Převodovka a olej

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Převodovka a olej

Příspěvek od Rorschach »

Zdravím snažil jsem se pročíst téma o Nubiře dvakrát a snad jsem to nepřehlédl a snad mi někdo poradí. I knihy co jsou ke stáhnutí jsem prošel.

No jde o to, že bych rád zkontroloval případně vyměnil nebo doplnil převodový olej. Na jedničku a dvojku to totiž trochu chvilku kvílí. Na trojku a výš ne. Další věc je, že auto od koupě bylo zespodu na straně převodovky a pod řidičem od oleje. Původně jsem si myslel, že je to jen třeba zpod ventilového víka, které protékalo, ale teď nevím.
A jediné co jsem se dočetl o výměně a kontrole je, že se má kontrolovat. Už jsem ale nikde nenašel obrázek, popis kudy tudy.
Poradíte prosím někdo?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Převodovka a olej

Příspěvek od Slam »

U Leganzy je nejjednodušší dolévat olej přes nalévací otvor (sám jsem to tak dělal), který je nahoře na převodovce.
Je to na "domečku" na konci řadící páky, takhle to vypadá zvenku (viz fotka).
Je na tom klobouček z černé gumy (na fotce není), závit je normální.
Výměnu převodového oleje (GM 75W-85) jsem radši svěřil servisu, vespod převodovky by měl být vypouštecí šroub.

Obrázek
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Převodovka a olej

Příspěvek od kesko »

Leganza nema vypustaci srob. Treba odmontovat vicko diferencialu a potom dat nove tesnenie. Napln ie myslim 1,8 l. Treba pozriet forum, riesilo sa to.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: Převodovka a olej

Příspěvek od Rorschach »

kesko: A u Nubiry netušíš?

Slam: Díky. Třeba je to stejné zítra na to kouknu. Našel jsem fotku někoho kdo prodává tu převodovku (snad se mi povede nahrát obrázek) a dal jsem to místo do čtverce, které si myslím, že jsi řekl. Jsem se do toho zamotal. A otázka když jsi doléval jak jsi poznal kolik dolít?
11.jpg
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Převodovka a olej

Příspěvek od Slam »

Ano, to je ono.
S citem jsem to odhadl a pořád řadí. ;) Doléval jsme asi půl litru jenom...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: Převodovka a olej

Příspěvek od Rorschach »

Díkec. Já jsem teď ráno byl u auta a kouknul a našel to. Mám tam i tu černou čepičku a pod ní ten šroub s dírou. Jen jsi ho povolil nebo úplně vyšrouboval?
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Převodovka a olej

Příspěvek od Slam »

Vyšrouboval.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: Převodovka a olej

Příspěvek od Rorschach »

Super díky moc za radu. Dnes pojedu koupit oil do převodovky a pak to tam nějak nacpu.
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: Převodovka a olej

Příspěvek od Rorschach »

Ehm tak aby byl znám výsledek. Obrázek opravdu moc pomohl. Vyndal jsem baterku pro víc místa i když to nebylo ani třeba 17 ořech + prodloužení a velká ráčna a žádný problém.

Pro informaci kdyby někdo potřeboval není třeba ani ten šroub celý vyšroubovat stačí povolit a dát do něj hadičku nebo malý trychtýřek. Po vyšroubování toho šroubu jsem zjistil, že je dutý a stejná konstrukce jako třeba u odvzdušňovacího šroubu na třemenech.

No a pak jsem začal lít olej. Litrovka tam zahučela jak nic. Pak jsem vzal další lahvičku co jsem měl doma no a dohromady než se to poprvé vylilo ven (podle návodu) tam padlo tak 1,5l. Na to, že obsah v převodovce je 1,8l nic moc a jsem rád, že se převodovka nekousla a nenechala mě někde fuč a jen kvílela a jednou nešla pořádně zařadit zpátečka (šla přes zuby). A aspoň už vím z jakého zdroje jsem měl zespoda pod řidičem olej na kastli. Teď jen doufat, že se tam dostal když někdo blbě nasadil poloosu. Mimochodem na homokloubu přímo u kola chycenou manžetu stahovací páskou na hadice jen velkou jsem ještě neviděl.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“