diagnostika: chyba 53

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

diagnostika: chyba 53

Příspěvek od mechale »

Popisem problem: pri rychlosti nad 110km/h (cize robi to len na dialnici) ako nahle dam nohu z plynu (idem len zotrvacnostou, so zaradenou rychlostou) zacune rucicka otacok skatat o +-1000 ot/min, po chvilke blbnutia rucicky zacne aj s motorm cukat. Pri poklesnuti rychlosti pod tych 110km/h, alebo pridam plyn, tak sa to ustali. Iba raz nedavno zasvietila pocas toho blbnutia kontrolka motora. Spravil som diagnostiku a zahlasilo Chybu 53: rele palivoveho cerpadla: slabe napätie. Lenze potom uz sa kontrolka nezasvietila, ale blbnut blbne pri vyssie napisanych podmienkach.
A teraz s tym neviem co mam robit, pretoze netusim k comu vsetkemu sa ta chyba vztahuje. Vysokonapatova cast bola kontrolovana, este pred tym nez kontrolka zasvietila.
Motor: 1.5 dohc 16v
:)
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: diagnostika: chyba 53

Příspěvek od ppp »

Ahoj
kde si prosim ta nasiel popis 53 pre espero? Ja ma len podstatne nizsie kody.
Pre 53 mam aukrat nejake vseobecne gm:
53 System over voltage - over 17.1 volts
53 EGR sensor fault, improper EGR vacuum (Carbureted)
53 Distributor signal fault (Cadillac HT4100)
53 VATS alert (5.0L TBI)
ale tie pre espero nemusia platit, ved ako tu uz niekde medzi kodmi uviuedli, tak pre lanosa je 53 imobilizer.
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: diagnostika: chyba 53

Příspěvek od mechale »

pardon, zle som odcital z tabulky. ale pozeral som na tejto stranke co som asi aj tak zlu tabulku pozeral: http://www.topbuzz.co.uk/info/fault_cod ... _codes.htm
ale pre GM je tam: Secondary air pump relay High voltage, co tiez moc nepomaha. EGR ani v aute nemam.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: diagnostika: chyba 53

Příspěvek od ppp »

to bude nejaka vtakovina :) take nieco ani espero nema, ani neviem ci vobec niektore z dejv to ma. Ja by som to tipol na to co je na stranke:
http://www.troublecodes.net/GM/
53 system overvoltage
EGR system (carb models) -toto sa tyka len karburatorov
alternator out of range
Cize mozno mas v haji nieco v alternatore a dava privysoke napatie. Skus premerat napatie na baterke ked bezi motor. Ak je nad 15V (14.8) tak je zle. Bratovi tak alternator vo felicii vysusil baterku, nasledne vypalil ziarovky a az potom sme prisli na to ze sa nieco deje.

Alebo to bude imobilizer ako na lanosoch, aspon podla tabulky co tu niekto uviedol.
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: diagnostika: chyba 53

Příspěvek od mechale »

premerane. 14,64 V, bez zapnutych svetliel a elektrickych spotrebicov.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: diagnostika: chyba 53

Příspěvek od ppp »

tak to neviem, asi to bude predsa len nieco s imobilizerom. Daj si do google hladat Daewoo Fault Codes.doc a hned prvy odkaz si stiahni a tam je:
53 - Control module immobilizer
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: diagnostika: chyba 53

Příspěvek od palikx »

immo to nedela.ten funguje jen pri startovani.proc ho to rozsvitilo je divne ale odpovidalo by to te vypadavajici elektrice.viz nize
napadaji me asi 2 veci
vypadava napajeni tedy je v haji elektricky orisek spinacky,nebo hlavni napajeci rele
nebo je v haji civka v rozdelovaci a vypadava snimani otacek motoru.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: diagnostika: chyba 53

Příspěvek od mechale »

spinacia skrinka je nepouzita z pohladu elektriky :) prerobene jak na traktore, zapnutie elektriky spinacom, a startovanie tlacitkom, samozrejme klucik davam do spinacej skirnky koli imobilizeru aj koli zablokovaniu volatnu.
Cievka v rozdelovaci: napadlo ma ze asi v nej bude chyba, ale odpor ma dobry. Jedine sa mi nepaci, ze izolacia je taka rozleptana od oleja. Novu mam kupenu, ale najprv sa musim naucit rozobrat to na starom pokazenom rozdelovaci, aby som si neznicil ten fungujuci. Ani za svet to nemozem nijak rozobrat, drzi to poriadne.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: diagnostika: chyba 53

Příspěvek od palikx »

no
14,64 v je na espero dost tyhle starsi auta mely jeste klasicky 14,2-3 ale nemusi to byt tim.
taky bych zmeril s rozsvicenymi svetly to tu neni napsane a je to dost dulezite.
tu chybu jsi vzal kde?vyblikal?to muze byt taky problem.
a rele pumpy to samozrejme ma a muze byt mozna poskozene ale nejsem si jistej tim ze by to dokazalo najit chybu.
asi by to chtelo bezpecne vycist chybu necim poradnym aby bylo jasne co to je.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mechale
Příspěvky: 41
Registrován: stř dub 21, 2010 21:10
Bydliště: Ladomirová

Re: diagnostika: chyba 53

Příspěvek od mechale »

tu chybu mi vyblikalo, robil som samodiagnostika. robil som 2x diagnostiku, ze ci som nahodou zle neodcital. stale chyba 53. po dalsej jazde a blbnutia motora pri tej rychlosti nad 110km/h, som zase spravil diagnostiku a uz nehlasilo ziadnu chybu. ale motor stale blbne, iba pri vyssie spomenutych podmienkach. zaujimave je to ze to blbne iba nad 110km/h. iba na 5 stupni zaradenom (skusal som pri vyssich otackach na 4 stupni, a nic to nerobilo) a aj to iba pokial dam nohu z plynu prec, cize auto ide na zotrvacnost so zaradenym rychlostnym stupnom.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: diagnostika: chyba 53

Příspěvek od palikx »

hm to je zase vec
tedy ma to vliv na otacky ne na rychlost
napada me jedine rozdelovac tedy modul, civka.
pa jeste ze by to v tu chvili prestalo dobijet tak by to chtelo v tu chvili merit napeti.
a teoreticky to muze vypinat nejake rele a pak to zacne skubat.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“