co mohlo znicit naboj kolesa?

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: co mohlo znicit naboj kolesa?

Příspěvek od Richard »

mě to vysvětloval kamarád to ložisko má jeden vnější kroužek a dva vnitřní, a ty vnitřní jsou dělaný tak, že pokud se to stáhne pořádně tou maticí je v ložisku správná vůle, Nubira nemá závlačku, má v závitu drážku a okraj matice se sklepne po utažení tak, aby se matice nemohla sama povolit.
No a ten náboj ti dle mě zničilo to ložisko, jedna část se kousla a stála na místě, kdežto náboj se dál točil..... pokud tam je jiné ložisko, je možné, že to zprasil předchozí majitel, nebo spíš ten co tam nové ložisko dával i přesto, že náboj byl chycený..... jak jsem psal náboj je v ložisku docela volně, tak se bude točit na náboji ne v těhlici, kde je vnější kroužek nalisován.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: co mohlo znicit naboj kolesa?

Příspěvek od ppp »

Uz je to zmontovane, akurat som na tych 90stupnov mal kratky jekel, takze necely meter od matice som stal na jekli a hojdal sa bez pootocenia trhakom. Poslednych par stupnov musel dotlacit otec (viac Nm :) ). Kedze uz nic ani len nesuchne, tak mi asi povolilo lozisko na tom znicenom naboji este so starymi kotucmi. Ono cele toto som absolvoval preto, lebo mi zacalo nieco suchocat od kolesa. Frekvencia bola jasna. Podla otacania kolies. Povod nejasny, kedze zvonku nebolo nic pocut. Len v interieri. Podozrive boli hrdzave kotuce a to dost, kedze malo brzdim a kotuce nicim ponechanim na pospas hrdzi. Takze vymena kotucov. Ta pazvuky este vylepsila a vlastne odhalila. Prasa bol niektory zo servisakov predosleho majitela (ak si to neservisoval on sam), pretoze nakruzok loziska nad znicenou castou bol neposkodeny, a tych 9 rokov u umna drzalo lozisko spolovice v povetri asi len zovretim cez poloos. Nepovolilo ani ked sa pred X rokmi menila poloos.
A uz dnes aj absolvovana stk bez protekcie. Takze dalsie dva roky. Potom dufam este dalsie dva roky a potom uz mu asi nema cenu predlzovat existenciu dalsi rok, pretoze mi o 5 rokov konci lpg nadrz a dalsiu uz nechcem zhanat. Takze auto uz ma stanoveny termin. Ibazeby som o 4 roky zistil ze na trhu stale nie je ziadne auto ktore by splnalo moje poziadavky, ale to uz hadam nie.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: co mohlo znicit naboj kolesa?

Příspěvek od Richard »

No vidíš, už je hotovo, hluk ložiska a jeho brzské poškození může být způsobeno zprasenou montáží
(místo lisu třeba kladivo a stačí jedna blbá rána co se sveze na vnitřní kroužek ložiska a je zaděláno na problém) nebo i značkou ložiska..... ty všeobecně levné moc nevydrží, nejlepší je většinou originál (v czdrafel jsou to ty díly co nemají u čísel uvedeno OEM)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“