klepanie od zadnej napravy

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

klepanie od zadnej napravy

Příspěvek od ppp »

Zistil som ze mi obcas za jazdy nieco klepne v aute, neviem ci je to od zadnej alebo prednej napravy, ale ked som isiel pozerat ci nemam volu na zadnych loziskach, zistil som ze ked pomykam pravym zadnym klesom tak sa ozve klepnutie ako keby bola vola v lozisku. Lenze to som uz utiahol tak ze zacalo uz trochu brzdit ale klepkanie sa nezmenilo. A klepka to aj ked je auto na kolesach. Ani neviem ci to vobec moze byt v lozisku, lebo ked dam dolu koleso a mykam za bubon, tak nic neklepe, snad len bubon, o naboj kedze bubon ledva drzi na jednej skrutke, ale to je normalne. ALe s kolesom to klepe celkom silno aj v pneumatike, narpavnici to citim, v kasni ani v napravnici blizko silentbloku uz tukanie necitim, takze by to nemali byt ani roztrhane silentbloky. Jedine co ma napada, ze je lozisko vadne, takze klepe aj ked v nom uz nie je vola na utahovanie, len si neviem predstavit ako.

Nenapada vas co by v zadnej naprave este mohlo klepat? Ked mykam lavym kolesom, tak je vsetko ok.
Reklama
 

massic
Příspěvky: 100
Registrován: čtv pro 03, 2009 23:23

Re: klepanie od zadnej napravy

Příspěvek od massic »

Zdravim,

mám úplně stejný problém, na hrbolech to bouchá jako bych bubnoval na lavor dnem vzhůru, jakmile jedu přes nějaký hrbol.Nejdřív jsem to neřešil ale problém je že se to stupňuje.

ppp vyřešil jsi to nějak prosím?
ozzman
Příspěvky: 197
Registrován: pát črc 15, 2011 10:39
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Re: klepanie od zadnej napravy

Příspěvek od ozzman »

Ja to mám tiež, podozrievam uloženie bubna na náboji, resp pakne. Najprv som tipoval že mi klepe výfukové potrubie o nápravnicu alebo kasňu...ale nemá ako. Uloženie nápravnice to nebude, to má 3000 km od výmeny. Záhada pretrváva :-(
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“