Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Moderátor: Blue Lanos

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od ppp »

Takze som uz problem asi odstranil, aspon na 99%, jedno percento si nechavam, preto, lebo som auto neotestoval na trase kde obvykle jazdievam ale len na kratkej trase a to este do kopca, ale zda sa ze motor uz taha, ak sa to da povedat o vylietanom 1.5l z espera :).
Problem bol v hlave rozdelovaca a mozno este palci, totiz kontakty v hlave rozdelovaca mali vyse milimetrovu vyiskrenu drazku a bordel z tej drazky rozslahany po rozdelovaci. Takze pravdepodobne iskra skakala po tychto kovovych pilinach. PO vymene za novu hlavu a palec sa uz auto chova lepsie, tak uvidim ako bude v pondelok.
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od ppp »

Espero0230 -> ked si pozeral do rozdelovaca pozrel si sa aj do hlavy rozdelovaca ako to vnutri vyzera? Musi byt cista, ak tam najdes co i len trosku bordelu, nestaci ho len vytriet ale radsej vyprat v technickom benzine. Inac nova snimacia cievka vymenena pred 3. alebo 4. rokmi, uz si nepamatam, bola este v pohode, akurat cela zaolejovana. Ale to bolo cele vnutro rozdelovaca. Ako motor tlaci olej cez puzdro/lozisko hriadelky rozdelovaca, tak ho potom magneticka ruzica podla mna rozstrekuje po rozdelovaci.
Espero0230
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 28, 2012 18:16

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Espero0230 »

Tak predtým ako som rozobral rozďelovač tak nebol asi rozoberaný lebo keď som ho otvoril tak sa mi z neho vysypalo dosť veľa takého čierného prášku. Tak som ho len poutieral a založil naspäť.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od ppp »

olejo si v rozdelovaci nemal? ak nie tak si stastny clovek s este tesniacimi kruzkami na piestoch. asi by bolo dobre hlavu rozdelovaca normalka umyt technickym benzinom alebo aspon jarovou vodou a potom poriadne vysusit pred zamontovanim nazad.A ak bol cierny prasok (pravdepodobne rozomlety uhlik z hlavy rozdelovaca) vsade, tak aj poraiden vyfukat alebo zozobrat a vyprat cely rozdelovac okrem chulostivych casti ako je cievka s tou opatrnejsie. A skontrolovat pripadne vymenit uhlik, ale ten sa blbo zhana, to skor kupit hlavu rozdelovaca novu. A rovno aj s palcom. Pred kupou ale najlepsie cely rozdelovac rozobrat, skontrolovat a vycistit, aby si videl co je vsetko v haji a nechodil do obchodu na 10 krat.
Espero0230
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 28, 2012 18:16

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Espero0230 »

Nie, olej som v rozdeľovači nemal. Prášok sa vysypal len z hlavy rozdeľovača, ale myslím si skor, že to bol obal tej cievky, lebo je rozpadnutá už dosť. Už tam na nej nemám ani ten papierik, čo bol dookola cievky ako obal.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od ppp »

Aj tak si myslim, ze podla toho ze ti skace rucicka otackomeru, bude problem v snimacej casti rozdelovaca alebo kabelazi k rozdelovacu.
Espero0230
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 28, 2012 18:16

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Espero0230 »

Ale ručička mi skáče keď začne motor trhať a trhá to len niekedy (nie stále) keď pridám, a hneď po pár trhnutiach zasvieti kontrolka na chybu motora. Keď motor vypnem a schladne, kontrolka prestane svietiť a auto sa správa normálne. Obal na cievke v rozdeľovači už vobec nemám.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od ppp »

tak potom neviem, z tvojho popisu som cim dalej tym viac zmateny. Nahraj na mobil co to robi ked to robi a supni na youtube. Teda nahraj zvuk a pristrojovku.
Espero0230
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 28, 2012 18:16

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od Espero0230 »

Proste nerobí to vždy. To skákanie. To akokeby ti dochádzal benzín tak s autom skáče keď pridám. Pritom ako pridávam tak mi otáčkomer behá hore dole po stupnici vačšinou tak o 2 a pol tis otačok sa zvýši a naspať zníži asi za 1 sekundu.. Ale na voľnobehu sa to nedeje. Keď mám neutrál, stojím a vytáčam motor tak ide všetko v poho. Akurát, keď som rozobral rozdeľovač a poskladal naspať tak keď som sa na križovatke rozbehoval tak mi pri trošilinke plynu vyskočili otáčky skoro na maximum ta tam sa držali. Zošliapol som spojku a voľnobeh bol skoro na maximum otáčok...vyšiel som z križovatky a odparkoval som auto. Počkal som kým schladne a potom už išlo normálne. Pri každom prípade poruchy mi zasvietila kontrolka na chybu motora a po schladnutí motora zhasla. Sviečkové káble mám nové a aj sviečky. Lenže z nejakého dovodu jedna sviečka prestala páliť tak som ju vymenil zo starou čo tam bola. Ale auto ide naďalej na 3 válce, po chvíli jazdenia sa chytí aj 4tý. Ťah nemá skoro žiadny, do menšieho kopca treba podraďovať z 3ky na dvojku a niekedy ani tá nepomože. Už dávnejšie sa mi stalo v zime že som nevyšiel hore vlastným dvorom ani na jednotke, musel som zhorievať motor dokedy sa nenahrial trochu viac a potom sa ledva vyštveral. Auto klepalo ako traktor. Ale potom išlo normálne. Nie vždy sú s nim poruchy. Ale keď príde jedna tak obrovská. Možno je tam malá závada ale je to veľký problém, lebo sa s autom skoro nedá jazdiť, nikdy neviem kedy sa čo pokazí, už veľakrát mi ostalo vysieť na ceste o polnoci, keď som sa vracial z práce. Proste to zdochlo a koniec. Musel vychladnúť a potom išiel normálne. Včera som ešte skúšal večer tie káble štelovať ku sviečkam a s posledným, najdlhším som posúval od rozdeľovača ku sviečke a naraz bum auto sa začalo dusiť a skoro zdochlo, potiahol som ho rýchlo naspäť a auto zas išlo normálne, zase som ho posúvol trochu ku sviečke a zase sa začal dusiť a zdochýnať. Ďalej pri nasávaní vzduchu ako je to koleno za filtrom, tam kde sa to rozdvojuje k motoru a k takej krabičke čiernej tak presne na tom ako sa to rozdeľuje je tam diera. Keď je tá trubica mäkká od tepla tak keď ju stlačím tak tam vopchám aj 2 prsty do tej diery, síce som to zalepil izolepou ale nevidím že by to malo nejaký vplyv na motor. Napísal som asi všetko čo mi v poslednom čase robil motor.
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od mechale »

pridam sa k tomu, pretoze uz som to tu aj ja riesil, a nevyriesil :D podla popisu ti to robit to co mne, len ja som asi ten stastnejsi, rpetoze mne to robi iba na dialnici pri otackach na 3000. vtedy zacnu skakat otazky jak besne, chvilku nato motor strati vykon zacne trhat s celym autom, musim vyradit rychlost, chvilku pockat kym prestane blbnut, a az tak mozem zaradit rychlost a pokracovat dalej. raz to aj vyhodilo kontrolku, chyba 53. doteraz neviem co to je :D a cital som ze raz ti to aj zdochlo, mal som tak isto taky problem, cez leto to bolo.. presiel som s autom 10 km, pri obehovani mi zdochlo, prozte vypol sa motor. cakal som tam asi hodinu kym a prisiel kamos odtiahnut, medzi tym uz bol skontrolovany privod benzinu a take veci co sa dali skontrolovat, nestartoval. po dotiahnuti domov hned na prvy krat nastartoval, motor bol chladny. presiel som znova okolo tych 10 km zase to zdochlo jak sa nahrial motor a zase pocas odtahovania sa motor schladil a potom nastartoval .tak nakoniec treti krat som jazdil ale uz len po dedine, zdochlo nastastie blizsko dvora. dotlacil som ten kusok aj s kamosom a tak sme skusali postupne veci. zapalovacia cievka. kabel od cievky do rozdelovaca, vysokonapatove kable, premeral som cievku v rozdelovaci bola dobra, nakoniec som cely rozdelovac vymenil a uz to islo. cize asi chyba bola v tej elektronike, alebo neviem ako to mam nazvat, co je v rozdelovaci.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od ppp »

Pripadne by mohol byt problem aj s magnetizmom hviezdice, co sa toci v rozdelovaci, ta tiez moze mat problem za tepla. Ale to neviem ako zmerat. V mojom aute hviezdica skrutkovac pritahovala, aj ked nie ktovieako ale udrzal by sa na nej, akurat nie v hocijakej polohe. Akurat ze ja mam ocividne iny problem. Teda dufam ze uz nemam, zajtra sa uvidi. Dnes som to len tak skusobne nastartoval na overenie voltmetra a islo to chvilu ako keby na 3 valce, ale mozno sa mi to len zdalo.
Co sa tyka kodu 53 tak jediny rozumny na nete co som nasiel hovori o prilis vysokom alebo nizkom napati v sieti, mimo rozsahu 10 az 17V.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od ppp »

Takze u mna to hlavou rozdelovaca nebolo.
Uz ma nenapada ziadna porucha, ktora by sa dala lahko odstranit. Najma ked vezmme do uvahy, ze pri vlemi nizkom vykone to auto ide nromalne, a aj ked sa dostane do otacok,z acne ist nromalne. Ale pri strednom vykone to proste netaha a na 5. dokonca spomaluje aj do mierneho kopceka. Ani nemam cim zmerat tlaky vo valcoch, kedze tlkaomer posiel uz pred rokmi, ani netusim kde a koho zasluhou. Neviem ci by 12barovy merac na pneu postacil, tusim ten o ktory som prisiel mal 14bar ale uz to neviem presne, idem nejaky vygooglit.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od ppp »

mam este jednu moznost, nez budem riesit samotny motor a podla vsetkho by to mohol byt vyfuk. Bud sa rozpadol katalyzator alebo niektory z tlmicov a pravdepodobne sa upchal. Pretoze auto nema vykon, volnobeh je stabilny, pri pridanom plyne zacne mat motor divny zvuk, ale nie ako na tri valce ale asi ako ked autobus brzdi z kopca len vo vyssej tonine, udaje z cidiel a najma lambdy su ok, doknca lambda nenasvedzuje tomu ze by niektory valec nepalil a spotreba je tiez ako obvykle. Takze mi z toho vychadza este nadej ze je motor priskrteny rozpadnutym vyfukom. Uz len musim zistit ktorym. A prave teraz sa ma zacat ochladzovat. Najhorsie je ze potom ako dorazim domov je za hodinu tma. Takze to asi ostane zase na vikend. Snad sa s motorm dovtedy nic nestane.
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od mechale »

ja mam akurat po vcerajsku vecer problem s vyfukom... rozpadol sa v zvare jak je vlnovec. okolo 9. vecer v KE, cize som tu pekne rucal kym som dosiel do destinacie. nikde som s tym nebuchol, cize asi to pomalicky hnilo, uvidim zajtra co to tam vobec je a co sa stalo :D
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Daewoo Espero 1,5 Problém pri pridávaní

Příspěvek od ppp »

Takze uz je to jasne, umrel motor, co presne, to este neviem a ani ma to vlastne nezaujima, ale je z neho rozprasovadlo oleja do vyfuku.
Cize zhanam funkcny motor.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“