Daewoo Nubira 1,6i 77,8Kw, rok výroby 2000. Typ

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
viva
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 02, 2012 19:51

Daewoo Nubira 1,6i 77,8Kw, rok výroby 2000. Typ

Příspěvek od viva »

můžě mi prosím někdo poradit ??? mam Daewoo Nubira II 1,6i 77,8Kw, rok výroby 2000. Typ motoru - A16DMS. nechal jsem udelat výměnu rozvodů atd.. a po měsíci začala výrazně žrát a asi po 200km najednou nechtěla vůbec jet ..vymněnil jsem svíčky a kabely protože svíčky byli hodně od oleje ... auto nejede ..čim to může být..u nas v Chebu nechtěji s korejcema nic mít ,ale prý tlaky jsou dobrý jsem z toho hotovej :?: poradte viva01@email.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Daewoo Nubira 1,6i 77,8Kw, rok výroby 2000. Typ

Příspěvek od Vypravca »

Nechapem co maju proti korejcom? Je to GM, tak to potom zrejme nerobia ani Opel a ani Chevrolet.
Prec od takeho servisu! Asi ti tam nieco dosulozili.
Ved, ked sa na to pozrieme zdravim sediliackym rozumom, tak co je odlisne na ,,na nasom,, motore? Vodiaca kladka, napinacia, vodna pumpa a remen.
Vytacaju ma taky servisaci. Kua.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
viva
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 02, 2012 19:51

Re: Daewoo Nubira 1,6i 77,8Kw, rok výroby 2000. Typ

Příspěvek od viva »

No mas pravdu.. ale já jsem nepojízdny ,fakt nevím co dělat protože ten co mi dělal rozvody je domácí kutil a tvrdí že si za svojí práci stojí ..pravda je taková ,že jsem od tý doby najel zhruba 1000.km a pak najednou auto přestalo jet a všiml jsem před tím dost velké spotřeby ..a hlavně když jsem si myslel že to chce vyměnit svíčky tak byly total od oleje a z výfuku je dost cítit benzin ..asi proto ta velká spotřeba ,že ho motor nespaleny vyhazoval ven..? taky jsem slyšel ,že to mohlo vzniknout tak že asi při zabrušování hlavy mohla někde zůstat špona a ta udělala svoje..když se se toho mechanika ptal ,stál za svým ,že i kdyby tam zůstala což on popírá protože si je jistý že hlavu vyfoukal vzduchem ..tak že prý špona by neudělala takovou škodu a buď by vylítla potrubím ven anebo spadla dolů a přes olejovy koš se už nedostala zpět.. :o tak fakt nevím zda je to motorem anebo nějakou elektronikou ? prosím poraďte
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Daewoo Nubira 1,6i 77,8Kw, rok výroby 2000. Typ

Příspěvek od Vypravca »

Tak mohol zle zalozit rozvodovy remen a skocilo mu to o jeden (viac) zub(ov).
Treba pozriet na znacky na ozubeni.
A ked si stoji za svojou robotou, tak nech ti to v ramci zaruky na robotu skontroluje.
Este otazka: menil ti vsetko? t.j. Remen, vodnu pumpu, vodiacu a napinaciu kladku?
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
viva
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 02, 2012 19:51

Re: Daewoo Nubira 1,6i 77,8Kw, rok výroby 2000. Typ

Příspěvek od viva »

no já tomu moc nerozumím ,ale když by přece skočil řemen o nějakej ten zub tak se to projeví hned ,ale já jsem s tim ujel asi 1000km.a mekánik mi říkal ,že menil vše viděl jsem to .ukazoval mi díly... :(
Krookous
Příspěvky: 185
Registrován: stř dub 13, 2011 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo Nubira 1,6i 77,8Kw, rok výroby 2000. Typ

Příspěvek od Krookous »

Ahoj,
přečti si moje vlákno, řešil jsem něco podobného..

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061

:PP:
Daewoo Nubira SX 1.6 16V, 80KW, 110HP, 12/1998, 150.000, dá se řící plná palba:) Po doladění bude dokonalá:)
http://krookous.rajce.idnes.cz/
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=18061
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“