Vylepsenie - Nubira

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Iggy
Příspěvky: 11
Registrován: čtv pro 06, 2007 10:20
Bydliště: Bratislava

Vylepsenie - Nubira

Příspěvek od Iggy »

Zdravim pani,

mam Nubiru 1,6 benzin s montazou LPG a som s nou nadmieru spokojny. Auticko ma uz za sebou 166 000,- a zatial jazdi ako hodinky. :D Chcel by som si ho vsak trochu vylepsit z vnutra a mozno aj z vonku. 8)

Nechcem vsak z neho spravit sportove auto a dokupit do neho veci ako sportove pedale, sedacky, rozne gycove veci ako potahy s drakmi a podobne veci. :? Skor by som z neho chcel spravit elegantnu vlajkovu lod. ;)

Vedeli by ste mi poradit s nasledujucimi vecami:

a, radiaca paka - chcel by som kupit novu radiacu elegantnu paku avsak tie typicke hlavy radiacej paky, ktore je mozne kupit skoro vsade, sa vraj na radiacu paku, ktora ma spiatocku riesenu sposobom prstenca, nedaju namontovat (aspon tak mi bolo povedane). Je to pravda? Ak ano kde by som zohnal taku ktora by tam pasovala? A da sa tam vlastne kupit len taka aka tam je ale nova alebo je tam priestor pre sebarealizaciu?

b, budiky na pristrojovej doske - chcel by som tiez kupit pekne budiky ale nepodarilo sa mi zohnat technicku dokumentaciu o kabelazi a montazi a demontazi. Je nieco take na internete? Alebo ak nie vymenit budiky, tak zmenit ich podsvietenie zo zeleneho na modre, nakolko mam na modro podsvietene radio. Da sa to? Ak ano neviete o nejakej dokumentacii k takymto upravam?

c, vyrovnanie preliacin - nasiel som tu zaujmave video, kde pomocou fenu na vlasy a spreju so stlacenym vzduchom vyrovnavali preliaciny na aute. Neviete aky to bol sprej a kde by sa dal kupit?

d, elektricke okna - mam predne okna v elektrike ale neviem ci nestiha motorcek alebo co, lebo sa zatvaraju velmi pomaly. Da sa s tym nieco spravit? netreba tam len nieco vycistit alebo namazat? Alebo su tie okna uz od vyrobi tak pomale?

Popripade ak by ste mali pre mna nejake super typy ako si vylepsit Nubiru, tak by som vam bol vdacny.

Dakujem za rady a typy.

Majte sa. 8)
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

Väčšina z toho čo tu píšeš je tu rozobraté treba pohľadať.
S radiacou pákou je trochu problem ale ide to možno vytvarovať z gumy potiahnuť čiernou kožou a kružok nechať pôvodný
Osvetlenie budikov NO PROBLUM -folia
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

mrkni i na www.autokacik.pl tam je pokud si vzpomínám návod jak změnit vzhled a podsvícení budíků...... akorát polsky.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Hawlinka
Příspěvky: 105
Registrován: pon led 26, 2009 21:07
Bydliště: Ostrava - Výškovice

vylepšení

Příspěvek od Hawlinka »

Ahoj všichni jsem tu nový. Pro auto si půjdu ve čt. Nubira sw 1,6 16v 2002 bohužel stříbrná ,ale neva. K příspěvku to Iggy ,podsvícení jsem si u BX předělal také. Bylo zelené a dal jsem si jej do modra. Rozeber přístrojovku vykuchej žárovky a dej tam modré ledky. Teda nevím jestli to u nubiry jde, hned po koupi se v ní začnu šťárat :D :D
Naposledy upravil(a) Hawlinka dne úte srp 05, 2008 23:15, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Budíky jsou vyndat moc pěkně...sice to chce opatrnost, ale jde to dobře...jestli je to jako u Nubiry I (1997-1999), tak je to na 2 šrouby myslím. ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Hawlinka
Příspěvky: 105
Registrován: pon led 26, 2009 21:07
Bydliště: Ostrava - Výškovice

Příspěvek od Hawlinka »

;) Dík jak říkám ve čtvrtek si pro ni jdu tak se na ni hned vrhnu :D
Uživatelský avatar
Iggy
Příspěvky: 11
Registrován: čtv pro 06, 2007 10:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Iggy »

Zdravím páni, pozeral som niekoľko stránok a trochu som brázdil po internete ale nikde som nenašiel odpoveď na otázku aké žiarovky resp. LED by mali ísť do prístrojovej dosky a aké na podsvietenie ventilácie.

Našiel som celkom zaujmavú stránku s technickým manuálom, prípadne si to pozrite, možno pomôže ak by ste niečo potrebovali: :)

http://chevy.mrmax.dp.ua/EN/documents/N ... cetti.html

Chcel by som sa vyvarovať tomu, že rozmontujem prístrojovú dosku len preto aby som zistil aké žiarovky tam dať. Neviete poradiť? :cry:

Čo sa týka podsvietenia hodín, tak som videl, že stačí vymeniť skielko na hodinách.

Na čo by som mal dať pozor pri demontáži prístrojovej dosky?

Ďakujem za rady.

Majte sa... 8)
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

K tým žiarovkám, všade sú celosklenené, vo ventilácii sú 2ks 1,2W a v palubovke sú 3ks 5W a 1ks myslím 2,3W, túto jedinú som nenašiel v prevedení LED :(
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Hawlinka
Příspěvky: 105
Registrován: pon led 26, 2009 21:07
Bydliště: Ostrava - Výškovice

Příspěvek od Hawlinka »

Možná blbej dotaz ale proč je tam rozílná wattáž? Šťáva je stejná tak kvůli intenzitě osvitu nebo proč? V BX co jsem měl jsem všechny žárovky vyrubal nedíval jsem se na watty a dal tam ledky a fachalo to v poho. :? :?
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aa

Příspěvek od simone »

Iggi aj ked ledky predavaju ako rozptylove na tu vzdialenosť cca max 2cm budu take iste ako bodove./vlastna skusenosť na nexii aj na nubire/ ak vyberieš pristrojovku a medzi ten priesvitný plast a ciferni daš foliu/ podle toho aku farbu chceš/ tak žiarovku daš obyč bielu a budeš to mať farebne . Ten priesvitný plast ti prevedie svetlo rovnomerne po ciferníku/čo pri ledke sa ti NIKDY nepodarý- vlastne skusenosť/
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

To teda neviem prečo je tam rozdielna watáž, ale sú tam tak, tá slabšia osvetľuje v podstate len rýchlomer od 100 nahore....
A s tými LED žiarovkami mám presne tú istú skúsenosť ako simone, bolo to dosť nerovnomerné. Teraz tam mám originál nafarbené oranžové žiarovky, zo začiatku to bolo celkom dobré, ale už z nich zlieza farba tak to asi spravím s tou fóliou....
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Iggy
Příspěvky: 11
Registrován: čtv pro 06, 2007 10:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Iggy »

diky pani,

no tak som sa nakoniec rozhodol,ze to spravim s tou foliou a bielymi ziarovkami, lebo som cital niekde na nete, ze vyblednutie farby je dost castym javom...nemate nahodou foto tych ziaroviek, ze aky by mali mat tvar a rozmery, lebo som to nikde na nete nenasiel...mozno sa pytam az prilis banalne otazky :oops: ale vo svojej nubire sa zacinam vrtat az teraz 8)

dalej som sa rozhodol, ze si upravim este aj farbu tapacirovania...kupil som si celkom pekne cierno sive potahy do auta a tak ho asi cele zladim do tychto farieb...aby som nemusel menit tapacir na dverach, tak asi kupim len farebny spray na textil, pekne oblepim plasty a nastriekam tu latku na krasnu ciernu...myslim, ze by to malo vydrzat, co som doteraz striekal textilne farby na textil, tak to vzdy vydrzalo aj tie najhorsie podmienky...

a taktiez som videl, ze si niektory z vas prestriekali plastove ramy na panel s radiom a ventilaciou a popripade aj okolo radiacej paky...neviete na to odporucit daky dobry spraj...alebo tam postaci klasika na plast...?

myslim, ze tento vikend pojde nubira pod noz.... :twisted:

snad sa to vsetko podari...potom poslem zopar foto... 8)

majte sa...
Uživatelský avatar
Hawlinka
Příspěvky: 105
Registrován: pon led 26, 2009 21:07
Bydliště: Ostrava - Výškovice

Příspěvek od Hawlinka »

To lubinob jasně diody jsou v tomto naprd ale pokud jim obrousíš hlavičky na placato tak se rozptyl zlepší a už to není tak hrozné. :D
Uživatelský avatar
lubinob
Příspěvky: 216
Registrován: pon zář 10, 2007 10:48
Bydliště: Senica

Příspěvek od lubinob »

To Iggy: ja som tie plasty len odmastnil acetónom, nastriekal podkladovým spreyom na plasty a potom farbou... a zatiaľ to drží v pohode.
A tá farba na textil to je tiež v spreyi???

To lenintom: to boli tie originál placaté ledky, nie tie vypuklé...
Nubi 1,6 SX combi, r.v. 97, LPG Lovato, klima - PREDANÉ
ŠKoda Octavia II 1,9 TDi Elegance Plus 2008
Uživatelský avatar
Iggy
Příspěvky: 11
Registrován: čtv pro 06, 2007 10:20
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Iggy »

co sa tyka tej farby na textil tak to predavaju aj v spreji...najprv som to zhanal na internete ale nasiel som len zopar vyrobcov v amrike, ktory vsak nemohli dovazat do europy, pretoze vraj existuje daky zakon, ze spreje sa nemozu prepravovat letecky ale len po zemnych komunikaciach...tak som zabehol do DA VINCI obchodu a tam som kupil jednu pixlu za 140,- a zajtra to idem odskusat....dam vediet ako to dopadlo...
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“