ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
peto153
Příspěvky: 74
Registrován: pon bře 23, 2009 11:08
Bydliště: Poltár
Kontaktovat uživatele:

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od peto153 »

icko - zdravim, vravíš že vody máš dosť a všetko je ok, len to nekúri, tak skús zohriať motor a nechaj ho ísť do vtedy kým neprestane kúriť, potom normálne odstav, otvor kapotu a OPATRNE otvor nádržku - aby vyfučala para a potom ju zatvor,potom skús naštartovať či to začne po chvíľke kúriť, ak pôjde zas teplý tak si kúp nové víčko na nádržku a ak pôjde dalej studený, tak potom už netuším. Na BMW som mal tento istý problém a pomohlo to a asi pred cca 2týždňami som objednával víčko aj na kamošov OPEL corsa, tiež kôli takémuto kúreniu :lol:.
BMW 318i E30 coupe 1.8 8V 77kw (105PS) - r.i.p.
DAEWOO ESPERO 1.6 16V 85kw (116PS) bolok motora OPEL TIGRA, hlava ESPERO, 182,7Nm pri 5735rpm
+ nenormálny rozdiel (extrémne živý motor) :)
- tlak oleja (vysoký) :(
opäť 1.5 16V 66kw (90PS)
CITROEN XSARA VTR coupe (X2) 1.6 16V 80kw (110PS)
Reklama
 

icko
Příspěvky: 15
Registrován: sob pro 05, 2009 21:01

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od icko »

tak tuto ficuriu este vyskusam, lebo som sa k nicomu okrem rozobrania stredoveho panela, okukavaniu tiahel a klapiek nedostal. zda sa, ze vsetko je ako ma byt, akurat to nefunguje ako ma.
(netusim, ako to veko moze az takto ovplyvnit, ale za vyskusanie jeden nic neda, len ci neprestane kurit. na kratke trate to pliaga kuri, len na dlhsich si hadze mincou, ci bude alebo nebude)
Pisal som aj do servisu, ale ... asi sa im pokazil monitor a nemozu si precitat moju prosbu o radu -P )
zajtra dam vediet, co na to povedalo espero.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od Dark69 »

Ja mam vymenenu chladiacu zmes, termostat a aj to vicko expanznej nadobky. A aj tak slabo kuri.. Jedina a posledna moja moznost je, prelachnut RADIATOR KURENIA !!! :|
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
icko
Příspěvky: 15
Registrován: sob pro 05, 2009 21:01

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od icko »

Dark69
Tak tato informacia ma nepotesila. A tebe nekuri vobec?

Momentalne skumam to veko expanznej nadrzky - podla mna je uplne ok.
otvara priepusty, gumove tesnenia su zda sa tiez ok, kedze som dnes isiel iba par kilometrov, kurit neprestalo aj ked teplotea nie je zazracna (ale ved vonku uz mrzne).

i
Uživatelský avatar
ajofo
Příspěvky: 133
Registrován: sob pro 08, 2007 16:45
Bydliště: Moravský Svatý Ján

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od ajofo »

Mam presne tento isty problem menil som termostat a stalo sa mi to same ze nekury!! musim kupyt taky isty aky tam bol a bude to bez problemov!Presne v momente ked otvory termostat tak prestane kyryt!!fuck alebo tam dat pred chladic nejaky karton a vyskusat ako kury tak ako na skoda 120 esperko je haklive na termostat!!!
Daewoo Espero, 1,5 DOHC 66 kw 147000 Km GLX CD.r.v.1997 resp.uvedene do prevadzky.
icko
Příspěvky: 15
Registrován: sob pro 05, 2009 21:01

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od icko »

no tazko zistim, aky tam bol, ked mi termostat 2x menili minuly rok :((
niekde musi byt nejaka banalna somarina, preco to nechodi dobre.
ja zatial beham iba po Blave a na kratke trate trocha kuri, uvidi, co spravi na dlhsom vylete, len nechcem teraz niekde odmrznut
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od vladimir fodor »

No môže byť ešte problém aj vo vodnej pumpe,že nedáva dostatočny tlak.
icko
Příspěvky: 15
Registrován: sob pro 05, 2009 21:01

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od icko »

to sa mi nezda, ked som menil kvapalinu, tak to cirkulovalo slusne, lebo som odpojil privodnu hadicu od expanznej nadoby a prepojil mimo auta do zbernej nadoby - cirkulovalo jedna radost.

Nema niekto nejaky popis funkcnych celkov espera? najlepsie aj s obrazkami - to by asi najviac bodlo!
Uživatelský avatar
sopco
Příspěvky: 77
Registrován: stř bře 07, 2007 10:31
Bydliště: trnava

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od sopco »

No podla mojho nazoru to v tvojom pripade mozu byt len dve veci. Bud upchaty radiator, alebo je problem s lankom, ktore ovlada klapky STUDENY/TEPLY vzduch (nieje to ovladane podtlakovo), popripade samotna klapka. Podla tvojho popisu mi to viac sedi na ten radiator a sprava sa to ako keby tam bola nejaka vacsia spina alebo nejaky bordel, ktory sa pohybuje a sem tam nieco upcha a potom sa zasa povoli a tak dalej. Ja som ho takmer pravidelne preplachoval riadnym tlakom vody a vacsinou to vydrzalo len do nasledujucej zimy. Potom ked som musel cez cele slovensko cestovat v aute v zimnej bunde, tak som sa nastval az som ho preplachol kyselinou a odvtedy 3 roky pokoj :)
DAEWOO ESPERO 1.5 16V r.v.96
MAZDA 6 WAGON 2.0D r.v.06
icko
Příspěvky: 15
Registrován: sob pro 05, 2009 21:01

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od icko »

No, dnes som Espero prehnal BA - SE - BA.
Mrcha nevypocitatelna, kurilo celou cestou, bez ohladu na polohu rucicky ukazovatela teploty.

Ale aj tak, najblizsie, ked to situacia dovoli asi skusim kyselinovy vyplach chladica. socpo- mas nejaky spec tip na koktail pre chladic - alebo postaci nejaky octovy vyplach :o)

Jedine, co by sa kureniu dalo vytknut, ze po zvyseni rychlosti ventilacie uz neudrzalo teplotu - nesiel horuci vzduch, niekedy uz len trocha vlazny. Po znizeni rychlosti ventilacie na st 1 zasa siel horuci

Tak vsetkym vesele, nemrznuce -myslim v aute- vianoce a pf 2010.
PS uvidime, co urobi espero, ked pojdeme lyzovat :?:
Naposledy upravil(a) icko dne úte pro 22, 2009 23:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
sopco
Příspěvky: 77
Registrován: stř bře 07, 2007 10:31
Bydliště: trnava

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od sopco »

No ak sa chces pustit do vyplachu radiatora, tak je len na tebe co na to pouzijes. Ja som svoj postup popisoval tu: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=17&t=14612 a pouzitie kyseliny v sebe obnasa aj mensie riziko, ale mne sa vyplatilo. Teraz ma tak napada, ze by pred vyplachom neuskodil aj ultrazvuk, taka 10 minutova laaazen :)
DAEWOO ESPERO 1.5 16V r.v.96
MAZDA 6 WAGON 2.0D r.v.06
icko
Příspěvky: 15
Registrován: sob pro 05, 2009 21:01

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od icko »

:lol: ultrazvuk pred HCl - a potom este thaiska masaz.
ten tvoj kyselinovy preplach som cital, len som si nebol isty, ci si to ty :D
Neviem, ci to nakoniec urobim ale este by pomohlo, keby som vedel, aku si pouzil koncentraciu?
A je nutne demontovat chladic, nestaci mu urobit vlastny nuteny HCl okruh?
i
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od vladimir fodor »

Podla posledneho popisu máš určite obmedzený prietok cez radiator kúrenia,takže bud prepláchni alebo vymeň radiator.
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od maco-lv »

Ono by bolo dobré preplachnuť cely system môže tam byt bordel hlavne v radiatore kúrenie mal som taky problem som myslel že termostat a figa bol tam bordel ale aspoň je novy termostat ono ak nepomoze preplach budete musiet spravit 2 veci
1: Bud dať do systemu Ocot aby sa rozpustil bordel ktorý blokuje potrubie čo je oproti 2 jednoduchšie samozrejme jazdit na nom aspon 1den a potom vypustit naliat obyčajnu vodu odskušat a ak bude kúrit vypustit a dať nemrznucu.
2: pripad je vybrat radiátor čo je moc komplikovane nakoľko je blbi pristup.
a ked sa všetko podari a funguje isť ale pešo na :PP:
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
Uživatelský avatar
Rom@n
Příspěvky: 97
Registrován: ned úno 10, 2008 20:06
Bydliště: Topoľčany-Stupava

Re: ESPERO PROBLEMATICKE KURENIE

Příspěvek od Rom@n »

tak tieto veci sú na nič preplach radiatoru a podobne mal som stým len problémy rozobrat stredový tunel aby som sa dostal k radiatoru atď....hodinka práce nič komplikopvané a potom zospodu auta odpojič haďičky to je problém len pri jednej ale dá sa nie je tam prístup.....robyl som to už 4krát a stále to isté kúrilo to mesiac niekedy len týžden a potom nič.....včera som dal nový kus a kúri to bez problémov už ma to nebavilo stále to rozoberať to isté dookola fuj,des tolko roboty a celý den v prdely.....ale teraz to kúri to je základ :o) :o) :o) ičko moja rada je vymen to za nový kus a máš po probléme
Daewoo ESPERO 1.5 16v rv:96,+LPG LOVATO 195000km gumy Matador Aquilla 195/50 R15 modrá metalízaObrázek
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“