ESPERO NEKURI

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
fumaki
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 06, 2011 12:04

ESPERO NEKURI

Příspěvek od fumaki »

NEMAM OBEH VODY VODA S AVARI ALE NEKURI A KED OTVORIM VICKO TAK POCUJEM AKO YACNE CIRKULOVAT VODA NETUSIM CO STYMJE
Reklama
 

paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: ESPERO NEKURI

Příspěvek od paul08 »

Co znamena,ze sa vari?Aj vytlaci vodu cez viecko,alebo si to myslel obrazne?Pravdepodobne mas upchaty chladic a aj radiator kurenia a mozno ze aj oslahane lopatky na vodnej pumpe.Pri upchatí si preplachni chladic motor a radiator kurenia.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: ESPERO NEKURI

Příspěvek od ppp »

staci otazku polozit len raz, a dobre by bolo aj citatelnejsie nez toto, pripadne predtym este vyskusat hladanie, napriklad:
https://www.chevroletclub.cz/search.php? ... mit=Hledat
ale ak sa otvara klapka v kureni tak najpravdepodobnejsie mas upchaty radiator v kureni. Na chvilu pomoze jeho preplach, ale najlepsie je vymenit ho za novy a idelane za typ s hrubymi rurkami.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: ESPERO NEKURI

Příspěvek od palikx »

nevim o tom ze by se dalo sehnat topeni s vetsimi rourami ale kdyz myslis.
kazdopadne mi prijde ze mas v haji tesneni pod hlavou.tlakuje to do vody a v topeni to dela vzduch a netopi to.
ale to jen tak co me napadlo podle popisu
odvzdusnovak to nema nalejes vodu ohrejes a v otackach se odvzdusni samo za chvili,.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: ESPERO NEKURI

Příspěvek od ppp »

Da sa bez problemov zohnat radiator s vacsimi rurkami. Taky mam teraz v espere. Original ma ploche rurky, aj mnozstvo kopi ma ploche rurky a medzi nimi su plechy naukladane ako vceli plast. Tie ploche rurky su dost tenke a lahko sa mozu upchat bordelom z liatinoveho motoru. Ale su aj kopie, ktore su spravene podobne ako kurenie na skodovke 120. Rurky su okruhle a plechy su na nich len nasunute. Kedze taketo rurky maju podstatne vacsi vnutorny prierez aj minimalny rozmer, tazsie sa upchaju. Mozno ma takyto radiator mensiu ucinnost ale zato je velmi dobre priechodny.
Podla popisu to nemusi byt tesnenie aj ked moze, popis je na taku diagnostiku velmi slaby. Preto som rozmyslal ci vobec odpoviem na takuto otazku, ale nakoniec som dal radsej ako odpoved link na vyhladavanie. Ono voda v nadrzke viri aj ked je vsetko v poriadku. Akurat neuteka von. Voda cez nadrzku cirkuluje okruhom vyhrievania skrtiacej klapky. Mozno nezvyk, lebo skodovky take nemali a neviem ci nove (fabie, oktavie) nieco take maju.
fumaki
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 06, 2011 12:04

Re: ESPERO NEKURI

Příspěvek od fumaki »

noo diki uz sa to dava kamosovi a vravel ze je to upchane a tak uvidime co dalej
fumaki
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 06, 2011 12:04

Re: ESPERO NEKURI

Příspěvek od fumaki »

cavte,,tak vodu som vypustil a isiel sajrajt stade,proste spina kokotini to netusim skade satotam mohlo dostat!!!!
a naliali sme ocot vrcal s motorom ostosest ventilator zopne penilo ale radiator nevicistilo furt boha mu,,nekuri ale obeh vody by tam mal byt ,,vazne neviem cotears pice stym radiatorom knemu s aneda dostat,nalial som tam nemrznucu,,menil olej voleji voda neni ani sa niako nestraca takze tesnenie je vraj dobre aj cerpadlo a zrejme aj termostat cize asi len zapchate toje
fumaki
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 06, 2011 12:04

Re: ESPERO NEKURI

Příspěvek od fumaki »

bolo to tam aj take zelene jako blato malinke kusky gumovej ahdice to zelene mozno stej starej kvapalini ,,myslim ze ten radiator skurweny to bude
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: ESPERO NEKURI

Příspěvek od palikx »

urcite radiator.
ale pokud tam jsou kousky zelene gumy tak tak se nam projevovaly pripravky na utesneni soustavy.dokonale utesni uplne vsecko hlavne chladice a radiatory -na vzdy.
odpojit hadice z radiatoru a zkouset proprat proudem vody nekdy to púomuze jinak to nemam vubec smysl
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: ESPERO NEKURI

Příspěvek od ppp »

Ako pise palix, tak radiator sa da preplachnut prudom vody, idealne v proti beznemu kolobehu vody cez radiator. ALe z mojich skusenosti je to vzdy tak na sezonu a potom uz ani to nepomahalo. Naposledy vytiekla cista voda a kurenie sa nezlepsilo. Tak som radiator vymenil za novy a to rovno s riadnymi rurami. Z polska ma vysiel s cenou az do domu na 44eur. Vymena nie je tazka, az na poskladanie jedneho z krytov kurenia nazad pod palubovkou, s tym som sa trochu natrapil aj tak mam pocit ze je nakrivo :/ .

Toto vsetko tu uz boli pisane, staci ked si precitas co sa popisalo vo vyhladavani co som ti sem dal ako link hned na zaciatku.
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: ESPERO NEKURI

Příspěvek od paul08 »

Skus dat ocot,tak dva litre,ale predtim preplachni ten radiator,aby sa tam aspon trosku dostala voda z octom.Motor ohrej na prevadzkovu teplotu,najlepsie najazdit par kilometrov a nechat posobit aspon dovtedy kym nevychladne voda,staci ked nie je horuca,princip je nech ocot posobi na usadeniny aspon 30min a viac.Potom treba preplachnut vsetko,chladic je najlepsie vybrat z miesta a dobre vyplachnut,motor tiez preplachnut,nelutovat dat dole domec z termostatom (na to vychladnutie vody myslim tym motora si daj pozor,aby si nepreplachoval horuci motor studenou vodou)a potom radiator proti smeru obehu vody v chlad. systeme.NEZABUDNI NA EXPANZ.NADOBKU.Tu som vymyl tak,ze som upchal diery a dal zovriet v rychlovarnej konvici ocot a nalial do nadobky.Mozes pomoct uvolnit necistoty obycajnou zubnou kefkou a drotom.Po preplachnuti radiatora zdvihni zvisle hadicky veduce do radiatora a nalej do nich cisty vriaci ocot,tak aby z druhej hadice vytekal a nechaj posobit.Mozes skusit ci ventilator kurenia bude tlacit teply vzduch,ked ano tak si na dobrej ceste,ze sa ti usadeniny uvolnuju.Ventilator nenechaj pusteny,aby nevychladil ten horuci ocot v radiatore.Potom znova preplachni prudom vody.Poskladaj,nechaj zohriat motor ci zacina kurit.Ked zacne a po case,pripadne po chvili nebude kurit tak este treba znova preplachnut prudom vody radiator.Mne sa to stalo,pravdepodobne este nejake necistoty sa uvolnili z motora,vydel som ich v expanz.nadobke!Treba ju sledovat ci su tam necistoty a ked ano tak treba proces opakovat kym po zohriati chlad sustavy,nezostane voda v sustave ako tak cista.Ked uz bude kurit a voda vriet tak mas pravdepodobne v r.ti tesnenie pod hlavou!
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“