Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Nubira r.v.98 - závady u staršího vozu

Příspěvek od eL »

Jednak bych chtěl, aby toto vlákno posloužilo případným zájemcům o koupi podobného vozu a taky poprosím ostatní o zhodnocení situace:

Zakoupil jsem Daewoo Nubira r.v. 98 (12. měsíc), najeto 125 000km (podle servisky poslední návštěva servisu před cca 10 tisíci km), typ hatchbag, objem 2l, výkon 98kW - to vše v plné výbavě včetně klimy a litých kol za velice příznivou cenu (120kiloKorun), přičemž i designově myslím, že je na výši. Svezení je skvělé, zvuk motoru polaská až u srdce (své dělá asi i laděný výfuk), spotřeba sice vyšší, ale na dvoulitr to jde .) Nebo byste raději za ty peníze koupili Škodu Felicii?! Já tedy ne :roll:

Po najetí prvních 1000km jsem přišel na následující vady:

- vrže přední náprava, nejvíce za studena (velice nepříjemné, zvláště když někoho vezete = pojízdná antireklama na Daewoo)
- zasekává se zadní ruční brzda (viz. samostatné vlákno)
- nesvítí palubka (nejsou to pojistky)
- motorek do zadního ostřikovače je mrtvej
- špatně topí (taky asi nejspíš normální jev)

Nechci nijak brečet, jde o starší auto a musí se s tím počítat a
co jsem vyrozumněl, jiné značky na tom mohou být podobně.

Pokud budu tohle ovšem chtít opravit (v servisu, pokud i doporučíte nějaký na JM, nebudu se zlobit), na kolik mě to asi přijde (nechci tam jít nepřipraven.)? Díky za případné připomínky
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj , tak se nám rodinka Nubir pomalu rozrůstá :) :)

K tvým problémům : vrzání náprav dělají gumové úpony stabilizátoru jak vepředu , tak i vzadu. Stojí pár korun (kus asi 50,- a jsou vždy 2 na nápravě).Zkus to vyřešit prozatím prostříknutím sprejem s vyšším obsahem silikonového oleje , já jsem to takhle téměř odstranil. Můžou ti to dělat taky ty "kosti" od stabilizátoru , pokud jsou bez tuku, ale to stejně za chvíli odejdou , je to dost netrvanlivá součást ( ty jsou taky dvě na nápravu a jedna je asi za pětikilo).
Zamrzání jsem zatím neřešil, mám bubny a je to v pohodě , ale myslím , že spíš zamrzne lanko , než přímo pakny, nevím.......
Palubka , někde se tu o tom již psalo , myslím na Nexii , nebo Esperu....
Topení: Nevím , proč by dvoulitr netopil , já mám 16 a topí super , možná ti zůstává otevřený termostat.........taky se to tu řešilo , projdi celé fórum a budeš znalec 8)
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Zdravim musim bohuzel potvrdit vsechny zavady ( tedy pokud se tomu da rikat zavady) me se navic jeste rosi trubka na cerpadle serva ( ta co je zalisovana tak to budu resit. Mam 14 dni Nubiru Combi 2.0 CDX taky 98. Pred tim jsem mel Racera 3roky a 4 roky Espero taky 2litr takze mam co srovnavat. Pokud vas bude neco zajimat rad odpovim. Jinak asi mame Daewoo rekord v rodine. Ja v soucasne dobe jeste Espero a Nubiru, tata Matise a bracha ( nick reznik) tuc tuc Nexii :?: .
eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eL »

díky za rady, ono takhle to zní docela jednoduše, jenže nejsem zrovna mechanik :( před pár lety jsem měl starou Jawu 250 a tu jsem složil i rozebral a leccos vylepšil a bylo to fajn hobby, ale auto... :shock:
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
Uživatelský avatar
Zirmanill
Příspěvky: 15
Registrován: čtv úno 10, 2005 12:09

Vrzani napravy

Příspěvek od Zirmanill »

mam Nubiru 2,0i r.v. 2002, mel jsem stejny problem a to u všech náprav.

byly to stab. tyčky a jejich gumy po výměně to zcela odešlo.

Co se tyka teploty, skus nechat vyčistit a zkontrolovat klima, mě to pomohlo, byly totalně zasrany filtry a on ji pak komp vypne tzn. ani teplo ani chlad jen větrák

Ostatni neznam.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzani napravy

Příspěvek od Brainman »

Zirmanill píše:mam Nubiru 2,0i r.v. 2002, mel jsem stejny problem a to u všech náprav.

byly to stab. tyčky a jejich gumy po výměně to zcela odešlo.

Co se tyka teploty, skus nechat vyčistit a zkontrolovat klima, mě to pomohlo, byly totalně zasrany filtry a on ji pak komp vypne tzn. ani teplo ani chlad jen větrák

Ostatni neznam.
proc to mnozne cislo us slova filtry, ja tam nasel jen jeden ( a objednal si ho, ten v motoru pod podtlakovou klapkou) kde je ten druhej? Please, taky to o proti Esperu mizerne topi.
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Teda slyším poprvé, že by zašpiněné filtry ( i ucpané) zapříčinily vypnutí klimy a topení :o . Filtr je tam jeden a kdyz je ucpaný , tak to prostě málo fouká a můžeš spálit větrák , který se tím vzduchem zároveň chladí.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tomáš píše:Teda slyším poprvé, že by zašpiněné filtry ( i ucpané) zapříčinily vypnutí klimy a topení :o . Filtr je tam jeden a kdyz je ucpaný , tak to prostě málo fouká a můžeš spálit větrák , který se tím vzduchem zároveň chladí.
Hele píšu to co mi řekly v servisu, ale je pravda, že sem tam tu karu koupil a hned druhej den sem ji tam přivez že mi nefunguje klimatizace a topeni. celej den sem se v ni vařil a v noci z Prahy do Brna a zpět mrznul na to se neda zapomenout.

A to ze to bylo zasrany byl jejich uvedenej duvo, ja delam v reklame tzn. o autech toho vim tolik kdo mi co rekne :cry:
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Anonymous píše:
Tomáš píše:Teda slyším poprvé, že by zašpiněné filtry ( i ucpané) zapříčinily vypnutí klimy a topení :o . Filtr je tam jeden a kdyz je ucpaný , tak to prostě málo fouká a můžeš spálit větrák , který se tím vzduchem zároveň chladí.
Hele píšu to co mi řekly v servisu, ale je pravda, že sem tam tu karu koupil a hned druhej den sem ji tam přivez že mi nefunguje klimatizace a topeni. celej den sem se v ni vařil a v noci z Prahy do Brna a zpět mrznul na to se neda zapomenout.

A to ze to bylo zasrany byl jejich uvedenej duvo, ja delam v reklame tzn. o autech toho vim tolik kdo mi co rekne :cry:
Fakticky je tam jen jeden filtr, fcera jsem ho kupoval u Stangla (610 Kc) a pomohlo to.
Johny
Příspěvky: 36
Registrován: pon led 31, 2005 16:03
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Johny »

Ja mám 2.0 cdx pol roka. S kúrením som mal problém kým som nevymenil termostat. Ten filter pod podtlakovou klapkou má zmysel vymeniť. Zvýši sa ti prietok vzduchu a lepšie to odrosuje okná. To vŕzganie nápravy môžu byť aj silenbloky. Tiž nie sú príliš drahé.
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Mně taky zlobí motorek zadního ostřikovače. Vangloval jsem pákou u volantu a snažil se najít tu správnou pozici pro zapnutí, díval jsem se i do příručky (v němčině), motorek je ale asi mrtvý.
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

rv 99/00 a jedina investice - zadni pakny na obou kolech a lanovod rucni brzdy ...
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

ha ha, teď já:

Nůba 98 wagon 1.6 SX a jediná závada.....skoro vše :lol:

Vrzání - normál, kosti výměna (tloukly při výmolech), gumy stabíku
Airbagy - nesvítila kontrolka, pak jsem zjistil, že tam vůbec není, dal ji tam a svítily furt. Vadná cívka Airbagu (2x jsem to letoval... ale nevydrží to dlouho) nová stojí 1650,-
ABS-čidlo na pravém zadním kole K.O. - přepojil jsem to paralelně k levýmu... zatím ok. (nevím co to bude dělat na testu brzd na STK)
Jinak vše ostatní jsem odstranil
Investice za rok 14000,- a vše jsem dělal sám, jinak by to bylo víc!!!

Ale je jako nová... a to je svezení...
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Pavel Beneš píše:ha ha, teď já:

Nůba 98 wagon 1.6 SX a jediná závada.....skoro vše :lol:

Vrzání - normál, kosti výměna (tloukly při výmolech), gumy stabíku
Airbagy - nesvítila kontrolka, pak jsem zjistil, že tam vůbec není, dal ji tam a svítily furt. Vadná cívka Airbagu (2x jsem to letoval... ale nevydrží to dlouho) nová stojí 1650,-
ABS-čidlo na pravém zadním kole K.O. - přepojil jsem to paralelně k levýmu... zatím ok. (nevím co to bude dělat na testu brzd na STK)
Jinak vše ostatní jsem odstranil
Investice za rok 14000,- a vše jsem dělal sám, jinak by to bylo víc!!!

Ale je jako nová... a to je svezení...

Doufam ze pojedes na sraz?
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

poruchy

Příspěvek od simone »

Tak ja mám nubi 1,6 kombi a super doteraz soom mal nexiu, zatial som vymenil filter na klímu a teraz silentbloky v prednej náprave inak spokojný som mu 2 majitel a jazdí od 1999
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“