svetala slabo svietia

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ffumaki
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 22, 2014 21:16

svetala slabo svietia

Příspěvek od ffumaki »

cavte prosim moc,,,moze to ze su zazltnute paraboly stlmovat svetla,,ja som kupil nove ziarovky svietivost velka vraj aj tak kokot vidim ked prsi,,boha ja neviem,,,vyska nastavovat mi nejde jeto zivotu nebezpecne ked ide auto zamnou viac vidim ako ked sam idem :)keddam dialkove takosvetlujem druhich zha radu diiiki borci ta parabola mam jednu nahradnu aleto s aneda vybrat toje prilepene dako aby tam voda nesla
Reklama
 

Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: svetala slabo svietia

Příspěvek od mzprx »

Najpravdepodobnejsie ich mas namontovane o 180 stupnov naopak. Ten vyrez je tam tak, ze idu otocit a svietis do neba. Plast ide prelestit prakticky do povodneho stavu.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
ffumaki
Příspěvky: 10
Registrován: stř led 22, 2014 21:16

Re: svetala slabo svietia

Příspěvek od ffumaki »

ale ako ich prelestiis ked toje sdnuka zlte ,,,a nemyslim zetoje tim svieta mi nazem doneba bysom videl by mi blikali ze ich oslnujem ,,neviem ci vservisoch aj svetla lestia kdebysom to spravil boha
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: svetala slabo svietia

Příspěvek od mechale »

mne sa to tiez stalo, ze som vymenil ziarovky a nic som nevidel na kratkych svetlach. ako si spomenul, svietilo mi to do hora. tak ako pise mzprx, moze byt jedna chyb. uz aj to sa mi stalo. ale aj ked som dal spravne ten vyrez, tak ako naschval, obidve ziarovky v kratkych mi uplne dobre nezapadli a boli vyklonene z povodnej polohy. kazdeho som oslepoval, len sebe som na cestu nesvietil. a hlavne si sprav novu kablovacku do svetiel. stara je zla. ja som si na svetlach nameral iba 10V s povodnymi kablami. tak odporucam novu kablovacku s vodicmi s vacsim prierezom a cez relatka rovno na baterku. mne to dost pomohlo :)
Galileo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 03, 2013 18:29
Bydliště: Myjava/ České Budějovice

Re: svetala slabo svietia

Příspěvek od Galileo »

Ahoj, mne pomohlo:
Do kratkych/stretavacich som kupil Osram Silverstone. Do dlhych/dialkovych som kupil Osram Nightbreaker. Ked kupis najlacnejsie ziarovky z tesca, tak ti nebude espero svitit. Nemal som moc zazltnute paraboly ale pri istotu som ich prelestil brusnym kotucom a pastou. Ono to vypada ako keby to boli zdegradovane z vnutra ale nie su. Z vnutra ti nema co degradovat, z vonku na auto svieti slnko. Plus ked otvoris kapotu tak za svetlami mas vacsi cierny "ventil" (nenapada ma to spravne slovo :)) na nastavenie svetiel. Zastavis s autom oproti stene a nastavis si nim vysku svetiel, ked nim budes tocit. Takto si nastav obe svetla. Len nedoporucujem to nastavit priliz vysoko, potom budes oslnovat a nebudes svietit na cestu a hovno uvidis. Musis si to odskusat, ja som to nastavoval asi na 3 krat kym som to spravil podla svojej chuti. S elektrikou som nemal problém, mal som na skusacke okolo 13 V (mozno 13,7, 12,7 V) uz si to presne nepamatam. A ked je naprsane vidis zle aj pri novsich autach. Espero nesvieti ako nove auta, to nebude nikdy ale tymito jednoduchymi krokmi budes vidiet dostacujuco. Keby si chcel svietit kratkymi este lepsie hod si aj na tie Osramky Nightbreakery.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: svetala slabo svietia

Příspěvek od kesko »

O svetlach na espere tu už debatovali chlapci viackrát, prečitaj si to, možno Ti to pomože. https://www.chevroletclub.cz/search.php ... mit=Hledat
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“