pneumatickoelektrické směrování topení

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
mirek52
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 05, 2009 15:08

pneumatickoelektrické směrování topení

Příspěvek od mirek52 »

Nubira - přestal mi fungovat přepínač směrování foukání (na sklo, na nohy apod.) Fouká stále jen na nohy a na obličej, na sklo minimálně. Nevíte, čím by to mohlo být? Měnil jsem ovládací panýlek kvůli jiné závadě (z vrakáče), ale po výměně vše fungovalo OK. Teď se blíží zima a rozmrazování předního skla by bylo potřeba...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: pneumatickoelektrické směrování topení

Příspěvek od Richard »

ovládání je podtlakové a zásobník podtlaku je taková černá krabička co do ní jdou dvě hadičky a po jejím odmontování se dostaneš k filtru klimy, je v motorovém prostoru před spolujezdcem.... tak okoukni ty hadičky jestli nějaká nevypadla odtud nebo od motoru, ty hadičky jsou zasunutý o takovejch gumovejch kolínek...... dá se prý nahradit hadičkou - šlahounem od pumpičky na kolo....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
mirek52
Příspěvky: 6
Registrován: sob pro 05, 2009 15:08

Re: pneumatickoelektrické směrování topení

Příspěvek od mirek52 »

Hurá, jsem zachráněn!!! Skutečně byla vypadená hadička od motoru! Chvíli jsem hledal, kam vlastně ta plonkovní volná hadička patří, ale nakonec jsem to našel - a zabralo to. Takže moc děkuju :-)

Mirek
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: pneumatickoelektrické směrování topení

Příspěvek od Richard »

no vidíš, a ještě jsi udělal dobře motoru, protože tou hadičkou si přisával "falešnej vzduch" teď to pojede určitě líp..... :D
To jestli máš podtak v systému ovládání vyzkoušíš snadno, po vypnutí motoru zkus otočit tím přepínačem výstupu vzduchu a mělo by se ozvat taký tlumený zasyčení.... tak pokud ho slyšíš je vše OK..... Ona Nubira je spíš o takovejch maličkostech....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
robertek
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 23, 2012 15:55

Re: pneumatickoelektrické směrování topení

Příspěvek od robertek »

Diky moc za radu, stejny problem, stejne reseni.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“