sviečky ?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
univerzita
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 26, 2013 10:09

sviečky ?

Příspěvek od univerzita »

Prosím poradte. Ked naštartujem motor tak na volnobehu ním trase.Mám najazdených 42 tisíc km. Ešte som nemenil sviečky na aute. Elebo to môže robiť rozvod.remeň? V Daewoo servise ma nakolko vide oprava?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: sviečky ?

Příspěvek od Vypravca »

Vymen sviecky.
Ak nepomoze, tak kable.
Pozriet hlavu rozdelovaca a aj palec.
Ak budu opotrebovane tak ich vymenis.
Opravu zvladnes aj sam.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
univerzita
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 26, 2013 10:09

Re: sviečky ?

Příspěvek od univerzita »

Tak bohužia teraz mi už vôbec nechce naštartovať.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: sviečky ?

Příspěvek od Serpico »

zkus jestli jde proud na svíčky jednou tu připojíš na kabel
rozpoj vedení benzínu jestli tlačí pumpa, ideální je změřit tlak ale na to asi nemáš nebo aspoň poslechnout čerpadlo

...pak uvidíš kterým směrem pokračovat


Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: sviečky ?

Příspěvek od ekzorcist »

Ahoj. Auto si kúpil od niekoho?

Celkom by ma zaujímalo ako vyzerá espero s "42" tisíc kilometrami v roku 2013. Keď budeš mať čas, hoď sem nejaké fotky.

Alebo choď rovno na http://www.seka.sk a over si podľa VIN-ka aké malo hodnoty na tachometri pri posledných emisných kontrolách. Nie vždy sú tam 100% údaje, ale pomôže to.
Ak by nemalo 42-tis a zistíš reálny stav km tak budeš aj bližšie k poznaniu, čo všetko mohlo odísť vekom.

Ale píšem kvôli tvojej poslednej otázke...

DAEWOO SERVISu - hlavne CAREX-u v Bratislave - Poliankach sa vyhni širokým oblúkom. Mne na kompletne funkčnom aute tvrdili, že musia vymeniť tesnenie pod hlavou, rozvody, sviečky, filtre a teda rovno aj žiarovky a všetko, odhadovaná cena 700-800€. Len za to, že som ho tam dal pred veľkou cestou skontrolovať. Odvtedy takmer rok každodenné jazdenie bez opráv a problémov.. Zacítia, že sa v tom nevyznáš a necháš tam aj gate :)

Daj vedieť, či si ho rozchodil.

:PP:
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
univerzita
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 26, 2013 10:09

Re: sviečky ?

Příspěvek od univerzita »

Auto má skutočne 42 tisíc nakolko som 1-vím majitelom. Z toho som 30 -tisíc nabehal za prvých šesť rokov. Teraz ho už mám opravené, spravil mi to jeden opravár. Vimenil sviečky a káble. Material stal 30 e a praca 10. Viem mnohý si mislia že to som si mohol spraviť aj sám ale nastaviť motor by som si už nevedel. Ešte mi poradil že iked mám malo najazdené a rozvod.remen sa vimiena pri 60-tis,tím že je auto už 12-ročné doporučuje aj ten vimeniť. Inak za tých 12-rokov som na aute menil len autobateriu a zopár žiarovek. Mnohý mi hovoria že kebisom chcel predať auto tak mi nik neuverí že má tak málo najazdené. Ale bohužia spodok dverí mi hrdzavie.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: sviečky ?

Příspěvek od LordMMX »

42 tisíc je pekné číslo. ale to by ti fakt neveril. kamarát má škodu favorit r.v. 94, má na nej nabehaných 30 tisíc a tí čo ho nepoznajú a nevedia aký je puntičkár, tí mu to neveria....

čo sa spodku dverí týka, prebrúsiť do čista, kúpiť Hammerite, natrieť a pokoj zase na nejakú dobu...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“