Záhada....

Moderátor: Blue Lanos

tolldoo1000
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 26, 2012 11:57
Bydliště: Prešov

Záhada....

Příspěvek od tolldoo1000 »

Zdravím Borci....potrebujem poradiť.....Moje espero v studenom stave naštartuje....prejdem s ním aj zo dva kilometre a za chodu zdochne....Potom ho už nemôžem naštartovať...a musím čakať kedy zase "vychladne". Palivový filter je vymenení......a stále to robí....aj čerpadielko som kontroloval....priamo pri vstrekoch som ho odpojil a dávkoval bez problémov.....
Neviete mi poradiť aká záhada sa deje v mojom esperku???budem Vám vďačný...
Reklama
 

johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Záhada....

Příspěvek od johns »

Teplotne cidlo? Stare sviecky?
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
tolldoo1000
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 26, 2012 11:57
Bydliště: Prešov

Re: Záhada....

Příspěvek od tolldoo1000 »

Sviečky su nové....skôr to čídlo...lebo ak mi zdochne tak potom už sviečky iskru nedavaju.....čiže je to v elektrike...
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Záhada....

Příspěvek od johns »

no to treba napisat, cim viac priznakov, tym lepsie sa hlada pricina... Zameraj sa na to cidlo, kedze studeny motor dostava viac paliva a po ohriati si mozno tvoja RJ nespravne mysli ze je motor stale studeny a v podstate zahadze sviecky a tebe sa potom zda ze neiskria. Ak po ohriati skutocne nedochadza ku iskre, moze byt vadna aj cievka, hned ako to zdochne, treba stiahnut VN kabel zo sviecky, nahodit jednu funkcnu sviecku na kabel a skusit startovat ci iskri (samozrejme sviecku opriet o kostru motora/karoserie).
Skus popisat ako sa to chova, teda nastartujes za studena, vsetko slape, volnobeh ustaleny? Po ohriati zacne vynechavat, alebo zdochne ihned a po opakovanom startovani uz ani neskrtne, alebo sa snazi ale nechyti? Pri pokuse nastartovat citit benzin? sviecky su mokre? suche? cierne od sadze? Zacalo to zo dna na den, alebo postupne a zhorsovalo sa to?

EDIT: inak tie nove sviecky su predpisaneho typu? (sorry ale musim sa spytat)
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
tolldoo1000
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 26, 2012 11:57
Bydliště: Prešov

Re: Záhada....

Příspěvek od tolldoo1000 »

No tak ohľadom elektriky som to zistil až včera, ked som sa zase do toho pustil.....Po ohriatí som s tými sviečkami tak spravil a nehádzali iskru...A ako sa to chová...tak naštartujem hned ako prekrutim s kľučom....bez problémov....voľnobeh je v norme...nekolíše nič....jednoducho ak sa nahreje trochu tak zdochne bez nejakých príznakov...akoby niekto vypol kľúč....dojde...Po opakovanom štartovaní len krúti bez žiadnej snahy naštartovať....benzín a palivové čerpadlo ide....počuť ako čerpadielko zapne...a ťaha benzín...tiež som skúšal odpojiť prívod paliva priamo pri prívode paliva do motora a benzín je tam pod tlakom ..čiže toto je v poriadku...a prestalo to zo dňa na den...žiadne predošle príznaky.....jednoducho to začalo robiť v piatok ked som šiel domov z roboty...prešiel som pár km a došiel som ....
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Záhada....

Příspěvek od Richard »

to vypadá na nějaké čidlo, poloha klikovky, či vačky, zahřeje se a přestane makat, nevím jestli v esperu je nějaký zapalovací modul jako na Nubi, či ještě rozdělovač..... kdysi se u rozdělovače dělaly i bez "kladívka" byl tam magnet a cívka tak i zde by mohl být problém, pokud je tam modul, jeho součástí je takový tyristorový nebo jaký zapalování, tak tam se může něco zahřát a přestat fungovat.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Záhada....

Příspěvek od Vypravca »

V Espere ma klasicky rozdelovac. Moze tam byt rozpadnuta cievka v rozdelovaci.
Rozober rozdelovac, popripade vymen hlavu a palec rozdelovaca. Urcite budu dost opalene.
A este to moze byt cidlo teploty motora. Ale nie to budikove, ale to co si berie signal R.J.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
tolldoo1000
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 26, 2012 11:57
Bydliště: Prešov

Re: Záhada....

Příspěvek od tolldoo1000 »

Chalani ešte som zistil že ak skape tak elektrina neide ani na rozdeľovač ....
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Záhada....

Příspěvek od johns »

No vidis, "esperaci" ti poradia presnejsie, ja som ani nevedel ze espero ma este rozdelovac :) Tak ja by som pozrel na tu VN cievku a rozobral aj rozdelovac a skontroloval tu cievku vo vnutri a kontakty, pripadne ak to ma nejaky modul elektronickeho zapalovania, neviem... Dobre by bolo mat pomocnika ktory by startoval a ty by si skusal pohybovat kablami v okoli zapalovania, ci to niekedy kdesi neskrtne (oxidacia, zalomeny kablik a pod)

Tiez to moze byt nejaka zaludnost na spinacej skrinke, opaleny kontakt, vytraseny konektor a podobne... stava sa... Cisto nahodou tam nemas nejaky dorabany imobilizer alebo tajny vypinac?

Ak mas servisny manual, skus postupovat podla navodu na hladanie zavad a prezri si schemu zapalovania, skontroluj co vsetko ovplyvnuje zapalovanie a postupne skusaj a vylucuj...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
tolldoo1000
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 26, 2012 11:57
Bydliště: Prešov

Re: Záhada....

Příspěvek od tolldoo1000 »

No niečo budem musieť robiť...rozmýšľal som že auto hodim na diagnostiku..a uvidím čo to je....potom ak sa to podarí tak dám vedieť čo to bolo...:-)
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Záhada....

Příspěvek od LordMMX »

ahoj, neviem či ti diagnostika v tomto pomôže. Esperá/nexie maju diagnostiku dosť primitívnu. Stav cievky a rozdeľovača ti diagnostika nepovie. jedine rozobrať a pozrieť, minimalne by som skusil vymeniť kable od cievky k rozdeľovaču a sviečkam...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Záhada....

Příspěvek od Laco71 »

ESPERO treba odviezť do šrotovacieho strediska kde rozoberajú VRAKY na druhotné suroviny

tam Ti vydajú POTVRDENIE o odovzdaní auta na LIKVIDACIU,

s potvrdením a tabuľkami EČ /postarom ŠPZ / pojdeš na DI a Espero ODHLÁSIŠ z evidencie

a pojdeš si kupiť nejaký iný, napr. nový voz.....
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Záhada....

Příspěvek od Vypravca »

Laco71 píše:ESPERO treba odviezť do šrotovacieho strediska kde rozoberajú VRAKY na druhotné suroviny

tam Ti vydajú POTVRDENIE o odovzdaní auta na LIKVIDACIU,

s potvrdením a tabuľkami EČ /postarom ŠPZ / pojdeš na DI a Espero ODHLÁSIŠ z evidencie

a pojdeš si kupiť nejaký iný, napr. nový voz.....
Si mu naozaj poradil.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Záhada....

Příspěvek od Laco71 »

Vypravca píše:
Laco71 píše:ESPERO treba odviezť do šrotovacieho strediska kde rozoberajú VRAKY na druhotné suroviny

tam Ti vydajú POTVRDENIE o odovzdaní auta na LIKVIDACIU,

s potvrdením a tabuľkami EČ /postarom ŠPZ / pojdeš na DI a Espero ODHLÁSIŠ z evidencie

a pojdeš si kupiť nejaký iný, napr. nový voz.....
Si mu naozaj poradil.

ja som tak naozaj UROBIL a som rád :PP:
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Záhada....

Příspěvek od johns »

No vidis tak to nas vobec nenapadlo! Ja blbec tiez jazdim na starom aute a pritom ho mozem zrecyklovat a kupit nove!!! si genius!!! -i
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“