výměna předních ramen

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od Vlasta »

Minulý týden jsem by STK a moc mi nepotěšili. Technik mi řekl, že začínám mít problém se silentbloky na pravém ramenu.Říkal jsem mu, že ramena jsou tam dva roky. Jeho odpověď byla sice logická, ale nepotěšující. Ramena prý mohla ležet někde ve skladu i několik let a guma je zestárlá. Teď jde o to, jak to zjistit před koupí.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od ppp »

Ono je to mozno tym, ako tie ramena vymysleli. Tie silentbloky sice dobre tlmia narazy ale su prilis namahane takze dlho nevydrzia. Ak si vsimnete tak laceti uz malo silentbloky zase ine, takze vyrobca podla mna zistil ze spravil chybu a presiel na silentbloky ake pouzival v predoslych modeloch (espero, lanos). Ja dufam, ze ked odidu silentbloky na otcovej nubire, ze sa mi ich podari vymenit za omnoho tvrdsie, plnogumene z allegra, nejake tedgum, a to skutocne plnogumene od vrchu vonkajsieho kruzku az po spodok a tie by uz mohli vydrzat.
Mimochodom na espere som mal neoriginal silentbloky z krce a tie boli nadraka snad uz od vyroby. Az po vymene za nove origo ramena s origo silentblokmi sa jazdne vlastnosti auta zmenili k lepsiemu.
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od Vlasta »

Jenže já bral kompletní ramena i se silentbloy. A na levé straně jsou OK. Když se tak nad tím zamýšlím, mám pocit, že ty ramena vypadaly každé trochu jinak, minimálně co se nějakých nálepek týká. To i přesto, že to byly originál Daewoo.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od ppp »

Ved aj ja som kupoval komplet ramena aj so silentblokmi a gulovymi capmi. Sice nie s nalepkou gm ale ramena su od firmy ctr, ktora ich vyraba pre gm, tzv. originaly su len ctr s nalepkou gm. Aspon gulove capy urcite. Ale popritom som nasiel predajcu, ktory pisal o tom, ako casto plski vodici menia silentbloky vdaka "kvalitnym" cestam a ako sa utiekaju k tuhsim plnym silentblokom ale ze len tie jeho (tedgum) naozaj vydrzia. Faktom je ze tie tedgumy na rozdiel od dalsich dvoch ponuk plnych silentblokov vyzerali podstatne masivnejsie. Takze ked sa otcovi na nubire silentbloky urvu, vymenim ich za te tedgumy a uvidime. Postup vymeny som vymyslel dufam pekny, rozrezem oko na ramene na jednej strane, silentblok potom vyklepnem, dam novy oko ramena stlacim a zvarim v reze. Ak by to nestacilo tak privarim aj samotny sielntblok par bodnutiami.
Tj
Příspěvky: 15
Registrován: pon srp 29, 2005 09:27
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od Tj »

Zdravím,
mám dotaz na ty kdo měnili sami ramena. Dneska jsem je dělal,ale narazili jsme na problém. Ramena jsme měnili na jamě (auto bylo na kolech) staré šlo pěkne vytáhli jsme,ale problém nastal při instalaci nového. Vše točilo kolem předního silentbloku kde je šroub průchozí a na matici,nešel prostrčit skrz,jelikož na vrchní straně byl silenbrlok vychýlený mimo otvor a za boha nešel srovnat. nakonec se to po pár hodínách povedlo s použítím hrubší síly,ale byl to porod. Zítra děláme druhou stranu a docela se toho děsím,tak si chci zeptat zda neděláme nědo špatně. Na závěr ještě jedna otázečka k ramenům byly přidáný na zadní silentbloku takové kovové průchodky musí se tam dávat? Mam totiž pocit ze když zalezou tak bude to ramen nasledně problém vyndat
Daewoo Nubira (1998)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od Richard »

Není to nejjednodušší práce, já když jsem je měnil, dokonce 2x, protože jsem koupil ramena s nějakýma žvejkačkama místo silentbloků, navíc i když se jednalo o komplet každé rameno mělo jinak tuhé silentbloky. Po výměně se nedalo s autem jezdit když si přidal jel jsi doprava, když jsi brzdil zas naopak.... na silnici to plavalo jak vznášedlo :-(

Tedy mě pomohlo když jsem sundal třmen brzd, někam ho pověsil a pak povolil nahoře persona a celej jsem ho odtlačil dopředu , pomáhal jsem si takovým tím popruhem s ráčnou, pak se ti podaří to rameno zasunout do nápravnice rovně a nemusíš laborovat s tím abys prostrčil a chytnul ten šroub. Nepamatuji se zda-li jsem i sundaval poloosu z náboje, myslím, že ne.
V případě že použiješ tuhé silentbloky, nejlépe originál (CZDrafel) je výše popsané naprostá nutnost. Každopádně doufám žes koupil ramena nebo silentbloky co nejtužší , jinak je to zbytečná práce......
Pro demontáž a montáž ramene z kloubu ramene doporučuji 2 m lešenářskou trubku klidně i delší a řetěz ten sešroubuješ přes to rameno a prostrčíš jím tu trubku na jedné straně opřeš o podlahu na druhé straně lehce zatlačíš a je to ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Tj
Příspěvky: 15
Registrován: pon srp 29, 2005 09:27
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od Tj »

Richard píše:Není to nejjednodušší práce, já když jsem je měnil, dokonce 2x, protože jsem koupil ramena s nějakýma žvejkačkama místo silentbloků, navíc i když se jednalo o komplet každé rameno mělo jinak tuhé silentbloky. Po výměně se nedalo s autem jezdit když si přidal jel jsi doprava, když jsi brzdil zas naopak.... na silnici to plavalo jak vznášedlo :-(

Tedy mě pomohlo když jsem sundal třmen brzd, někam ho pověsil a pak povolil nahoře persona a celej jsem ho odtlačil dopředu , pomáhal jsem si takovým tím popruhem s ráčnou, pak se ti podaří to rameno zasunout do nápravnice rovně a nemusíš laborovat s tím abys prostrčil a chytnul ten šroub. Nepamatuji se zda-li jsem i sundaval poloosu z náboje, myslím, že ne.
V případě že použiješ tuhé silentbloky, nejlépe originál (CZDrafel) je výše popsané naprostá nutnost. Každopádně doufám žes koupil ramena nebo silentbloky co nejtužší , jinak je to zbytečná práce......
Pro demontáž a montáž ramene z kloubu ramene doporučuji 2 m lešenářskou trubku klidně i delší a řetěz ten sešroubuješ přes to rameno a prostrčíš jím tu trubku na jedné straně opřeš o podlahu na druhé straně lehce zatlačíš a je to ;)

Díky za odpověd,dal jsem ramena značky NK kompletní. Další věc ze k nim byly dvě kovové přechody k zadním slentbloku. Je třeba je tam dát nebo to není nutné? Prý tam jsou kvůli zvýšení životnosti toho silentbloku,ale nevim
Daewoo Nubira (1998)
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od Vlasta »

Musí tam být, vymezuje vůle.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od Richard »

ty vložky určitě dát - omlouvám se - zapoměl jsem na ten dotaz odpovědět.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Tj
Příspěvky: 15
Registrován: pon srp 29, 2005 09:27
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od Tj »

Tak vyměněno. Děkuji za dobrou radu. Opravdu stačilo demontovat třmen a odtáhnout těhlici,rameno šlo potom krásně zasunout a namontovat. Vložky jsem teda dal i dodatečne na již namontovanou stranu. Překvapilo mě to,jelikož na starých ramenech,které jsme demontovali vložky nebyly. Ty ramena kdysi měnili v servisu,tak je tam nedali.
Daewoo Nubira (1998)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od Richard »

tak to je dobře, že ti to pomohlo..... a ten for s tou trubkou taky nemám ze svý hlavy ale viděl jsem to u kámoše co dělá sám a chybí mu ruce , takže když za rameno zavěsíš dlouhou lešenářskou trubku, kterou zapřeš o podlahu, vyvine dostatečný tah proti těm silentblokům a můžeš to kontrolovaně a bez námahy sundat z kloubu, já používal kousek řetězu, ale můžeš třeba použít i starej klíňák nebo rozvoďák.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od Richard »

Dnes jsem dělal pořádek v garáži a vypadla na mě 2 ramena, jsou to ty co jsem tady pohaněl z důvodu silentbloků. Jsou skoro nový, byly na autě asi 2 měsíce. Každopádně by byla nutná výměna silentbloků z CZ drafel a vyměnil bych i kuláky..... dále jsem našel jednu novou přední "kost stabilizátotoru" . Dám zadarmo za odvoz, nikam neposílám. Jestli se nikdo do vánoc neozve dám to do sběrného dvora......
Tel. 606111398
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Petrsk
Příspěvky: 2
Registrován: sob srp 01, 2015 13:46

Re: výměna předních ramen

Příspěvek od Petrsk »

Tak ja mnenil silenbloky 2x moji blbosti.Po1x jsem koupil ty nejlevnejsi a byly to sracky.Tak na podruhy jsem koupil ty nej co mneli.Cca po 30 000 Km zas to plavalo.No nic tak na potreti jsem vzal Strongflexy. Jezdim na nich do dnes a zadna znamka opotrebeni.Jinak jsem mnenil i spodni cepy a kosti. spodni cepy jsou jako opravna sada se sroubama. A stary kosti jsem musel odrezat flexou,tak byly kously.Po novym roce musim vymnenit silenbloky na stabilizacni tyci,protoze to vrze jak stara mrcha . Ato ani wd40 nepomohla.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“