espero a chladiaci system

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
ajofo
Příspěvky: 133
Registrován: sob pro 08, 2007 16:45
Bydliště: Moravský Svatý Ján

espero a chladiaci system

Příspěvek od ajofo »

mám prosbu tiež mi espero nekúri no chystám sa celý chladiaci systém prepláchnut.postrehol som že ventilator na chladiči pri zohriatí na pracovnú teplotu sa stále točí vobec nevypne aj ked sa ručička teploty ustáli.má ten ventilátor nejaké čidlo alebo ho riadi riadaca jednotka poprípade ak má kde je umiestnené a kolko stojí?

dakujem
Daewoo Espero, 1,5 DOHC 66 kw 147000 Km GLX CD.r.v.1997 resp.uvedene do prevadzky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od vladimir fodor »

Na 1.5 espere je ventilator riadeny RJ.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od ppp »

Nuz malo by byt riadene aj termospinacom na chladici ale ja som ho tam nemal ale ten chladic je uz treti a moje espero nemalo toho viac od vyroby takze neviem ako ostatne espera a ten co som tam dal som este (3roky) nezapojil. Malo by to fungovat tak, ze od istej teploty sa zopne vetrak termospinacom na chladici (ak tam je) ale len na pomalsi chod cez predradeny odpor a nad istu este vyssiu teplotu zopne vetrak naplno RJ. Rovnako pri zapnuti klimatizacie idu oba vetraky naplno. Tie teploty su popisane v servisnom manuali, ta vyssia, kedy spina vetrak RJ je vyse 100stC ale presne si to uz nepamatam.
Uživatelský avatar
bobal
Příspěvky: 72
Registrován: sob říj 21, 2006 12:31
Bydliště: Straz pod Ralskem

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od bobal »

Na tom mim sou na dmecku termostatu 2 cidla jedno meri teplotu a druhy ovlada vetrak to spodni meri teplotu mam takovej dojem
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od vladimir fodor »

Na mojom espere su snímače teploty za alternátorom,na chladiči nemám nič a vetráky ovláda RJ,obe rýchlosti.
Uživatelský avatar
ajofo
Příspěvky: 133
Registrován: sob pro 08, 2007 16:45
Bydliště: Moravský Svatý Ján

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od ajofo »

škoda že espero nemá vypúštací ventil na chladiacu zmes.neviete ako sa dá vypustit chladič bez toho aby išiel celý dole?cez kúrenie nevyteče všetko.
Daewoo Espero, 1,5 DOHC 66 kw 147000 Km GLX CD.r.v.1997 resp.uvedene do prevadzky.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od ppp »

Kedze to trochu suvisi, tak sem napisem, ze som minuly vikend menil termostat z 87stC na 92stC. Rucicka teplomeru teraz zastane tesne nad druhou ciarkou, teda tesne nad prvym dielikom, predtym sa k druhej ciarke ani nevysplhala, len cez leto pri stati v kolone. Vlastne ostane trcat vodorovne. A este som zistil, ze volnobeh pri terajsich teplotach dokaze kludne uchladit spolovice zapchaty radiator kurenia a to az tak, ze sa rucicka teplomeru nevyskriabe na druhu ciarku. A do tretice, ked budete menit termostat tak si kupte rovno aj novy domcek, otec na nubire a teraz aj ja na espere sme ich mali slusne vyzrate. Ten moj este nebol skrz ale na nubire uz nebolo kam nastoknut hadice tak aby mali o co tesnit. Neviem ci to robi ta ruzova G12 pretoze sa uz nepamatam v akom stave bol termostat pred 5timi rokmi ked som menil termostat prvy raz ale je jasne ze material domca termostatu je iny nez hlavy, pretoze hlave nebolo nic ale domec bol vyzraty.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od ppp »

na chladici navrtat plastovu bocnicu niekde dolu a upchat skrutkou s O kruzkom ;) .
Michal M.
Příspěvky: 99
Registrován: pát kvě 12, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od Michal M. »

ppp píše:Kedze to trochu suvisi, tak sem napisem, ze som minuly vikend menil termostat z 87stC na 92stC. Rucicka teplomeru teraz zastane tesne nad druhou ciarkou, teda tesne nad prvym dielikom, predtym sa k druhej ciarke ani nevysplhala, len cez leto pri stati v kolone. Vlastne ostane trcat vodorovne. A este som zistil, ze volnobeh pri terajsich teplotach dokaze kludne uchladit spolovice zapchaty radiator kurenia a to az tak, ze sa rucicka teplomeru nevyskriabe na druhu ciarku. A do tretice, ked budete menit termostat tak si kupte rovno aj novy domcek, otec na nubire a teraz aj ja na espere sme ich mali slusne vyzrate. Ten moj este nebol skrz ale na nubire uz nebolo kam nastoknut hadice tak aby mali o co tesnit. Neviem ci to robi ta ruzova G12 pretoze sa uz nepamatam v akom stave bol termostat pred 5timi rokmi ked som menil termostat prvy raz ale je jasne ze material domca termostatu je iny nez hlavy, pretoze hlave nebolo nic ale domec bol vyzraty.
Nazdar,
chcel by som vymenit termostat za ten s 92stC, ale neviem kde ho kupit.
V Daewoo predajni predpokladam, ze maju len original a ten sa otvara pri 87stC ako som sa docital.
Neviete kde v BA alebo okoli sa da kupit ten 92stC ?
Dakujem
Daewoo Espero 1.5 16V DOHC (66kW), 1996, LPG (Lovato-LDW01), 230 000 km (15.10.2010)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od ppp »

Asi hocikde, len musia sediet rozmery, cize typ. Treba skusit vygooglit typ a kde to predavaju. Ja sa pozriem ci mam este nejaky. Kupoval som ich tusim v autodilykrc.
Ci maju v carmaxe aj 92st uz neviem ale tusim mi aj vravel ze 92st. nemaju. Ale mozno by vedeli zabezpecit.
A este by som si pre istotu kupil novy domec termostatu. Najma ak si niekedy menil nemrzku a pouzivas cervenu. Ja som ho mal na espere aj na nubire (to iste) pekne vyzraty. Na nubire sa uz ani nedal pouzit. Na espere by som ho najradsej vymenil ale nemal som novy a teraz sa mi to uz nechce rozoberat. Mozno ked budem menit rozvody.
Michal M.
Příspěvky: 99
Registrován: pát kvě 12, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od Michal M. »

ppp píše:Asi hocikde, len musia sediet rozmery, cize typ. Treba skusit vygooglit typ a kde to predavaju. Ja sa pozriem ci mam este nejaky. Kupoval som ich tusim v autodilykrc.
Ci maju v carmaxe aj 92st uz neviem ale tusim mi aj vravel ze 92st. nemaju. Ale mozno by vedeli zabezpecit.
A este by som si pre istotu kupil novy domec termostatu. Najma ak si niekedy menil nemrzku a pouzivas cervenu. Ja som ho mal na espere aj na nubire (to iste) pekne vyzraty. Na nubire sa uz ani nedal pouzit. Na espere by som ho najradsej vymenil ale nemal som novy a teraz sa mi to uz nechce rozoberat. Mozno ked budem menit rozvody.
Dakujem, skusim teda potelefonovat po predajniach.
A este taka otazka. Je komplikovane si to sam vymenit na parkovisku ?
Daewoo Espero 1.5 16V DOHC (66kW), 1996, LPG (Lovato-LDW01), 230 000 km (15.10.2010)
Michal M.
Příspěvky: 99
Registrován: pát kvě 12, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od Michal M. »

Prave som zohnal v AUTOKELLY termostat co sa otvara pri 92 stC - WAHLER - WH 3017.92D2 - 10.65 €.
Chcem sa este opytat, ze ci ten domcek treba kupit cely, t.j. obidva kusy, alebo ktory vlastne byva rozozraty ?
Aby som zbytocne nekupoval nieco co nepotrebujem vymenit.

Dakujem
Daewoo Espero 1.5 16V DOHC (66kW), 1996, LPG (Lovato-LDW01), 230 000 km (15.10.2010)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od ppp »

Vyzrate boli oba kusy. Ocividne je to ina zliatina nez hlava motoru, pretoze tej nebolo ani slaka. Mozno to bude, ok, mozes na skusku zlozit tenku hadicku co ide ku klapke, ci je pod nou rurka cela, ak nie je, tak je to jasne, ak je rurka cela este stale moze byt vyzrata dosadacia plocha oboch dielov na seba a na hlavu, potom to bez silikonu neutesnis. K termostatu potrebujes dva gumene kruzky, jeden sa navlieka na termostat a jeden je pod spodny diel termostatu. Este ten pod spodny kruzok by sa dal pripadne recyklovat ak pouzijes silikon, a ak nebude roztrhnuty tak aj ten na termostate. Ja som musel patlat cervenym silikonovym sajrajtom, pretoze som mal vyzrate dosadacie plochy na domci a bez silikonu by to netesnilo.

Vymena ak mas domec novy/v poriadku aj nove tesnenia sa da aj na parkovisku pred tescom. Proste vyberies dve skrutky co to drzia v hlave, vytiahnes, nechas ako prasa vytiect nemrzku do kanalu ( :oops: , ale ja som to neodporucal ), a poskladas to nazad a dolejes destilkou a nemrzkou. AK uz niekto patlal silikonom predtym, tak to bude treba aj cistit, pripadne ak sa pod tesneniami usadil vodny kamen.

A mam podozrenie na cervenu nemrzku, pretoze aj otec mal v nubire po predoslom majitelovi cervenu a obe rurky na domcoch mal prezrate skrz. Len si uz nepamatam ci boli domce vyzrate na espere aj pred 4 rokmi, ked som menil termostat prvy raz a namiesto nejakej bezfarebnej nemrzky som vtedy pouzil cervenu.
Michal M.
Příspěvky: 99
Registrován: pát kvě 12, 2006 13:22
Bydliště: Bratislava

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od Michal M. »

A este posledna otazka. Ten termostat mam ktorou stranou otocit smerom k motoru. Tou kde je ta pruzina, ci tou opacnou ?
Dakujem
Daewoo Espero 1.5 16V DOHC (66kW), 1996, LPG (Lovato-LDW01), 230 000 km (15.10.2010)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: espero a chladiaci system

Příspěvek od ppp »

pruzinou k motoru, inak to ani neposkladas dokopy :),iba ak by si mal nejaky minitermostat s tymi z krci sa to naopak zlozit neda
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“