problem pri starte po tyzdni

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
ZaMy32
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 20, 2020 10:52

problem pri starte po tyzdni

Příspěvek od ZaMy32 »

dobry den. mam daewoo nubira 2004 1.4 benzin 134 800 km. na aute mam problem pri starte po cca tyzdni ked auto stoji.
po nastartovani sa motor dusi, otacky skacu.
po chvilke sa ustalia ale stale su pri rozbiehani labilne.
ked po starte vytocim motor cca do 2000 otacom ide z vyfuku modry dym.
ked sa vyfuk prefukne a po chvilke cca 30 sekund pustim plynovy pedal otacky sa uz drzia stabilne a nehapruju.
v minulosti mi to robilo ale svietila mi pri tom kontrolka motora a v servise mi precistile EGR ventil.
odvtedy auto vzdy cestou domov zvyknem viac vytacat aby som ho prefukol a dalsi den to bolo v poriadku.
tento problem sa mi stava len ak auto stoji par dni bez startu.
v pri 134 tisic km som menil olej, v starom bolo dost citim benzin a hladina bola nad MAX.
lajcky som prisiel na teoriu, ze po case ked auto par dni stoji sa do motora dostane nevhodna zmes benzinu a oleja.
ked chcem nastarovat tak prve palivo v motore je s olejom a preto ide modry dym.
po vytoceni do otacok sa tato znecistena zmes vypali a do motora ide uz len cisty benzin.
na aute som vzduchovy aj palivovy filter preventivne.
dakujem za rady a pomoc.
Daewoo Nubira 2004 1.4 benzín
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: problem pri starte po tyzdni

Příspěvek od LordMMX »

modrý dym neveští nič dobré. do spaľovacieho priestoru sa ti dostáva olej , keď dlho stojíš natečie ti ho do vlacov viac a potom ho musí motor vypáliť, a keďže olej moc dobre nehorí, prejavuje sa to nepravidelným chodom. akonáhle ho motor spáli, už je všetko v poriadku.

vidím to na guferá ventilov alebo piestne krúžky. oboje ale znamená rozobrať motor.

ešte otázka, aký olej dávaš? 5W30 alebo 10W40?
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
ZaMy32
Příspěvky: 2
Registrován: stř kvě 20, 2020 10:52

Re: problem pri starte po tyzdni

Příspěvek od ZaMy32 »

obcas otacky hapruju aj bez modreho olejoveho dymu. co by stala taka oprava s rozobratim motora v servise? ak budem dalej jazdit na aute bez opravy mozem tym nieco poskodit? olej davam 10W40
Daewoo Nubira 2004 1.4 benzín
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“