Nubira nebrzdí zadná náprava

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
georgo22
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 18, 2013 09:29
Bydliště: Topoľčany

Nubira nebrzdí zadná náprava

Příspěvek od georgo22 »

Dobrý deň

Mám problém s brzdením zadnej nápravy. Brzdy sú odvzdušnené, prasiatka chodia, strmene tiež, kotúče a platničky sú v poriadku,brzdová kvapalina je vymenená a zadok stále nebrzdí(stále hrdzavé kotúče)Bol som aj na STK kde sa potvrdilo že zadok nebrzdí-len minimálne. Začalo mi svietiť ABS a pri otočení klúča mi v ňom nahlas cvakne. Chcem sa spýtať či to má nejaký súvis. Pokiaľ viem aj keď ABS nefunguje auto by malo brzdiť tak či tak, alebo nie? Neviete mi poradiť kde by mohla byť chyba?

Ďakujem za Vaše rady.

DAEWOO NUBIRA 2,0l, 98kW, 1997, combi,
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nubira nebrzdí zadná náprava

Příspěvek od Richard »

Určitě by mělo brzdit všechno, Nubi má ABS, teda nemá na zadku žádný mechanický omezovač tlaku, mělo by to brzdit, pokud jsi rozhýbal a promazal třmeny a ty trny.
Ta jednotka ABS je docela složitá věc se spoustou ventilků a čepadel a průchodů, může to být něco porouchaný, ucpaný a tudíž třeba zadek nefunguje...... a ještě když ti svítí kontrolka ABS, chtělo by to diagnostiku ( může být špatný čidlo u kola nebo i celá jednotka, ale to by ti diagnostika měla říct.... Pokud je ABS OK mělo by to po nastartování fungovat takto:
Zapneš zapalování všechno svítí
Nastartuješ a všechno postupně pozhasíná
Když se rozjedeš na zhruba 5km/h (dopředu nebo dozadu) ozve se takový zachrastění a to si jednotka ABS zkontroluje zda jsou čidla a vše ostatní OK. Pokud ne rozsvítí se kontrolka ABS a pak svítí furt.... Pokud je vše OK kontrolka nesvítí!

Při rozhýbávání pístků bys neměl při vracení pístku kapalinu cpát Z5 ale měla by se odpustit přes odvzdušňovák, aby se do jednotky ABS nedostal ev. bordel z potrubí a z válečků !

Jo a napiš si podpis a bydliště (nemusíš adresu) ale třeba by ti někdo z okolí mohl píchnout ;-)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
georgo22
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 18, 2013 09:29
Bydliště: Topoľčany

Re: Nubira nebrzdí zadná náprava

Příspěvek od georgo22 »

Ďakujem pekne za Vašu reakciu. Skúsim to dať na diagnostiku a uvidíme čo ukáže.
Inak to ´zachrastení´som registroval a do teraz som nevedel čo to vlastne je. Takže už to mám objasnené. No momentálne je ABS-ko okrem cvaknutia pri otočení kľuča ticho. Takže spomínané zachrastenie zmyzlo. Takže niečo je určite zle.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nubira nebrzdí zadná náprava

Příspěvek od Richard »

no tak to asi bude nejlépe načíst o ABS co půjde.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
georgo22
Příspěvky: 3
Registrován: pát říj 18, 2013 09:29
Bydliště: Topoľčany

Re: Nubira nebrzdí zadná náprava

Příspěvek od georgo22 »

Takže: prestali mi svietiť zadné brzdy tak som objednal a vymenil spínač na brzdovom pedáli (za 8e) a ABS začalo fungovať a už konečne nesvieti. Nebolo treba ani diagnostiky.

Len problém stále pretrváva a zadok stále nebrzdí. Nemáte niekto nejaký nápad čo tam ešte môže byť?
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“