Výměna výfuku na esperu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
kykyl
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 11, 2011 19:11

Výměna výfuku na esperu

Příspěvek od kykyl »

lidičky co všechno potřebuju při výměně výfuku na esperu???prý nějaké gumy...kolik???a ještě něco ???předem dík za radu
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: please !!!

Příspěvek od ppp »

stare budu podla mna este dobre, takze ziadne nepotrebujes, ale ak chces mozes ich vymenit. Vsetky by mali mat v priemernych autodieloch, alebo aspon ich univerzalne nahrady. Stredny diel visi na dvoch "osmickach" a zadny diel cez pasovu objimku, tu mozno bude treba novu ak sa stara pi uvolnovani rozlomi od prehrdzavenia. A ta pasova objimka cez trojotvorovy diel. Univerzalne nahrady som videl troch sirok, ale origo je ta najuzsia, aj ked vosla by aj sirsia ale velmi zle by sa montovala. A zadny gumeny silentblok patri zoslabenou stranou nadol, cize presne naopak nez je na obrazku, inak sa ti raz zadny diel v najnevhodnejsom okamihu utrhne. Nastastie ostane visiel na zadnej naprave ale ten zvuk :roll: . A este tesnenie medzi katalyzator a stredny diel, ale da sa pouzit aj stare, aj ked nie je zarucene ze to bude tesnit, ale malo by. Hlavne nic nenatierat ziadnym tmelom na vyfuky. Stredny diel a zadny sa do seba len zasunu, rurka ro rurky a stiahne svorkou na vyfuky. Tu budes potrebovat tiez novu, pretoze starej utrhnes matice. Problem je skor v ich rozobrati, pretoze su zahrdzavene. Ja som ich spojenie pred montazou namazal silikonovou pastou a tak mi ich slo od seba oddelit po dvoch rokoch, ked zadny origo diel prehnil vo zvare s rurkou (5cm diera).
Přílohy
zadny.jpg
zadny.jpg (18.66 KiB) Zobrazeno 1124 x
stred.jpg
stred.jpg (46.24 KiB) Zobrazeno 1124 x
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“