vzduchovy filtr LPG ???

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
massic
Příspěvky: 100
Registrován: čtv pro 03, 2009 23:23

vzduchovy filtr LPG ???

Příspěvek od massic »

jsem v šoku
právě jsem se dozvěděl že LPG má vlastní filtr vzduchu?
může to být pravda? mám LOVTEC+AEB .
prý se má měnit ale vůbec nevím kde bych ho měl hledat.ničeho jsem si nevšiml...
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: vzduchovy filtr LPG ???

Příspěvek od ppp »

Na toto lepsie odpovie peha ale ak je to vstrekovanie tak to ma medzi zplynovacom a ventilkami/distributorom plynu ku vstrekom filter plynneho propanbutanu. Tusim sa dost casto meni a je relativne drahy samozrejme podla toho kto vam ho vymeni, samotny ho len tak lahko nezozeniete, kedze veci na lpg v beznych autodeloch nedostat.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchovy filtr LPG ???

Příspěvek od -peha- »

LPG nemá žiaden vzduchový filter veď je to uzavrený systém tak kde by tam bol :lol: :lol: :lol:

Elektronic má filter kvapalnej fáze :lol:

Sekvenc má filtek kvapalnej aj plynnej fáze :lol:

No nakolko neviem aký tam máš ventil tak neviem presne aký filter tam ide ale na tvojom systému je len jeden a to kvapalnej fáze a je vo ventile alebo pri nem no a vnútry je papierová vlažka a ten filter je namontovaný na tej medenej rúrke čo ide od nádrže.
Takhle dáko vyzerá LPG ventil a filter
Přílohy
evlpg.jpg
evlpg.jpg (45.2 KiB) Zobrazeno 2688 x
launch.jpeg
launch.jpeg (6.53 KiB) Zobrazeno 2688 x
massic
Příspěvky: 100
Registrován: čtv pro 03, 2009 23:23

Re: vzduchovy filtr LPG ???

Příspěvek od massic »

ty jo to musi byt hrozne malé ne?
ta spodni fotka, to je prumer tak dva centimetry ne? :-D
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: vzduchovy filtr LPG ???

Příspěvek od ppp »

ani nie tusim 5cm, 2cm mozno na vysku, kupis to u lpg montaznikov ale niektori to neradi predavaju pretoze sa podla mna opravnene obavaju ze si to nejaky sikovnik rozvrta a spacka. Ak mas taketo otazky tak si to radsej daj vymenit priamo v lpg servise pri rocnej kontrole.
Ale mne auto fungovalo aj s nadherne zapchatym filtrikom plnym siveho prachu. To uz musi byt nieco aby tento filter sposobil problemy.
massic
Příspěvky: 100
Registrován: čtv pro 03, 2009 23:23

Re: vzduchovy filtr LPG ???

Příspěvek od massic »

Asi budu znít natvrdle, ale pořád mi není jasné zda je ten filtr v tom ventilu a nebo někde zlvášť.
Ten ventil jsem vymontoval protože mi na něm odešla cívka. Mám to teda nějak ještě rozebírat že v tom najdu ten filtr? :D
nebo ten je jako díl zvlášť někde na přívodní trubce plynu ?

dík
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: vzduchovy filtr LPG ???

Příspěvek od ppp »

v tej mosadznej nadobke pod elektromagnetom je ukryty filter, sam som to este nerozoberal, nemal som najprv filter a potom mi to vzdy vymenil servisak pri rocnej prehliadke nez som nezistil ze ju uz netreba, ale tipujem ze to drzi pokope skrutka, ktorej hlavu vidno pod mosadznou nadobkou, a pozor je tam O kruzok, nestratit.
massic
Příspěvky: 100
Registrován: čtv pro 03, 2009 23:23

Re: vzduchovy filtr LPG ???

Příspěvek od massic »

Super díky moc, a ještě mám dotaz. Magnet jsem sice neztratil ale nevím kde tam má být?
je Volně? jestli ano v které části. Před filtrem nebo za ním. (tzn. uprostřed válečku-fitru nebo vně) ?

dík
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: vzduchovy filtr LPG ???

Příspěvek od ppp »

tak to netusim, ale logicky by mal byt pred filtrom
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“