Demontaz hlavy motora

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
zajom
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 08, 2015 21:03
Bydliště: Vydrany, Slovensko

Demontaz hlavy motora

Příspěvek od zajom »

Ahojte,
mam jednu otazku a to ako dam dole sanie od hlavy ventilov? Riesim to ze sa mi roztrhol rozvodovy remen a teda sa urcite stretlo niekolko ventilov vs valec (Stretnute su urcite lebo po nasadeni novych rozvodov a manualnom otoceni o 360° sa na dvoch miestach otacanie velmi stazilo).
Dal som dole kryt ventilov, oba vackove hriadele, dal som dole vyfukove zvody, hadice okolo a teraz dal som dole vsetkych osem matic na strane sania aj zo skrtiacou klapkou aby som sa k nim dostal a sanie stale nejde dole. Ked sa zapriem tak sa o kusok odchyli od hlavy ale inak nic aj hlavu som povolil, vsetkych desat torxovych skrutiek. Akoby ho tam este nieco drzalo :evil: . V mechanickom navode som nic nenasiel resp. nasiel ale to vsetko som demontoval a ani tu na fore.
Alebo mam dat nejak dole aj palivove vstreky alebo ako sa to vola?
Prosim poradte mi nejaku fintu.
Mam Nubiru rv 97. 2.0l 98kW motor X20SED

DAKUJEM

Prepacte ze je to tak chaoticky napisane... :)
Reklama
 

zajom
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 08, 2015 21:03
Bydliště: Vydrany, Slovensko

Re: Demontaz hlavy motora

Příspěvek od zajom »

no hlava je uz dole -i uplne na spodku sania pod skrtiacou klapkov bola este jedna skrutka....

foto prilozim potom...zatial to vyzera, tak ze su klepnute a skrivene dva sacie a dva vyfukove ventili iked sacie ventili sa podla odtlackov klepali vsetky. Co doporucujete vymenit len tie dva sacie a dva vyfukove alebo radsej vsetky sacie a tie dva vyfukove...vyfukove sa klepli len tie dva a potvrdzuju to aj odtlacky na valcoch...

Moja dalsia otazka znie ... ako vytiahnem ventili von :D a cim viem stlacit piestik zo strany vacky aby som videl ako chodia ostatne ventili? (napadlo ma nahodit vackovy hriadel a tocit nim...ci?)...

Dakujem
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Demontaz hlavy motora

Příspěvek od pejee »

Co jsou odtlacky na valcoch? Nemyslis odtlacky na piestoch?
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
zajom
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 08, 2015 21:03
Bydliště: Vydrany, Slovensko

Re: Demontaz hlavy motora

Příspěvek od zajom »

ano na piestoch...hlavne je ze vies co myslim :D
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontaz hlavy motora

Příspěvek od Petr S. »

zajom píše:no hlava je uz dole -i uplne na spodku sania pod skrtiacou klapkov bola este jedna skrutka....

foto prilozim potom...zatial to vyzera, tak ze su klepnute a skrivene dva sacie a dva vyfukove ventili iked sacie ventili sa podla odtlackov klepali vsetky. Co doporucujete vymenit len tie dva sacie a dva vyfukove alebo radsej vsetky sacie a tie dva vyfukove...vyfukove sa klepli len tie dva a potvrdzuju to aj odtlacky na valcoch...

Moja dalsia otazka znie ... ako vytiahnem ventili von :D a cim viem stlacit piestik zo strany vacky aby som videl ako chodia ostatne ventili? (napadlo ma nahodit vackovy hriadel a tocit nim...ci?)...

Dakujem
Ventily vyměn všechny!!! Jak je vyndat nevim,ale určitě ti tady někdo poradí.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Demontaz hlavy motora

Příspěvek od pejee »

To vybrání na pístech je tak naschvál, na sacích ventilech. Radši tu opravu sám nedělej :lol:
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
zajom
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 08, 2015 21:03
Bydliště: Vydrany, Slovensko

Re: Demontaz hlavy motora

Příspěvek od zajom »

tuto na stranke su tie spominane fotky...
http://zajom.wz.sk
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Demontaz hlavy motora

Příspěvek od kesko »

A nezabudni, ked je hlava dole, pred montažou ju treba zrovnať.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
anakondiel
Příspěvky: 26
Registrován: ned pro 30, 2012 17:37

Re: Demontaz hlavy motora

Příspěvek od anakondiel »

Doporucil by som vybrat vsetky ventily, a skontrolovat aj voditka ventilov, na prvy pohlad mozu vyzerat OK, no mozu byt prasknute, s vlastnej skusenosti , zo 16 ohnutych ventilov 6 z nich malo prasknute voditko ventilu.
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Demontaz hlavy motora

Příspěvek od pejee »

Každopádně zkontrolovat rovnost a tlakovat, bez toho bych to zpátky nedával. + nové šrouby na hlavu a ostatní těsnění atd.. ať to stojí za to -i
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“