Po výmene žiarovky mi prestalo svietiť svetlo

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Galileo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 03, 2013 18:29
Bydliště: Myjava/ České Budějovice

Po výmene žiarovky mi prestalo svietiť svetlo

Příspěvek od Galileo »

Ahojte,dnes som chcel vymeniť klasickú H1 žiarovku za Silverstar. Chcel som lepšie svietiť. Po výmene však nesvieti. Tak som tam dal naspäť klasickú a nesviti ani tá. Žiarovky sú v poriadku. Kontroloval som poistky pri volante... nevypadli na to aby boli prepálené. V čom môže byť problém? Viem, že je tu dosť vlákien o žiarovkách, ale túto tému som nikde nenašiel. Ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
PK-Lanos
Příspěvky: 64
Registrován: pát srp 02, 2013 13:30

Re: Po výmene žiarovky mi prestalo svietiť svetlo

Příspěvek od PK-Lanos »

premeraj poistky, nesmu vyzerat ok, ini musia byt ok, kedze je to espero, prelez s merakom vsetky kable, bohuzial elektrika v nom uz stoji za prd, tie kable mali chabu izolaciu, lamu sa a v konektoroch odhnivaju, vela zabavy :D
Daewoo Lanos 1,5 SOHC 5D HB LPG tmavozelená metalíza 42U, kolesá 7x15 ET 38, 195/50R15, športové sedadlá, športový volant, predný spoiler, nerezový výfuk AMA,
Daewoo Lanos 1,5 SOHC 4D sedan LPG tmavozelená metalíza 42U, kolesá 6x13 ET 13, 205/60R13, športové pružiny, športový volant,
Galileo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 03, 2013 18:29
Bydliště: Myjava/ České Budějovice

Re: Po výmene žiarovky mi prestalo svietiť svetlo

Příspěvek od Galileo »

Tak v praci som sa popytal kolegov a jeden mi poradil, ze este existuju aj poistky pod kapotou. Vedla baterky som ich nasiel a co som objavil. Vypalenu poistku. Tak som ju vymenil a cuduj sa svete svietim. Premeral som pred tym prud a naozaj nesla stava do kablu. Je to moje prve auto, tak sa ucim co sa kde nachadza, kazdy nejak zacinal :-) Ale dakujem za radu...
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Po výmene žiarovky mi prestalo svietiť svetlo

Příspěvek od Vypravca »

Espero nikdy nebude dobre svietit.
Ale mozes mu pomoct, ked predne svetla napojis priamo z baterky cez relatko. Packa bude spinat len relatko a nebudu sa na nej opalovat kontakty.
Ja som to tak mal a svietilo to trosku lepsie.
Odmeraj si kolko voltov mas na konektore ziarovky a zistis, ze ti chybaju nejake volty od packy az po ziarovku.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Galileo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 03, 2013 18:29
Bydliště: Myjava/ České Budějovice

Re: Po výmene žiarovky mi prestalo svietiť svetlo

Příspěvek od Galileo »

Ahoj, dal som tam pred skoro dvoma mesiacmi Osramky "Nightbreakery" dlhe a "Silverstony" kratke. Trosku som pohol svetlami ako bolo rozpisane v minulych diskusiach a svieti to o milion percent lepsie. Dlhe su bez problemov, kratke svietia v pohode, ale nevyrovnam sa aj tak novym autam. Ale uz mozem povedat, ze vidim.
Tu elektriku by som aj zvladol, ale potreboval by som nejaky manual :) lebo nie som elektrikar. Dakujem za rady...
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Po výmene žiarovky mi prestalo svietiť svetlo

Příspěvek od Richard »

já to na nubi taky dělal, ustřih jsem kabel asi 10 cm od toho konektoru na světle, na ty dráty, co šly do levého světla jsem dal relátka ( pro tlumený a dálkový) a světla spojil paraelně z výstupu relátek. Přívod pro relátka jsem dal rovnou z baterky přes pojistky, dával jsem tuším 15, nebo 20A možná jednu 30A pro oboje světla, jde o to, že když blikneš svítí potkávačky i dálkovlky, tedy je potřeba pojistku co to snese.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Galileo
Příspěvky: 14
Registrován: čtv říj 03, 2013 18:29
Bydliště: Myjava/ České Budějovice

Re: Po výmene žiarovky mi prestalo svietiť svetlo

Příspěvek od Galileo »

Napadla ma len taká úvaha, viem, že to je blbosť... neexistujú silnejšie parkovacie svetlá, ktoré by o málinko zlepšili svetlo z reflektorov? Lebo svietia aj pri zapnutých stretávačkách. Viem, že nie sú primárne určené "svietenie v premávke" ale len pri parkovaní, keď to poviem veľmi laicky. Po tom ako som dal Osramky žiarovky vidím o dosť lepšie, len horšie to je pri mokrej vozovke, kedy pohlcuje svetlo a vidím veľmi zle...
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“