klucka na dverach

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

klucka na dverach

Příspěvek od bzukul »

dnes som otvaral dvere, mal som ich len troska privrete a nesli otvorit, tak som tu klucku (vonkajsiu) trocha viac potiahol a asi som nieco zlomil. Dvere sice idu otvorit, ale len velmi tazko, tam, kde by klucka mala dvere otvorit len lupne a dvere otvori az dva krat vyssie ako predtym. Najhorsie je ze su to akurat dvere vodica, ktore sa otvaraju dost casto. A potrebujem vediet jak rozoberem dvere. Niekde som cital ze treba nieco zatlacit pri kluke otvarania okna, len som to dost dobre nepochopil. Ostatne uz viem, ken tu kluku ako dam dole.
Reklama
 

bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

tak som si to dnes opravil sam, nebolo treba ani dvere rozoberat, co som zistil, az ked som ich uz mal rozobrane. Aspon som premazal pohyblive casti a asi to tak spravim aj na ostatnych dverach, ked nebudem mat co robit. Problem bol v tom ze klucka ma 2 casti, to za co sa taha a to je potom velmi fusersky napojene plastovou redukciou na kovovu tycku ktora otvarala dvere. No a ta redukcia mi stale vyskakovala z lôžka plastu za ktory sa taha.Tak som tam navrtal dierku cez obe casti a zaistil som to velmi malym srobikom. Musim povedat ze tie dvere sa teraz otvaraju najlepsie zo vsetkych a klucka neni tak namahana, ani sa tak neprehyba ako ostatne. Asi to spravim na vsetkych tak. Ked volakoho zaujima aj fotodokumentacia mojej amaterskej opravy, ktora neni ani tak esteticka (ale neni vidiet, srobik je schovany za plastom otvarania dveri), ale skor prakticka, mozem hodit par fotiek, aby ste si to vedeli lepsie predstavit.
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tulen »

a ako si odmontoval vonkajsiu klučku ?
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Příspěvek od bzukul »

neodmontoval som ju, neslo to, robil som to priamo na aute tak, jak bola namontovana.
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

ako na kľučku?

Příspěvek od marianH »

Raz sa aj mne zlomila kľučka, resp. tá pohyblivá časť sa odlomila z uchytenia v jej plastovom držiaku.

Menil som to tak, že som to vyberal cez rozmontované dvere. To znamená:
dať dole kľuku na otváranie okna
dať dole kryt vnútornej kľučky na otváranie dverí
dať dole madlo dverí
opatrne vycvakať tapacírovanie
opatrne odlepiť igelit čo to tesní pre vlhkosťou
a potom sa dá s obmedzením dostať ku kľuke.

Celý mechanizmus drží na 2 šróboch. Tá pohyblivá časť je uchytená v tiahle na zámok, to treba najprv vybrať.
Ide to celkom dobre. Náhradná kľuka - celý mechanizmus sa dá objednať. On ten plast nevydrží večne, slnko, mráz a je to. Zlaté časy, keď bol na aute hlavne kov a chróm.

Marián

tulen píše:a ako si odmontoval vonkajsiu klučku ?
bzukul
Příspěvky: 80
Registrován: pon led 19, 2009 17:48

Re: ako na kľučku?

Příspěvek od bzukul »

marianH píše:Raz sa aj mne zlomila kľučka, resp. tá pohyblivá časť sa odlomila z uchytenia v jej plastovom držiaku.

Menil som to tak, že som to vyberal cez rozmontované dvere. To znamená:
dať dole kľuku na otváranie okna
dať dole kryt vnútornej kľučky na otváranie dverí
dať dole madlo dverí
opatrne vycvakať tapacírovanie
opatrne odlepiť igelit čo to tesní pre vlhkosťou
a potom sa dá s obmedzením dostať ku kľuke.

Celý mechanizmus drží na 2 šróboch. Tá pohyblivá časť je uchytená v tiahle na zámok, to treba najprv vybrať.
Ide to celkom dobre. Náhradná kľuka - celý mechanizmus sa dá objednať. On ten plast nevydrží večne, slnko, mráz a je to. Zlaté časy, keď bol na aute hlavne kov a chróm.

Marián
tak som to robil aj ja, dosiel som az po odmontovanie 2 stobov ktore drzia kluku, ale potom mi ta kluka nesla vytiahnut z toho uchytenia kovovej tycky. Je tam taka zlta zacvakavacia poistka a tu treba z oboch stran stlacit a pojde to von. Mne sa to bohuzial nepodarilo.
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tulen »

mne tie všetky mechanizmy fungujú dobre ale mám zlomené 2 vonkajšie klučky
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

tak to oprav

Příspěvek od marianH »

To je na výmenu, nič inšie s tým neurobíš. Popis je vyššie. A pozor na to, kľučky sú na pravú a na ľavú stranu. Možno aj iné dopredu a dozadu, ale to si nie som istý, mne pripadajú rovnaké.
tulen píše:mne tie všetky mechanizmy fungujú dobre ale mám zlomené 2 vonkajšie klučky
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

Kdyz nam to prasklo poprve tak pomohlo kvalitni lepidlo.
Pak jsme nechali jednou auto mimo garaz na ulici a uz jsem musel kupovat novou kliku.
Ohledne te plastove pojistky tak se delali dva ruzne rozmery (mozna i vic) Zjistil jsem to kdyz mi nesla ta tycka strcit do otvoru v pojistce. Musel jsem pouzit starou.
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
rudie
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 08, 2013 12:27

Re: klucka na dverach

Příspěvek od rudie »

Môžem sa spýtať ako ste dali dole kľuku na otvranie okien ?
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: klucka na dverach

Příspěvek od MACHINE »

...pichneš za kľuku opatrne dva tenké šrobováky...je tam istiaca závlačka, ktorú treba vypáčiť...keď tam tie dva šrobováky strčíš, tak za dobrých svetelných podmienok tú závlačku uvidíš...vyzerá to asi ako znak omega Ώ ...tie spodné konce treba vypáčiť...
Odpovědět

Zpět na „TICO“