ako nalisovat male silentbloky do prednych ramien ?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

ako nalisovat male silentbloky do prednych ramien ?

Příspěvek od ppp »

Sice som uz objednal cele predne ramena, ale skusal som nalisovat original silentbloky do prednych ramien a skoncil som s nezdarom. Netusite ci je na to nejaky specialny pripravok alebo mi nieco uslo? Pred dvoma rokmi som sice tieto silentbloky menil, lenze asi neboli original, tusim som ich kupoval v krci a jednu stranu mali skosenu takze isli nalisovat velmi lahko. Bohuzial rovnako lahko aj isli von za jazdy, takze som jazdil s jednym a obcas aj dvoma povysunutymi silentblokmi., takze auto plavalo a volantom tahalo na nerovnostiach ako ked boli na ramenach este stare silentbloky. Original silentbloky maju vsak gumene konce sirsie a obe rovnake, takze sa proste brania vojst do ramena. Nepomoze ani mazat. Proste sa zacne guma deformovat a rozsirovat a to uz vobec poto nevlezie do ramena. Menili ste niekto tieto male silentbloky sa original? Ako na to?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: ako nalisovat male silentbloky do prednych ramien ?

Příspěvek od Serpico »

...jo ppp to se nám povedlo až na podruhý - potřebuješ dobrý stojanový lis a malý přípravek my jsme si ho uřízli s trubky o něco málo s větším průměrem musí projít ale jde o to aby vnější guma silentbloku neměla kam utýct, neroztrhla se a hlavně namočit vodou s mýdlem, tak se lépe zasune do oka nápravy, nápravu jsme samozřejmě demontovali z vozu, ve finále tam musí být na fest

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: ako nalisovat male silentbloky do prednych ramien ?

Příspěvek od ppp »

Ved to, pripravok, lenze rurka s o 2mm vacsim priemerom co som mal nepomohla. Hned ako bola guma medzi rurkou a ramenom, ktore ma okraj do lievika, tak roztahujuca sa guma odtlacila rurku a mohol som zacat odznova. Ked som si koniec rurky chcel upravit tak aby sa mierne zuzoval, narezanim a sklepanim tak sa mi slentblok rozrezal o zarezy :/. Takze asi jedine rurku mensiu ale hrubostennu a vypilovat a este nejako pridrzat pri ramene.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: ako nalisovat male silentbloky do prednych ramien ?

Příspěvek od Serpico »

... já si teď vzpomínám...no nic ppp v servisech proto mění celý rameno, že jsme rourku heftli bodama CO na samotný rameno a pak odřízli... já náročnější věci dělám v Meliccarro servise a když nevím kudy kam, tak mi Tonda nebo Milan pomůže a když tak mám na telefonu našeho palikxe a ten je tam váženej

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: ako nalisovat male silentbloky do prednych ramien ?

Příspěvek od ppp »

to pribodovanie ma tiez napadlo ale zavrhol som to ako prilis divne riesenie :) ale asi je to jedina moznost
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“