Jakou máte spotřebu - Nubira?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od conpet »

Sice mám legu , ale motor X20sed , dlouhodobý průměr mám 9,6L na 100Km . Umím jet za 8 i za 12 :-) Osvědčil se mě dieselový styl jízdy :mrgreen:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Reklama
 

Uživatelský avatar
nocojaviem
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 22, 2006 17:55
Bydliště: Namestovo

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od nocojaviem »

Tak konecne som sa aj ja odhodlal vyskusat spotrebu na mojej Nubire 1.6. Nadrz som natankoval az po okraj vynuloval pocitadlo kilometrov a najazdil som 1020 km. Pre zvedavcov kontrolka benzinu sa mi rozsvietila pri 938 km :lol: . Este dodam ze sa jazdilo 70%mimo mesto a 30% mesto a kratke trasy.
Daewoo Nubira 1.6 S / 16V r.v.1997
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od Love.death66 »

nocojaviem píše:Tak konecne som sa aj ja odhodlal vyskusat spotrebu na mojej Nubire 1.6. Nadrz som natankoval az po okraj vynuloval pocitadlo kilometrov a najazdil som 1020 km. Pre zvedavcov kontrolka benzinu sa mi rozsvietila pri 938 km :lol: . Este dodam ze sa jazdilo 70%mimo mesto a 30% mesto a kratke trasy.

čauky, ty mas tu nubiru co mas na fotce?? rekni mi jak si udelal ze ti sviti hladovy oko, na palubovce, pac me nesviti, me se raficka ukaze na rezerve a odjezdim cca 98-120km
Vladek Tousek
Love.death!!!
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od Vlasta »

Mě se hladové oko rozsvítí až když ručička leží beznadějně na dorazu pod všemi čárkami. Kolik se ale dá pak ještě ujet, to jsem nezkoušel. Na to nemám kanystr ani odvahu. :D
Naposledy upravil(a) Vlasta dne úte črc 09, 2013 12:47, celkem upraveno 1 x.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od Love.death66 »

me ne prave, uz jsem ji nechal uplne na dpraz, a nic, mam ji pred barakem delal jsem na ni prahy a proste skitala a nic, nerosviti se ani hov,,,o asi budu muset rozebrat palubovku a tahat ven tachac a kouknout na zarovky jinac me vsechno sviti,
Vladek Tousek
Love.death!!!
Uživatelský avatar
nocojaviem
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 22, 2006 17:55
Bydliště: Namestovo

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od nocojaviem »

Love.death66 píše:
Vlasta píše:Mš se hladové oko rozsvítí až když ručička leží beznadějně na dorazu pod všemi čárkami. Kolik se ale dá pak ještě ujet, to jsem nezkoušel. Na to nemám kanystr ani odvahu. :D

me ne prave, uz jsem ji nechal uplne na dpraz, a nic, mam ji pred barakem delal jsem na ni prahy a proste skitala a nic, nerosviti se ani hov,,,o asi budu muset rozebrat palubovku a tahat ven tachac a kouknout na zarovky jinac me vsechno sviti,
Ako som pisal chce to velku odvahu. jazdil som s kanistrom a hladne oko sa ukazalo az po odjazdeni 938 kilometrov - vtedy rucicka palivomera bola beznadejne na nule. Kazdopadne za vyskusanie ziarovky nic nedas.
Daewoo Nubira 1.6 S / 16V r.v.1997
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od Love.death66 »

jasny, uvidim co tam zjistim, rikam nechal sem ji uplne na nulu do sucha naklonil jsem auto aj doredu to jeste jaks taks sala a potem death, a nic, myslis tu kontrolku co je kanystr na tachaci?? jinou tam nemam,
Vladek Tousek
Love.death!!!
Uživatelský avatar
nocojaviem
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 22, 2006 17:55
Bydliště: Namestovo

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od nocojaviem »

Kontrolka je niekde pod tachometrom v oblasti 0km. Mal som aj foto ale fotak zblbol tak to nemam zdokumentovane. Ale oznacil so mti na foto kde by mala byt.
Obrázek
Daewoo Nubira 1.6 S / 16V r.v.1997
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od Love.death66 »

zadna fotkla tu neni,, kdyz tak jeste jednou dik
Vladek Tousek
Love.death!!!
Uživatelský avatar
nocojaviem
Příspěvky: 7
Registrován: úte srp 22, 2006 17:55
Bydliště: Namestovo

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od nocojaviem »

zadna fotkla tu neni,, kdyz tak jeste jednou dik[/quote]

dufam ze uz to pojde
Přílohy
kontrolka.png
kontrolka.png (85.81 KiB) Zobrazeno 9659 x
Daewoo Nubira 1.6 S / 16V r.v.1997
Uživatelský avatar
Love.death66
Příspěvky: 50
Registrován: ned lis 11, 2012 11:21
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od Love.death66 »

nu to tam nemam, prave asi to budu muset rozebrat
Vladek Tousek
Love.death!!!
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od Jenda »

Jenda píše:můj postřeh:
Nubira 2,0 rok 2000, provoz na BA95 roční průměr 8,7 l/100km. Nejlepší spotřeba, dálky ve dvou po silnici 1. třídy 8l/100 km, nejhorší městské popojíždění 12l/100 km.
Teď jezdím na etanol E85, neředím. Bez přestavby okolo 12 l/100 km a mizerné studené starty pod 5°C. Po přestavbě 10,3 l/100 km, zimní starty OK. Ještě ladím, ale spotřeba už asi dolu nepůjde. Dále se ukáže, jak to bude se starty při větších mrazech.
V současnosti cena BA95 32,9 Kč a E85 24,5 Kč. Takže je to ještě má smysl......
Tak přestavba na E85 byla další můj krok vedle. Úspora nic moc, za celou dobu (něco přes rok) provozu na E85 3 tKč.
Zrovna jsem auto předal na šroťák, mám dva písty bez komprese, nejspíše propálené ventily, oprav by nešla pod 10 tKč. U čtrnáct let starého auta s 210 tkm nebudu riskovat, že by to bylo ještě víc nebo se mi podělá něco dalšího. Příští rok jsem chtěl auto rušit, tak to hold přišlo dříve. Jen mě mrzí, že byla elektronika funkční, perfektní výbava, kastle bez koroze, to není ani u mladších evropských aut.
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od Rorschach »

Podle posledních tankování mi vycházela spotřeba nubi 1,6 kolem 12l/100km. Pravda sice v podstatě jen město a kratší trasy, ale i tak. No preventivně jsem dnes vyměnil lambdu tak uvidíme. Svíčky, kabely a v podstatě celý výfuk kromě katu se taky měnil v průběhu posledních dvou let co ji mám. Jsem zvědavej co to udělá. Stará lambda nevím v jakém stavu funkčním nebo nefunkčním a stáří byla no působí trochu rozpadle.

Nejvíc jsem se bál abych nestrhnul závit.
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od Vlasta »

Dokud jsem jí měl a jezdil v podobném režimu jako ty, tak ta spotřeba byla dost podobná.
Teď mám taky korejce, ale 6 let starou KIA Rio a jezdím za půlku.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: Jakou máte spotřebu - Nubira?

Příspěvek od Rorschach »

Fakt? To se mi nelíbí teda. Takovou spotřebu jsem měl s šestiválcovým Mondeem nebo Omegou. Nižší byla v Hyundai Sonatě (dvoulitr). A naopak stejně šílenou jsem měl třeba se stodvácou nebo favoritem, ale to jsem přisuzoval tenkrát mladosti a nevybouřenosti. U dalších aut co jsem měl jsem buď neměl palubní pc nebo jsem ji nepočítal. Teď už nemám dávno potřebu se honit (leda za spotřebou při těch cenách). A to zkouším jezdit ať už v nižších otáčkách nebo i vyšších a spotřeba pořád vysoká. Brrr jsem nečekal, že 1,6tka bude tak žrát.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“