Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Moderátor: Blue Lanos

Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od Alexnext65 »

Ahoj vsetci.Ked zaradim spiatocku tak mi nesvietia svetla zadneho chodu.Skontroloval som:Spinac,koncovku cize konektor pri spinaci a ide mi stava cez konektor.Skontroloval som v motorovom priestore.Skontroloval som aj ziarovky su ok ale stava v obymke nie je.Pytam sa kde je chyba?Relatko?Poistky?Ak ano tak povedzte kde su ulozene.Myslim poziciu.Alebo kabel?Dik
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od ppp »

Len podla schemy, poistka F13, krmi aj gong, takze ak ti pipa nezacvaknuty pas vodica, tak poistka je ok.
A od spinaca na prevodovke, uz ide len kabel cez 3 konektory az ku ziarovkam, takze mozno niekde pretrhnuty alebo uhnity kabel, alebo je problem v konektore pre ziarovku, tazko takto hadat.
Konektory od prevodovky:
X3 2x5 pinov niekde na lavom hrbe kde je ulozenie predneho tlmica
X6 2x11 pinov minus 1pin niekde pri vodicovej lavej nohe predpokladam
X54 3piny asi niekde v zadnom spojleri, ale to len tipujem, v obrazkoch nebol zaznaceny, len naznaceny
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od benky71 »

ako si mohol skontrolovať ten spínač na prevodovke? :D Ja som ho už menil 2x a vždy bola chyba v ňom,fungoval nefungoval,potom som ho rozlámal a zistil som že sa vo vnútri opalili kontakty,lenže je to všetko zalisované.
vymeniť treba spínač na prevodovke, na 100 percent
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od ppp »

Cize by bolo asi lepsie odlahcit ho cez rele nez take nieco nestretne aj mna, kedze ten kontakt je zatazeny cca 4A.
Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od Alexnext65 »

benky71 píše:ako si mohol skontrolovať ten spínač na prevodovke? :D Ja som ho už menil 2x a vždy bola chyba v ňom,fungoval nefungoval,potom som ho rozlámal a zistil som že sa vo vnútri opalili kontakty,lenže je to všetko zalisované.
vymeniť treba spínač na prevodovke, na 100 percent

Spinac som vybral pomocou 19 vydlicoveho kluca a pouzil merak.V meraku som nastavil pipanie.Ked spojim dva kable na meraku tak mi pipa a to znamena ze mi ide stava.Asi 30 krat som stlacal spinac ked som skusal cez merak a 30 krat mi pipalo.Prevodovka je tiez ok.Lebo
som strcil maly srubovak a zmeral jeho hlbku.Potom som zaradil spiatocku a srubovak som zas vopchal do diery kde ide spinac.Vybral a zmeral jeho hlbku cize hlbka bola mala.Takze to ide.Este som uvazoval a to chcem pocut od vas.Ci mozem natiahnut dva nove kable od spinaca ku ziarovkam.Ziadny konektor zaidna poistka.Aj tak necuvam casto ze mi treba poistku a kable dam trosku silnejsie.Co vy na to?
Este som zabudol vam povedat.Ked som vybral konektor s spinaca a spojil kable {ked som mal nastarovany motor} tak vobec mi to nesvietilo a pas mam stale zapnuty tak ze ked nastarujem tak nepocujem ziadny kong.Odpojim pas a pozriem este tie poistky.Zatial dik
Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od Alexnext65 »

Poistky su ok.
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od benky71 »

tak skús presvietiť káble samotné,odpoj konektor a prepoj oba kontakty,malo by to svietiť,ak nie tak je chyba v káblovaní.
kábel na pás je pod sedadlom vodiča,možno je odpojený konektor
ešte taký detail,spiatočka svieti len pri zapnutom zapalovaní(resp.naštartovaní motora) :D
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od Serpico »

...to Alex, kolegové mají pravdu, taky mi nesvítila couvačka a na objímce v zadní skupinové svítilně jsem naměřil voltmetrem při zařazení spátečky 12,2 V - zkusil jsem dvě, tři žárovky a nic, vyměnil jsem tedy spínač zpátečky ( asi za 100 Kč ) a ejhle už jsem svítil při couvání

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od Alexnext65 »

Ahojte.Dobre tak skusim odpojit vsetky konektory a skusim ci ide stava do kablov.Inac taky detail benky71 {v takychto zatvorkach som to pisal.Len keby si poriadne precital forum} :D
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od paul08 »

Poohybaj na konektore co ide na ten spinac kontakty a prestriekaj to kontoxom ,alebo troska ohni kontakty v spinaci na bok,ale len troska aby sa dal nastrcit konektor.Ked nie je spaleny spinac tak ti to pojde.Na styroch Daewach som riesil toto iste,mozno bude len tam chyba.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od ppp »

Spinac moze byt aj tak spaleny, ze sice na objimke ziaroviek merakom napatie namerias, ale pri zatazi uz nie. Napriklad pre espera typicke spalenie spinacov elektrickych okien. Sice maju kontakt ale motorcekmi nepohnu. Ale po privedeni napatia z baterky priamo kablom motorceky bezia ako nove. Takze ako pise serpico, je mozne, ze ta vymena spinaca, ktory sa javi v poriakdu, neminie. Treba premerat napatie na objimkach ziaroviek bez aj so zatazou, potom budes mudrejsi.
Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od Alexnext65 »

Ok.Pojdem podla vas.Kupim spinac a vymenim.Dam vediet ale trosku neskor.
Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od Alexnext65 »

Alexnext65 píše:Ok.Pojdem podla vas.Kupim spinac a vymenim.Dam vediet ale trosku neskor.

Nechapem to.Vecer som isiel cuvat a zacalo pekne svietit. :shock:
Nic som nekupoval a nic neriesil.Stalo sa to samo. :D
Uživatelský avatar
benky71
Příspěvky: 154
Registrován: ned říj 21, 2007 14:29
Bydliště: SEREĎ
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od benky71 »

no presne tak,občas to svieti a nesvieti,ako mne, :D vymeň ten spínač a máš pokoj
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Nesvieti mi svetla zadneho chodu

Příspěvek od paul08 »

Vcera som rozobral ten spinac,lebo uz nespinal a precistil som vnutro,bolo zanesene a zoxidovane a funguje :lol: Ked sa niekomu chce stym hrat,nech skusi :D
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“