Nubira cuká 2

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

jo to je ono :)
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Napadlo me to proto ze na diagnostice se , a tusim ze to psal Palikx, ten blok neproveri., tudis je to jakoby bez chyb
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Kdyby to byl ten zapalovaci blok, nemohli byste mi říci pro představu, co to stojí? díky
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

To jsou vlastně 4 cívky , protože to nemá rozdělovač jako třeba Matiz I .
Někde se to tu už řešilo , podívám se ještě , cena je ale pecka ! cca 4t. :?
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

:idea: :idea: Jeste me napadlo a to by mohlo byt ono, palivove cerpadlo, protoze to je taky napojene na kontrolku. Nejakej spatnej kontakt
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Franta
Příspěvky: 255
Registrován: pát dub 02, 2004 10:41
Bydliště: Praha Západ Štěchovice-NUBIRA I + LACETTI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta »

Podívej se na palivové čerpadlo a hlavně dal jsi VELFOBIN do nádrže na navázání vody? To je úplný základ v mnoha případech to pomohlo.
Franta
NUBIRA-I 1.6 16V WAGON 98 + LACETTI 2.0 D 08 - LPG Katalogy dílů STAHUJTE ZDE [url=http://www.nubira.wz.cz]Návody + Foto[/url]
Mordy
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 09, 2005 10:43
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Mordy »

A co na tom čerpadle uvidím? Je to složitý sundat nádrž? Ten Velfobin zkusím. Nedalo mi to a koupil jsem opět nový palivový filtr, protoze jeho vymenou vsechno zacalo. Byl originál Daewoo,ale co. Po výměně filtru, světe div se, to na dva dny přestalo :D , až dnes ráno, když jela mladá do práce, začala nejdříve na pár sekund svítit kontrolka CHECK, zhasnula a po pár sekundách to začalo mírně cukat :( Tušíte něco?
Mordy
_______________________________________
Nubira Wagon 98 1,6 16V
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

No ja bych zajel do servisu a rekl jim ze potrebujes zmerit tlak cerpadla a tam by meli prijit na to co s tim. Jeste by jsi mohl pri zapnutem zapalovani, zkusit zmacknout ten ventilek na konzoli vstriku, jestli tam nemas nejakou bublinu. Ja uz jsem to psal v nejakym prispeku jinde, brachovi dosel benzin v Nexii a nejdriv mu to cukalo a pak to vubec nenastartoval.
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Mordy
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 09, 2005 10:43
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Mordy »

Pánové mám pro vás výsledek. Motor přestal cukat sám od sebe :? Asi se lekl servisu. Jenom jsem nabral benzin u OMV. Jeste jsem pro jistotu nalil do nadrze Velfobin a prostriknul kontkat na čerpadle (ten kontakt byla pěkná vyfikundace :shock: ) Jeste asi pred dvema dny problikla na par vetrin kontrolka CHECK, ale jinak je klid. Uvidím, na jak dlouho.
Mordy
_______________________________________
Nubira Wagon 98 1,6 16V
Mordy
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 09, 2005 10:43
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Mordy »

Zdravím pánové. Tak je to tu zpátky (cukání). Zkusil jsem jen na zkoušku, protože byl pátek večer, zajet do autoriz. servisu Daewoo a pan servisák se projel a řekl mi, že to bude asi řídící jednotkou, která neví jestli má mít volnoběh nebo záběr motoru (zlobí to na hranici volnoběhu a malých otáček). Samozřejmě pojedu do servisu znovu, ale myslíte si, že by to mohla být pravda? (prý se s tím setkal u motoru opel 1,4l 16V) A případně jaké je nejlepší a pokud možná co nejlevnějšší řešení. Díky
Mordy
_______________________________________
Nubira Wagon 98 1,6 16V
Mordy
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 09, 2005 10:43
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Mordy »

Zdravím vás. Tak aby to bylo s cukáním kompletní, sdělím vám jak to dopadlo v mém případě. Prvně se tomu v servisu smáli, že by to mohl být EGR, ale pak ho odpojili a je po cukání :P . Takže ho zaslepím a bude. Svícení kontrolky motoru zřejmě způsobuje lambda sonda, protože je podle měření úplně mimo a žere mi to 10l. Mám jeden dotaz. Mám si nechat namontovat originální Lambda sondu za 3400 se zárukou a s možností vrácení nebo si mám koupit nějaký univerzální typ a dát si to sám?? Co vy na to.
Mordy
_______________________________________
Nubira Wagon 98 1,6 16V
Franta
Příspěvky: 255
Registrován: pát dub 02, 2004 10:41
Bydliště: Praha Západ Štěchovice-NUBIRA I + LACETTI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta »

Já bych koupil orig. ,ale v Drafelu, tam jsou o něco levnější a namontoval sám (osobně jsem to dělal).
Franta
NUBIRA-I 1.6 16V WAGON 98 + LACETTI 2.0 D 08 - LPG Katalogy dílů STAHUJTE ZDE [url=http://www.nubira.wz.cz]Návody + Foto[/url]
Mordy
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 09, 2005 10:43
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Mordy »

Koupil jsem si originál (2700 Kč) a nechal si ji namontovat v servisu. Motor teď zase jezdí jako pila a spotřeba spadla opět pod 8 l/100.
Mordy
_______________________________________
Nubira Wagon 98 1,6 16V
Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Příspěvek od Vít, Jiří »

mě to cuká uplně stejně jako tobě-kabelama ,svíčkama ,lambdou už jsem prošel-ted skusím ještě ten EGRventil a velfobin :?
ŘEZNÍK
Franta
Příspěvky: 255
Registrován: pát dub 02, 2004 10:41
Bydliště: Praha Západ Štěchovice-NUBIRA I + LACETTI
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Franta »

Sundej hadici od vzduchového filtru u klapky a podívej se přes vzduchovou klapku do prostoru sání motoru - pokud tam bude dehet tak je problém s EGR ventilem.
Franta
NUBIRA-I 1.6 16V WAGON 98 + LACETTI 2.0 D 08 - LPG Katalogy dílů STAHUJTE ZDE [url=http://www.nubira.wz.cz]Návody + Foto[/url]
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“