Predna naprava pomoc

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardy
Příspěvky: 146
Registrován: sob lis 25, 2006 17:57
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Predna naprava pomoc

Příspěvek od Hardy »

Zdravím všetkých po dlhej dobe bezproblémového jazdenia sa po výmene čapov na ramenách a geometrii objavilo vrrzganie prednej nápravy :cry: :cry: :cry: ale skor si myslím že to robí zbiehavost gúm lebo to ide od pneumatík.... chcel by som poradit čo alebo ako to zistím :?: ..... dík za rady -i
1.5/16V modrá metalíza 14" Elektrony Borbet, sanie Kingdragon, JVC radio with USB,Xplod Sony repro atd
Reklama
 

Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Predna naprava pomoc

Příspěvek od smire666 »

Ja som takto vymenil všetky pružiny a ustalo to, tak neviem... :?
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Predna naprava pomoc

Příspěvek od Serpico »

...na př. nápravě nemáš jenom kuláky ( nápravy a řízení ) ale i silentbloky přední v rameni je většinou dobře zarostlý a navíc se špatně mění, je nutný dobrý lis ( ...jo měnil jsem je sousedovi na nessí ), zadní se vymění snadno, jde o to co Ti dělali a jak

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Predna naprava pomoc

Příspěvek od ppp »

Do vymeny prednych original silentblokov by som sa vobec nepustal to podla mna bez pripravku nejde. Neoriginal tam vlezu aj bez lisu, staci zverak, lenze neoriginal su nadraka. Mozno rozrezat rurku pre silentblok a po vlozeni silentbloku zavarit alebo prerobit na stahovanie skrutkami, lenze co na to na stk.
A este su mozno prerezane gumy pod pruzinami a vrzga pruzina o plech lozka pruziny v phersone.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Predna naprava pomoc

Příspěvek od Serpico »

...jo podložky pod pérama třeba je neměli, jinak přední silentblok lze vyměnit s dobrým lisem a přípravkem, tehdy jsme použili část trubky abychom nezničili gumu silentbloku při nalisování, ...no je to náročnější, jinak pohyb zdvih nápravy je daný pouze pružením gumového silentbloku,
zadní je v pohodě vyměnitelný snadno, jinak ppp, měl to tuším v servisu a tam by si měli poradit pokud " umí ".

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“