výměna vstřikovacích ventilů

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No vono už není pomalu co závidět Já mám spotřebu tak cca 9/100. S plynem bych měl tak 11/100 a když vezmu dnešní ceny LPG 17,-/l tak 100 km jede s LPG za cca 187,- a já s benzínem za cca 250,- . Z tohoto vyplývá i návratnost investice 30000,- Kč za přestavbu a problémy s umístěním rezervy. Návratnost tedy bude cca 47000 km :!: :!: :roll: :roll: tak koumáci bacha, začnete šetřit až skoro po 50000 km :roll: :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

No právě proto mě ani nenapadlo si plyn nechat namontovat. Kdybych to tak už koupil, tak bych ho samozřejmě využíval, ale takhle. Nehledě na to, že povětšinou jezdím tím nafťákem :roll:
lukas
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 26, 2006 10:49

Příspěvek od lukas »

tož jsem to rozjezdil úplně, už to má pěkné grady! žádný zhoršený výkon, teď už budu jezdit aspoň něgdy na benál. Dal jsem tam i SPT, na pročištění vstřiků. Uvidíme jak dlouho vydrží vstřiky v chodu po mém drastickém čištění. co se stalo s těma tryskama a vstřikováním po lechkém škrábanci?
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Habron píše:No právě proto mě ani nenapadlo si plyn nechat namontovat. Kdybych to tak už koupil, tak bych ho samozřejmě využíval, ale takhle. Nehledě na to, že povětšinou jezdím tím nafťákem :roll:
Naprostý souhlas. Pokud už auto s plynem koupíte a za rozumnou cenu, je to výhoda. Dodatečná instalace je ale drahý špás s dlouhou návratností.
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

To je pravda, ja taky kazdy mesic uz jezdim na benzin, jak mi tady PavelZ tenkrat poradil, a pomohlo to a to hodne, jinak tu prestavbu bych taky nikdy sam nerealizoval, ale koupil jsem to uz tak a tak jen jezdim a setrim :)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Parťák1
Příspěvky: 42
Registrován: stř dub 05, 2006 08:46
Bydliště: Most pri Bratislave

Příspěvek od Parťák1 »

Na obhajobu plynu, je spořivý, ale na vaši obhajobu Brainman a spol., vyplatí se skutečne když jezdíte min. 30000 km a víc ročne. Mě to stálo 25 000 Sk, a plyn jsem tankoval za 10 Sk/ l a benzín byl za 27 Sk za litr, v mém případě se mi to vrátilo do roka žere mi to 9,4 l plynu v průměru na 100 km. Takže není drahý ale každý by si to měl rozmyslet. Popravdě, kdybych byl sváteční jezdec a jezdil bych tak do 25000 km za rok tak se neoplatí žádný plyn, ale rvát tam kvalitní CASTROL a SHELL V-Power a neschudnu, ale při tom nájezdu km .... hmmmmm, nevím, nevím jestli bych si mohl dovolit bez plynu tolik jezdit. ;)
Lacetti HB 1,6 16V WTCC, tpastrnek@yahoo.com
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Parťák1 píše: Popravdě, kdybych byl sváteční jezdec a jezdil bych tak do 25000 km za rok tak se neoplatí žádný plyn, ale rvát tam kvalitní CASTROL a SHELL V-Power a neschudnu, ale při tom nájezdu km .... hmmmmm, nevím, nevím jestli bych si mohl dovolit bez plynu tolik jezdit. ;)
Naše rodina využívá auto denně a 25000 km ne tak maximum co najedeme a sváteční řidiči rozhodně nejsme.

Jinak co se týká V-Power, tak mi bereme do obou aut V-Power 95 a je to znát na jízdních vlastnostech motoru. Auto je živější.
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
slamik
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 17, 2010 17:33
Bydliště: Podbořany

Re: výměna vstřikovacích ventilů

Příspěvek od slamik »

Abych se vrátil k tomu čištění, přesně ten samý problém mám ted chtěl jed na benzin a jede to jen na tři válce a padaj otáčky. Doporučili mi čistící příměs na vyčištění palivové soustavy stojí 160 Kč a za půl hodiny bylo vše ok :)
Krookous
Příspěvky: 185
Registrován: stř dub 13, 2011 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna vstřikovacích ventilů

Příspěvek od Krookous »

Začalo mi něco "cvrlikat" z motoru... Podle otáček to dělá víc a míň, tak mně napadlo, že bude nějaký vstřik.
Chtěl jsem vyndat celou vstřikovací lištu a podívat se vstřikům na zoubek, popř. je vyměnit, protože mam sadu 2ks lišt komplet a na jedné jsou vstřiky skoro nové...
Akorát po přečtení vlákna tedy nevím, jestli to má cenu...?
Nemám tedy zkusit koupit taky něco na pročištění a až potom se vrhnout na montáž?
Ve výkonu není nic znát, auto jede za plynem, tak jak má, jako drak!
Akorát když otevřu kapotu, tak tam mam prostě cvrčka no.... :D

Díky za rady :)
Daewoo Nubira SX 1.6 16V, 80KW, 110HP, 12/1998, 150.000, dá se řící plná palba:) Po doladění bude dokonalá:)
http://krookous.rajce.idnes.cz/
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: výměna vstřikovacích ventilů

Příspěvek od tatřík »

Zdar, a necvrdliká ti tam spíš hydroštel u ventilu? Nevím, jestli je klapání vstřiku až tak slyšet??
Krookous
Příspěvky: 185
Registrován: stř dub 13, 2011 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna vstřikovacích ventilů

Příspěvek od Krookous »

To já taky nevím... Ale asi to raději odvezu do servisu, ať si to poslechnou, abych zbytečně neměnil lištu a nebylo to něco jiného, to je pravda... :PP:
Daewoo Nubira SX 1.6 16V, 80KW, 110HP, 12/1998, 150.000, dá se řící plná palba:) Po doladění bude dokonalá:)
http://krookous.rajce.idnes.cz/
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“