ESPERO nestartuje

Moderátor: Blue Lanos

Marky08
Příspěvky: 4
Registrován: stř zář 23, 2020 17:13
Bydliště: Martin,SK

Re: ESPERO nestartuje

Příspěvek od Marky08 »

Odbornik na auta nejsem, treba priznat na zacatek :PP: .

Spinačku zatim ne.

Když startoval servisak (kdyz auto nestartovalo) jiskru dávalo pri zkousce na konstrukci, pošuchal rozvadecovýma kabelama a po nekolikate nastartovalo.
Vzal jsem si auto k sobe a snazil se ocistit zaoxidovany kontakt.
Od te doby zase startuje/nestartuje, kdyz nestartuje tak se snazim, znovu ocistit kontakt, skrz že se špatne (ne)dostanu na rozvadeč, tak ten jsem ješte neočistil.
Pokud nestartuje, tak s očistľním, vždy na nekolikate nastartuje, vetsinou s 2-3 sec. zpozdenim - tak objednávam sadu zapaľovacích káblov.

At startuji jednim, nebo druhym klicem, studene nebo teple starty - nic nedava logiku, kdy ano, kdy ne. Jen kdyz nejde a stredovy kabel rozvadec/civka se snazim nehtem, nozem ocistit, tak nepravidelne nastartuje.
Kdyby byl vadny, nevypinal by motor behem jizdy? Nebo funguje pouze pri startovani/zapalovaní.

Opakuji: cely problem zacal (ale nemusi mít souvislost) kdyz zustalo stat a vymenila se rozpadla indukcni civka, ale predtim co servis zkousel, odmontoval, urcite neco s rozvadecem, nasel jsem tam rysky pro otaceni resp. vraceni na puvodni stav

A pokud ani tak, pak zkusim najit Martin/Zilina diagnostiku, kterou zatim nikdo nemel.

"Imobilizer máš priamo v kľúči alebo na prívesku zasúvací?
v druhom prípade sa dá imo odstrániť."

zadny privesek nemam, jen dva klice, mel jsem central na privesku.
131581415_496722161602663_1284695739353052798_n.jpg
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: ESPERO nestartuje

Příspěvek od LordMMX »

tak to bude problém , vidím na kľúči dierku s krúžkom, takže imo je tam.

toto bude ťažké vyriešiť. skontroluj káble na štartri (musíš ísť pod auto, štartér je zo zadu na motore), taktiež skontroluj káble na baterke.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Marky08
Příspěvky: 4
Registrován: stř zář 23, 2020 17:13
Bydliště: Martin,SK

Re: ESPERO nestartuje

Příspěvek od Marky08 »

Tak doufám, že problém jsem vyřešil-
1) ten kontaktni středový pin cívka/rozdělovač (obr.1), jsem uz očistil dříve, ale jelikož stále byly problemy se startem, a cely rozvaděč z časových důvodu neudělal, to byla následující akce.

2)rozdělal rozdělovač (obr.) pin byl zase zaoxidovany asi po 15 startech - mezi pinem a uhlíkem s zbytku rozpadlé pružinky byl zaoxidovaný už kámen (viz. červeny kruh), podle mne HLAVNÍ startovací problém :evil: , přidal jsem druhou pružinku z propisky, jelikož pin již nepružil uhlík, celkově už je to tam "vychestlané" ta zastavba, co drži pružinku, uhlík (do budoucna výměna). Nechápu jak ten uhlík se muže udržet na ty pružince, uchytil jsem ji, do ni přidal pružinku z propisky, aby byl 100% pružný kontakt a složil zpět (v dobré víře, že uhlíh zůstane v poloze), jak jsem našel.

3) očistil naoxidovaný kámen (slušné nánosy po letech) na kontaktech pro svíčky, také na rotoru rozvaděče kontaktní plech.

Zatím 3x startovalo jak italský hřebec, ještě 10-15 startů a začnu věřit, že problem byl pouze v rozdělovači a dalších 180e jsem zbytečně věnoval servisu (palivove čerpadlo, čidlo senzoru motoru, svíčky, ...), který ani nepřišel na daný problém. Netvrdím, že dané věci nezhodnotili o 50% cenu auta, ale víte, jak to myslím.

kažkopádně děkuji LordMMX :PP: a dalším, co přizpíváte do diskuze, člověk si pročte podobné problémy a snaží se jít podle návodu. Nevím, zda by diagnostlika určila tento problém, ale jaksi nebyla k dispozici v okolí. Dikec a hodně projetych km.
Přílohy
IMG_20210617_180219.jpg
IMG_20210623_173416.jpg
IMG_20210623_170129 - Copy.jpg
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: ESPERO nestartuje

Příspěvek od LordMMX »

diagnostika na Esperách a Nexiách je bohužiaľ veľmi biedna. ja som kábel mal vyrobený ale program mi toho moc nepovedal a ani moc neumožňoval.
Je to viacmenej čistá mechanika, takže pokus omyl je v tomto prípade jediná cesta. Rozdeľovač ma teda nenapadol, keďže je to už pár rokov čo som mal Nexiu. Mne naviac problémov robil dorobený imobilizér.

pokiaľ by ti toto vyčistenie nepomohlo, na www.carmax.sk alebo www.czdrafel.cz nájdeš náhradné diely na naše vozy. :)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“