Pár dotazů nováčka

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Pop
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 21, 2011 12:21
Bydliště: Ostrava

Pár dotazů nováčka

Příspěvek od Pop »

Nazdar lidi,

sem fungl nový šofér i majitel Espera 1.5i.

Mám dva základní problémy.

Nefunguje mi kontrolka rezervy a ručička stavu v nádrži se ani nehne.

Jak jste řešili (určitě už někdo jo) korozi předních dveří.

Dík za rady
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Pár dotazů nováčka

Příspěvek od ppp »

Tak vitaj, dufam ze mas garaz, lebo sa spod neho nehnes :lol: , len strasim ;) .

Takze ta rezerva, to je najpravdepodobnejsie uhnity konektor na plavaku na nadrzi, kedze sa nehne ani rucicka ani nesvieti kontrolka. Malo by sa to dat celkom v pohode zospodu opravit bez akychkolvek skusenosti, len treba auto bezpecne dvihnut a stabilizovat nech ti nepadne na hlavu.
A na spodky dveri sa vykasli, korejci to poondili este viac nez skodovka s 5tymi dverami na felicii. Spoj dvoch plechov zahli do seba, neocrhanili pred vodou a aby voda nemohla odtekat vobec, tak to este zvonku pretreli plastizolom. S tym nic nespravis. bude sa to zhorsovat kym neodhnije vnutorny plech od vonkajsieho, potom sa odtok vody prirodzene vytvori a uz to dalej bdue hnit len velmi pozvolna. Vylievat rezistinom nepomoze, a klampiari s tym nespravia nic mudrejsie nez uz spravili korejci, takze to budu len vyhodene prachy.
Ak vsak myslis len bodovu koroziu od kamienkov, tak to jedine obrusit a dat nastriekat niecim proti kamienkom alebo po nalakovani zalepit bezfarebnou foliou.
Pop
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 21, 2011 12:21
Bydliště: Ostrava

Re: Pár dotazů nováčka

Příspěvek od Pop »

Koupil sem to z tohoto inzerátu.

http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... ro/8600748

Dveře u řidiče sou prohnilé tak že už je tam díra.
geppe
Příspěvky: 14
Registrován: ned čer 13, 2010 18:37

Re: Pár dotazů nováčka

Příspěvek od geppe »

nepomohlo by, ak sa ta diera do dveri spravila hned este predtym ako to cele zhrdzavie?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Pár dotazů nováčka

Příspěvek od ppp »

Urcite pomohlo, ony tam sice dve diery su ale tie sa rady upchaju a navyse nie su na koncoch, takze ak auto nestoji vodorovne, tak sa voda aj tak zdrzuje vo dverach. Predosly majitel na to kaslal, takze ked som auto kupil, tak vo dverach lockal rybnicek. Po prerazeni povodnych dier vytieklo na parkovisko snad liter vody mozno aj viac, viem ze dvere boli zrazu akesi lahsie. Potom som sice spravil par pokusov na zachranu ale kym je tam zahnuty falc, tak to nema vyznam. Bouzial vyrobcovia automobilov su stale obemdzeni a stale robia auta s dverami so zahnutym falcom, takze kym nie je auto poriadne osetrene uz z vyroby tak to hnije. Keby som si kupoval nove auto s tym, ze si ho chcem nechat viac nez 3 roky, tak je dokladne osetrenie dutin hned po kupe nutnost a urcite by som to nenechal na servise. Osetrenie typu: fukneme cez pistol trochu ml pripravku na kolajnicky a mechanizmy okien a zamku a mozno sa nieco dostane aj do strbin medzi plechmi karoserie, hlavne ze zakaznik zaplati, mi skutocne netreba.
peter17x
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 20, 2011 13:01

Re: Pár dotazů nováčka

Příspěvek od peter17x »

Mne plavak na espere neukazuje už pekné dva roky, takže nato sa dá zvyknuť :D , ale pokial sa s tým nechceš zmieriť tak tuto kolega mal pravdu s tými kontaktmi....ja som mal jeden tiež odpadnutý...podla mna to bola kostra ked som ho uchytil tak istu dobu ukazoval teraz je to zase v kulach...ale može sa stať aj to že máš zlý plavák... predchádzajuci majtel auta a ja sme sa nikdy nezmierili s koroziou takže vytrvalo sme bojovali proti nej a ja bojujem dalej :D - prahy su už raz vyvárane brúsene a striekane 2 krát, čo sa týka dverí aj ja som tam mal diery ale z vnútra...a to sa vyriešilo sklovláknom...inak spodky dverí su tiež brúsene, pretierane a striekane, záleži na tebe či máš priestor čas prostiedky sa tomu venovať...týmyto upravami sa len mierne oddialuje celkové odhnitie :D
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů nováčka

Příspěvek od LordMMX »

pri tých dverách ma napadá, nešlo by to ošetriť tak, že proste miesto kde sú spojené zhybom dokopy zavariť a pokoj? tadiaľ by sa už voda dnu dostať nemala. a urobiť len odtok kvôli vode z okien a vytesniť ho gumou aby nehrdzavel...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Pár dotazů nováčka

Příspěvek od ppp »

Neviem ako by si to chcel urobit. Proste vyrobca vo dverach spravil mini nadrzku na vodu a namiesto toho aby ju pri vyrobe osetril prosti vniknutiu vody ju naopak zamaskoval plastizolom a este ju tym aj utesnil aby v pripade ze je korozia uz tak pokrocila ze sa falc lame, tak to cele podrzi v kope este ten plastizol aby vodu vo dverach udrzal. Proste dvere navrhoval totalny diletant a idiot. Mozno ten isty ako 5te dvere na felde :).
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Pár dotazů nováčka

Příspěvek od LordMMX »

neviem, musel by som to vidieť ... vždy sa dá niečo vymyslieť :)

btw, dizajn felicie navrhovala blondinka keď parkovala favorita medzi dve autá...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“