od JRD McLAREN »

ciiim sa zase dostavame k tomuto mojmu prispevku z 20.6.2016
JRD McLAREN píše:takze sa zamerajme na problematicku dodavku paliva...
lebo chybne zapalovanie by sa spravalo trosku inac..

od vstrekovacov ide kabelaz, co je tak trochu ukryta v tom sani
a je na jednej strane napojena do takeho dvoj-pinoveho konektora.

celu ju vyber, daj dole tu ochrannu izolaciu..
odlep izolacku z lisovanych spojov,
a tieto spoje oprav. (odcvakat tie zalisovane pasky, prepajkovat draty dohromady.. a pod.)

ked to nezabere, treba skusit namontovat ine vstrekovace, prip. iny regulator tlaku paliva..

EDITED:
pripadne regurator tlaku paliva vymenit hned jako prve..
...on ebay.. FROM BABYLON BACK TO BABYLON ... on ebay .. .. ....
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematické štartovanie Espero

Příspěvek od JRD McLAREN »

LordMMX píše:ja som v nexii motor zadrel skôr než sa stihol rozpadnúť rozvod :) 19 rokov. nikto ho nemenil a remeň bol úplne v pohode.
no toto je kur\/a dobry argument .. :mrgreen: -i
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematické štartovanie Espero

Příspěvek od LordMMX »

JRD McLAREN píše:
LordMMX píše:ja som v nexii motor zadrel skôr než sa stihol rozpadnúť rozvod :) 19 rokov. nikto ho nemenil a remeň bol úplne v pohode.
no toto je kur\/a dobry argument .. :mrgreen: -i
to nemá byť argument :D ja si z toho robím srandu, že ten motor som poslal do večných lovíšť svojou nedbalosťou.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Roxo
Příspěvky: 20
Registrován: pát dub 15, 2016 09:14
Bydliště: Nitra

Re: Problematické štartovanie Espero

Příspěvek od Roxo »

Chlapi,

Dneska idem s tým jednému známe do servisu, kde sa mi nato pozrie, lebo takto len môžem hipoteticky meniť súčiastku za súčiastkou a nemusí to pomôcť.
Uvidíme čo mi dneska povie. Ide aj oto, že keď si chcem niečo vymeniť nemám ja nato priestory si to vymeniť lebo nemám ani jamu a ani zdvyhák a keď to mam laicky takto meniť (fušersky) že nemám sa tam ako dostať, tak to je celé, zle.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Problematické štartovanie Espero

Příspěvek od JRD McLAREN »

..a znami ti myslis ze povie co ..??

ked k nemu prides s autom a to auto pojde normalne... :roll:

na vymenu vstrekovacov netreba zdvihak ani jamu.
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“