Tico nestartuje za mokra

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
sudetak
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 08, 2015 14:19

Tico nestartuje za mokra

Příspěvek od sudetak »

Právě dnes kdy tak trochu poprchalo motor nenaskočil.Startér točí,z vn kabelu co jde z cívky háže jiskru.Vyzkoušel jsem i jednotlivé kabely ze svíček-jiskra byla,ale dost slabá.Po sejmutí víka rozdělovače uvnitř čisto a sucho.
Už se to stalo před časem,ale to skoro 3 dni v kuse pršelo.Za další 2 dni co svítilo slunce auto normálně naskočilo.
Po přečtení zdejších příspěvků jsem našel výskyt problémů s generátorkem v rozdělovači.Jak se k němu dostanu,jak změřím,je nutno celý rozdělovač demontovat?
Reklama
 

Tico1996
Příspěvky: 54
Registrován: stř kvě 26, 2010 21:43

Re: Tico nestartuje za mokra

Příspěvek od Tico1996 »

Mám druhé Tico a tento problém měly obě. Stačí stříknou do rozdělovače Kontox větracím otvorem a pro příště ho pořádně ucpat. Originál špunt nestačí. Nenaskočí sice hned, ale většinou to do vybití baterky stihne. A po ucpání je nadlouho klid.

Když zapršelo, nebo jsem přejel větší kaluž, byl problém se startováním. Jiskry to normálně házelo - a poměrně velké.
sudetak
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 08, 2015 14:19

Re: Tico nestartuje za mokra

Příspěvek od sudetak »

Zkusím to,ale moc tomu nevěřím-jak jsem napsal:rozdělovač byl uvnitř suchý,čistý a kontakty neopálené.
Po víkendu napíšu jak jsem dopad.
sudetak
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 08, 2015 14:19

Re: Tico nestartuje za mokra

Příspěvek od sudetak »

Tak po aplikaci kontoxu nastartovalo,ale 2 dni uz pre tim neprselo!
Takze cekam na dest.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Tico nestartuje za mokra

Příspěvek od Richard »

No kdysi, když jsem měl ještě klasický rozdělovač pamatuju situace kdy za vlhka to špatně startovalo...... většinou jsem to řešil tak, že jsem měnil víčko a palec za nové a na pár roků byl zas klid..... jde o to že ve víčku mohou být mikroskopické trhlinky do kterých se dostane voda a po ní jiskra skáče třeba na všechny svíčky tudíž je pak slabá a nezapálí směs tam kde je to potřeba..... nikdy jsem na víčku zrakem nenašel nějakou vadu...... asi to opravdu byla mikroskopická trhlinka..... pokud máš v rozdělovači nějaký systém "bezkontaktního snímače a tranzistorového zapalování" může být chyba i tam
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
sudetak
Příspěvky: 7
Registrován: čtv říj 08, 2015 14:19

Re: Tico nestartuje za mokra

Příspěvek od sudetak »

Víko+palec-vyměněno cca před 3 lety a celou dobu to jezdilo bez problému.
Ano v rozdělovači je nějaký generátor impulzů-nevím jak u toho odhalit chybu.

Už i pršelo a zatím to fachčí.
Tico1996
Příspěvky: 54
Registrován: stř kvě 26, 2010 21:43

Re: Tico nestartuje za mokra

Příspěvek od Tico1996 »

Tak to je dobrá zpráva.

Víko, palec a svíčky jsem v minulosti taky měnil, ale nikam to nevedlo.
Odpovědět

Zpět na „TICO“