Smrad v aute

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Smrad v aute

Příspěvek od ppp »

Ako posadit do silikonu? Ved silikon ak bude v inej nez mikrovrstve bude toto tesnenie nadvihovat a ono ma velmi maly zdvih, takze silikon podla mna nie je dobre pouzit. A mikrovrstva to podla mna nespasi. Rozmyslam, ze by som pouzil silikonovu pastu, ked mi pomaha utesnit vypustaciu skrutku na olej, takze vobec nemenim medene kruzky, mozno pomoze aj tuto. Aspon sa lahsie odstranuje ako silikon.
Uz som videl toto tesnenie so silikonom, kazde tieklo (nie prelinalo ale tieklo), ja sam som mal raz tiez taky "pekny" napad, a uz to nikdy nezopakujem. Odstranoval som v ten den silikon pekne dlho.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Smrad v aute

Příspěvek od Richard »

no existuje takový černý gumový tmel - silikon co se používá na těsnění jen tak bez dalšího no a s tím gumovým těsněním pod víkem to udělá takovou neprustnou pojistku, možná jsem se vyjádřil špatně
Každopádně po aplikaci origo těsnění do toho vulkanizujícího tmelu mám motor suchej a ani svíčky neplavou v oleji....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Smrad v aute

Příspěvek od Jura »

Potvrzuji.
Na Lacetti mi taky slintalo víko ventilů. V servisu vyměnili těsnění (za nové orig.) a doplnili ho takovou šedočernou hmotou, která má nyní pružnou, ale určitě tužší konzistenci než běžný (zatuhlý) silikonový tmel. Od této opravy ani kapka oleje kolem víka ventilů, ani zvenku ani v šachtách svíček.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: Smrad v aute

Příspěvek od maledivy1967 »

Na mojej Nubire po asi 30 km prejdených ked sa motor zohreje na normál teplotu /asi v strede teplomeru/ tak od motoru cítim v aute taký pach aj ked nemám zapnutý ventilátor kúrenia. Auto má aj LPG. Voda v chladiči sa nestráca, respektívne minimálne. Keby to bolo vodné čerpadlo ako by sa to prejavilo? Zajtra skúsim popozerať zohriaty motor či dakde sa neškvarí unikajúci olej? Poraďte, čo to môže biť?
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“