Nedobija bateriu - alternator?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Nedobija bateriu - alternator?

Příspěvek od ekzorcist »

Ahojte borci,

chcem vas poprosit o radu - pocas jazdy sa mi rozsvietila kontrolka baterie. S kamaratom sme premerali hodnoty na nastartovanom aute a povrdilo sa - 12,1... Trochu som pohladal na fore, hoci mi bolo jasne, ze pojde zrejme o alternator. Remen nebol spadnuty, lopatky sa tocili a predsa nic.

Tak sme ho vytiahli a teraz dilema :

a) novy - 390 € :D :D - NIE !!
b) repas / oprava - nasiel som v BA firmu http://www.rmteam.sk/ - na 90 percent idem tam v pondelok hned.
c) kupit z Espera, ktore je na suciastky...

Tiez sme zistili, ze remen klimy je spadnuty, a jeho kladka ohnuta. Spadnuty - myslim, ani tam nie je :D

Plus - rozpadlo sa tesnenie pod skrtiacou klapkou, ked sme davali dole nasavanie kvoli pristupu k alternatoru a rovno by som vymenil aj remen, lebo je v zlom stave a ma DAEWOO logo, co ma naplna neistotou - menil ho za 270 tis niekto??? :D

Diky za kazdu radu - hlavne ohladom alternatora !!!
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nedobija bateriu - alternator?

Příspěvek od ppp »

Ja som za repas. Sice som z polska kupil novy alternator delco za 75eur ale len 75A, ale kedze nemam v aute ziadne extra spotrebice tak mi to bohato staci. Navyse jazdim na lpg s vypnutym benzinovym cerpadlom a odpojenymi vstrekmi :). Stary som si zrepasoval, umrelo mu zadne lozisko a vdaka vibraciam hriadela umreli zberacie kruzky. Obe som kupil v nejakej podobnej firme ako si uviedol ale pri biskupiciach. viac tuto:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=17&t=16115
tusim je tam uvedenych aj par firiem co repasuju a maju diely na repasaciu
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Nedobija bateriu - alternator?

Příspěvek od ekzorcist »

Fuha - ale tam som zbadal, že chceli 120€ za repasovany? :shock: ?!

Ale to by ti dali ako iny kus, ze? Nechceli 120€ za vykonanie repasu na tvojom chladiči?

Kurňa, ak to bude toľko stáť... No ale čo narobím. Dám to nejakému kutilovi? :D
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedobija bateriu - alternator?

Příspěvek od LordMMX »

tomu sa hovorí odvaha, skoro 300 tisíc na rovnakom remeni :D ... a tomu remeňu by som povedal "kúsok vyrobený v pondelok na začiatku šichty a nie v piatok pred záverečnou" :D
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nedobija bateriu - alternator?

Příspěvek od ppp »

Predpokladam, ze repasaciu robia vymenou za iny uz zrepasovany a tvoj bud zrepasuju niekedy a niekto iny nez stoji za priehradkou.
Ja som si zrepasoval alternator sam. Ale to som robil uz v klude s namontovanym novym alternatorom. Takze ani netusim co stoji repasacia. Ale ak viac nez 100eur tak by som bral radsej z polska novy. Teraz keby mi umrel alternator tak mam nan vlastne vsetky ND okrem rotora, statora a obalu :).
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Nedobija bateriu - alternator?

Příspěvek od ekzorcist »

Presne tak, LordMMX :D Tak ja v pondelok skúsim zistiť čo mi ponúknu v Rači, a keď nie, tak v PN je jedno espero na ND, stavím sa tam v utorok a vezmem si z neho. Prípadne,... :)

PPP, na koľko si ceníš svoj druhý, ručne šitý a s láskou maľovaný alternátor?? :PP:
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: Nedobija bateriu - alternator?

Příspěvek od paul08 »

Asi ti len odisiel diodovy mostik,stoji okolo 50e+15e uhliky s tym obalom co je v nom ulozeny.ked si sikovny tak si to prespajkujes sam
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nedobija bateriu - alternator?

Příspěvek od ppp »

Ten moj repasovanec si cenim, jednak chcem mat doma nejaku rezervu, ale hlavne netusim ci vobec funguje :).
Keby nebolo dnes take hnusne pocasie tak napisem zastav sa, pozrieme co tvojmu alternatoru je, ale garaz nemam a v tomto pocasi nie je dobre pridhlo sa vyskytovat na "slniecku".
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Nedobija bateriu - alternator?

Příspěvek od ekzorcist »

No - dosla mi odpoved od chlapa z Vistuku - 70-80€ za opravu... :( Ale zohnal som stary za 25 ;)

Tak idem pon :)
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Uživatelský avatar
ekzorcist
Příspěvky: 75
Registrován: pát pro 25, 2009 12:28

Re: Nedobija bateriu - alternator?

Příspěvek od ekzorcist »

Takze az dnes to bolo doriesene - dosiel mi napokon pouzivany alternator, originalny za 45 aj s postovnym od pana z vychodu SR. Dnes sme nahodili a cez 14 daval, hned nabite, vsetko parada.

Dakujem vam za rady a vysledok :

Momentalne mam 2 plne funkcne Espera ;)

WHO´S YOUR DADDY??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Daewoo Espero 1.5 16V strieborná /elektróny / klíma / 272 500 km(predané)
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / tmavomodrá / 233 200 km(predané "spoluobčanom")
Daewoo Espero 1.5 16V / 1996 / zelená / 95 000 km / ABS, AIRBAG 1x, nast. volant, klíma
Uživatelský avatar
Bobacz
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 15, 2011 13:42

Re: Nedobija bateriu - alternator?

Příspěvek od Bobacz »

Já jsem měl prasklý diodový můstek. Ale já to spíše zjistil tak, že když se jednou za měsíc chtělo vyjet, tak byla vybitá. A i ten start byl líný. Ale teď je to už seper :)
Daewoo Espero 1.5 GLX 16V DOHC
R.V. 1997, Najeto: 41306km ( k 28.5.2011)
ABS, Airbag,
Poruchy: Prasklá dioda v alternátoru, po bouračce ložisko v zadním kole.
Bez koroze, garažováno, SUPER POHODLNÉ a SPOLEHLIVÉ AUTÍČKO.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“