brzdy přední náprava

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

brzdy přední náprava

Příspěvek od tatřík »

Zdravím, na naší Nubiře r.v. 11/1999, sedan, 2.0 CDX 98 kW, KLAJ 150 bych chtěl vyměnit přední kotouče a desky, protože to docela hází. Koukal jsem např. na nabídku na Autokelly a maj tam kotouče i desky rozdělený podle data výroby nebo VINka. Ale přijde mi to rozdělení nějaké zmatené. Opravdu tam byly různý kotouče a desky na Nubiru I a II s touto motorizací? Najivně jsem si myslel, že to bylo všechno stejné. :oops: Nerad bych objednal nějakou blbost. Dík za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: brzdy přední náprava

Příspěvek od Richard »

Podle mě jsou na nubi I i II stejné kotouče, koupil jsem v czdrafel.cz kotouče i desky za celkem rozumnou cenu, nekupoval jsem origo ale značku už si nepamatuju..... asi do 700,- za kotouč......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: brzdy přední náprava

Příspěvek od tatřík »

Zdar, na drafelu teď kotouče nemaj. Ale v Kelly maj http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... Z+dQmcWn7A ! To je neuvěřitelná cena. Jenže píšou, že je to do 12/98 a já mám KLAJ 150 11/99? Tak nevim? Všechny parametry kotoučů jsou stejné, jen středový otvor má tento 60mm, pak tam maj ferodo pro 1/99 a výš a to má otvor 59mm. Je to důležité?
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy přední náprava

Příspěvek od conpet »

No snad Ti to půjde lépe než mě :-) po 150Tkm jsem sundával ještě originály a byl to mazec :lol:
Obrázek
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: brzdy přední náprava

Příspěvek od Richard »

no v kelly mají za levno hrozný srágory..... tak bacha na to, abys to neděla brzo znova.... co je to za značku? A dej bacha když dáš tvrdej kotouč, musíš mít měkký desky a naopak, pokud koupíš nějakej tvrdej kotouč a budeš mít tvrdý destičky nezastavíš to!
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: brzdy přední náprava

Příspěvek od tatřík »

No Richarde,
asi si ti trefil. :? Kotouče jsou sice Ferodo, ale už jsou na reklamaci. Po namontování házeli. Sise oproti těm původním jen nepatrně, ale i to je samo špatně, takž reklamace. Vzali je v pohodě a poslali do Feroda, tak uvidím... :?:
Jo, ale zjištění je takový, že ikdyž je nabízej jako kotouče na J100, tak jdou i na naši J150.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy přední náprava

Příspěvek od JRD McLAREN »

a zistenie cislo dva moze byt, ze mas pravdepodobne krivy aj naboj..
takze ti potom moze hadzat akykolvek novy kotuc...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
tatřík
Příspěvky: 80
Registrován: pon dub 11, 2011 07:48
Bydliště: Heřmanův Městec, okr. Chrudim

Re: brzdy přední náprava

Příspěvek od tatřík »

Tak konečně normálně brzdíme. Ferodo reklamaci prvních kotoučů uznalo a poslalo místo nich jiné. Ty házely ještě víc!! Takže druhá reklamace. Jenže než reklamace proběhla, tak jsem nechal na zkoušku stočit původní kotouče, jestli není chyba i někde jinde, ale nebyla. Házení okamžitě přestalo. A jelikož i po stočení jsou kotouče stále na dolní hraně minimální tloušťky, nechal jsem je tam a místo předních si vzal v kelly nové zadní plus desky a už krásně brzdíme. :)
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“