Jarná údržba (odstránené chyby - inšpirácia)

Moderátor: Blue Lanos

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Jarná údržba (odstránené chyby - inšpirácia)

Příspěvek od ppp »

Tipujem ze ti slzi tesnenie pod vekom ventilov a sviecky sa zhora kupu v oleji. Takze po vyskrutkovani sviecky si ju zamastil. Tiez som mal to iste a mozno uz zase mam. Korejci velmi nedomysleli sposob utesnenia veka ventilov voci hlave.
Reklama
 

Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Jarná údržba (odstránené chyby - inšpirácia)

Příspěvek od Alexnext65 »

ppp píše:Tipujem ze ti slzi tesnenie pod vekom ventilov a sviecky sa zhora kupu v oleji. Takze po vyskrutkovani sviecky si ju zamastil. Tiez som mal to iste a mozno uz zase mam. Korejci velmi nedomysleli sposob utesnenia veka ventilov voci hlave.
Nazdar.Ja som mal suche sviecky a vymena po cca 30 tisic km.
Obrázek
Ten ojej z prevodovky sa kde dolieva respektivne ako a staci tych dva litre?
Tiez robim jarne udrzby.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Jarná údržba (odstránené chyby - inšpirácia)

Příspěvek od ppp »

olej sa dolieva zhora,na vrchliku na prevodovke je zazatkovany nalievaci otvor a prepad je niekde na boku, ja som ho este nenaisel :) vdaka hrubej vrstve olejovehobahna, ktore nemam kde na slovensku umyt.
peter17x
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 20, 2011 13:01

Re: Jarná údržba (odstránené chyby - inšpirácia)

Příspěvek od peter17x »

Aké sviečky by ste odporučili tiež rozmýšlam nad výmenou.....a bolo by dobre ak by sa mi to čim viac odrazilo na výkone....poprípade nejaké tipy - menšie úpravy alebo výmeny pre zvýšenie výkonu ( troška mi lenivie moje esperák ) 8)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Jarná údržba (odstránené chyby - inšpirácia)

Příspěvek od ppp »

radsej take sviecky, ktore by sa odrazili na vykone nekupuj :), sviecky sa mozu odrazit na vykone len negativne, bud funguju a vtedy je vykon taky ako ma byt, teda maximalny ako motor dokaze podat alebo nefunguju a vtedy je vykon mizerny :lol:
Alexnext65
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 18, 2009 13:10

Re: Jarná údržba (odstránené chyby - inšpirácia)

Příspěvek od Alexnext65 »

ppp píše:radsej take sviecky, ktore by sa odrazili na vykone nekupuj :), sviecky sa mozu odrazit na vykone len negativne, bud funguju a vtedy je vykon taky ako ma byt, teda maximalny ako motor dokaze podat alebo nefunguju a vtedy je vykon mizerny :lol:
Ked chces rychlejsie auto tak kup lepsie Peter17x.Zatial som kupoval predpisane diely vyrobcu len pneumatiky mam 15palcove. :D
Vymenil som olej,sviecky,filter olejovy,filter vzduchovy,katalizator a motor ide ako hodinky.

Som spokojny len ta hrdza my robi starosti.
peter17x
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 20, 2011 13:01

Re: Jarná údržba (odstránené chyby - inšpirácia)

Příspěvek od peter17x »

samotná kupa lepšieho by nebola taký problem, problem je v tom že sa ešte nenašla dobrá duša, ktorá by ma zasponzorovala :) takže môj esperák bude musieť ešte poslužiť .... tie 15´ by nemusely vyzerať zle...i ked u môjho by som sa bal väčšieho odporu gum čo by sa odrazilo na tom že pri obiehaní by som si musel nasadzovať helmu a modliť sa :D a proti tej hrzde sa da zabojovať....ja osobne už mam raz vyvarane prahy, diery na dverách z vnútorne strany zaplatane sklolaminátom, a všetko brúsene natierane a striekane asi dva krát....síce tu kasnu už neviliečim ale snažím sa aspon oddialiť uplne prehnitie 8)
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“