Nubira nestartuje :-/

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Progressus
Příspěvky: 1
Registrován: sob zář 24, 2011 08:50
Bydliště: Perníkov

Nubira nestartuje :-/

Příspěvek od Progressus »

Ahoj všem, nestartuje mi Nubira, 1.6 78kW LPG, chcípla během jízdy a nejde znovu nastartovat, startér točí. Podle známého by to mohl být snímač otáček klikové hřídele, já ale o autech nic nevím, snímač jsem koupil, ale nevím kde je na autě umístěn a jak ho vyměnit. Jsem technický antitalent a nemám moc nářadí. Najde se někdo, kdo by mi pomohl? Nejlépe Pardubice ... Předem dík!
Daewoo Nubira, 2001, 1.6 LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nubira nestartuje :-/

Příspěvek od Richard »

No většinou je problém buď v zapalování, nebo v přívodu paliva, pokud je tohle ok většinou motor chytne. Ale ty máš LPG tak je důležitý zprovoznit benzín a pak až auto jezdí ok na benzín, zabývat se plynem. Doporučuju zapomeň na LPG ...... stejně vždy motor startuje na benzín (u modernějších systémů)
Několikrát zkus nastartovat, pokud auto nechytne, vyšroubuj svíčky a mrkni s baterkou dírou od svíček do spalovacího prostoru, očuchej i svíčku, pokud smrdí benzínem a uvnitř je mokro od benzínu ( může být i hladinka benzínu na pístu) je přívod paliva OK. Pokud je v motoru benzín, je v poho, filtr, čerpadlo a zapomeň na palivo a soustřeď se na zapalování. Tam může být problém ve svíčkách - máš LPG dej tam nový úplně obyčejný Brisky tuším DR 17 za 40,- kus tím nic nezkazíš. Když nestartuje je možný že jsou v háji kabely, ale na tyto 2 závady bych zas tak netipoval kabely a svíčky většinou neumřou najednou, motor cuká, blbě startuje a zhoršuje se to. Spíš bych to viděl na zapalovací modul, je v něm zalito i nějaký elektronický zapalování, tak ten umře najednou a nic s motorem nehne...... a kdy má zapalovat říká řídící jednotka, která může být také v háji....... postup pokud je v motoru benzín je takový , svíčky, kabely, zapalovací modul, řídící jednotka, nejlépe je půjčit si od známého 100% funkční věci abys v tom neutopil spoustu peněz.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: Nubira nestartuje :-/

Příspěvek od maledivy1967 »

Zdravím, dnes som prišiel k autu a idem štartovať a po zapnutí kľúčika mi štartér vôbec netočilo. Batéria je v poriadku. Poradte kde hľadať chibu.
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nubira nestartuje :-/

Příspěvek od ppp »

Mozno pomoze starter vymontovat a znovu zamontovat. Tym sa oskriabe oxidacia z kontaktov a starter bude fungovat ako zamlada. Ale pred montazou by som ho otestoval vonku. ALeo premerat este na aute ci k nemu ide stava a pripadne ho skusit nakopnut pripojenim plusu tam kde ma ist.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“