brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od Rorschach »

Nebude problém s měďí na stk? Ale raději pokud to budu měnit bych koupil ty z czdrafel, protože nemám pertlovačku a kupovat ji jen kvůli tomu se mi popravdě moc nechce.
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od LordMMX »

Môžeš kúpiť aj tie z drafelu ale kúp aj tie krátke čo idú od hadice k bubnu brzdy.

S meďou na stk nebude problem, takmer všade opravujú potrubie výmenou za medené
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od Rorschach »

Ano s tím počítám, že když už bych to opravoval tak vyměním i ty krátké hadičky a trubičky vzadu u bubnu. Už proto, že určitě nepůjdou dobře povolit. A co myslíš ty z czdrafelu budou ocelové nebo měděné? Psal jsem jim kvůli dostupnosti i jestli to posílají, ale zatím nebyla žádná odpověď. Ale asi to bude pěkná oprcávka co? Jsem se je snažil hledat v motorovém prostoru i pod autem kudy vedou a vypadá to děsně.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od LordMMX »

original budú kovové. dostať ich na miesto bude čisté peklo, na to sa priprav. v tomto majú medené výhodu, lebo ich tvaruješ počas montáže.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od Rorschach »

aha ok to jsi mě nepotěšil. No ještě jsem našel jeden obchod s díly u nás co prodávají metráž měděného a k tomu holendry, ale musel bych minimálně ještě sehnat nějakou pertlovačku což jsem nechtěl. Je to totiž další kus jednorázového nářadí co pak bude jen ležet. No musím během týdne zjistit a objednat něco
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od LordMMX »

no , a nejaký autoservis aj s predajňou autodielov? tam zvyknú tieto veci mať a za pár korun ti konce spravia na medenom potrubí
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od Rorschach »

No nikoho neznám a když si představím jak jen tak přijdu a dobrý den uděláte mi koncovky na brzdové trubce. Už je vidím. Tady je to všude samej příjemnej fachman. Doufám spíš, že se ozvou z drafelu, že ty trubky mají a pošlou i kdyby byli ocelové.
Dneska jsem tu prasklou trubku dolovol zpod auta no super už se těším na montáž. Kolem nádrže jsem ji spíš vyrval a vylámal. Úchyty pod autem celkem v pohodě až na přední kus plastu za pravým kolem (ne podběh). Dva šroubky to neunesli, že mají jít dolů a ulomili se. Odpojení trubky pod jakousi kostkou co je pod abskem ještě ušlo i když místo nic moc no a pak jsem trubku od pravého kola tahal jak bába s dědkem řepu
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od Rorschach »

Zatím jsem s hledáním pokročil jen trochu. Část trubek jsem našel a to v mědi, ale eshop tam nemá obrázky a sami neví takže to bude jako čekání na ježíška a při přebírání jako rozbalování dárků.
Jen si nejsem jist jednou věcí. Podle odkazu jsem pochopil, že pro pravou stranu (spolujezdcova) je to od ABS dlouhá trubka v kuse pak krátká hadička a krátka trubička. U levé (řidičova) strany si tak moc jist už nejsem. Samozřejmě u kola to je opět krátká trubička a hadička, ale pak nevím. Na obrázku schématu je kousek od LZ kola číslo 10 (číslo dílu: 96247216) a pak je tam výřez s ABSkem a propojkama a tam je značené trubky dozadu 11 a 12 (96247214 a 96247208) což mo nechápu. To je pravá trubka v jednom kuse a levá na dvě spojující se někde u nádrže?
Pomůže někdo?
Zde odkaz: https://chevrolet.7zap.com/en/nubira/47 ... -0-0-0/#12
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od LordMMX »

nie, tam je veľmi podstatné to LHD / RHD v zátvorkách. Jedna je určená pre pravostranné riadenie, druhá pre ľavostranné riadenie. nie sú tam dve.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od LordMMX »

pardon, mám z toho šalung aj ja trochu. no neviem, myslím že tam sú trubky dve. najlepšie by si urobil, keby si pôvodné trubky dostal von. ak tam budeš mať prechodku niekde na pol ceste, tak ich potrebuješ tak ako sú , všetky tri. ak nie, tak stačia dve.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Rorschach
Příspěvky: 31
Registrován: sob črc 04, 2020 09:05

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od Rorschach »

Uff nevím jestli mám za sebou to lehčí nebo to těžší, ale povedlo se mi konečně sehnat aspoň v metráži, ale s koncovkama potřebné hadice a trubky pro jednu stranu. Teď to nějak srovnat, natvarovat a dát pod auto aspoň tu jednu stranu. No a ideální by bylo kdyby czdrafel začal zase fungovat a chtěl bych koupit a vyměnit i trubku na levou zadní stranu
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od Slam »

Můj subjektivní názor - shodou okolností jsem něco podobného řešil na Leganze před necelým rokem.
Jelikož mi předtím už 2x na STK řekli, že jsou trubky (vzadu) shnilé a je otázka času, kdy rupnou, rozhodl jsem se pro jistotu obstarat (samozřejmě) originální potrubí kompletní (včetně hadic i plastových držáčků). To se mi povedlo (až na jednu trubku) a za ani ne 2 měsíce najednou koukám, že mi začala mizet brzdová kapalina a opravdu byla zadní trubka prasklá. Nechal jsem to v servisu vše vyměnit, chybějící trubku dotvarovali z polotovaru a mám zas chvíli pokoj, bez starostí, nervů a spousty ztraceného času.

Jak už jsem tu při podobné příležitosti psal - můj život je krátký na to, abych ho strávil kutilstvím s nejistým výsledkem.

PS: U Drafela mají bohužel spoustu věcí na internetu, ale skoro nic skladem a zpravidla už to nedokážou ani sehnat (také jsem to zkoušel nejdřív tam v půlce prosince 2020). V Carmaxu mají u všeho reálné foto a co mají na internetu, mají i skladem!
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od LordMMX »

ano, carmax má veľa vecí skladom, bol som tam osobne pred pár mesiacmi. pokiaľ drafel nemá, treba skúsiť www.carmax.sk
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Re: brzdové potrubí Nubira wagon 2,0/16V/98kW/benzin/rok 98

Příspěvek od stulpa »

Love.death66 píše: pát pro 28, 2012 17:47
palikx píše:mensi sikovky nebo americke sverne kleste.
sikovky s proti zuby se pri povoleni do holendru zaseknou a povoli ho.nebo maly hasak.
nesmi to byt ale naradi z obi.
To jsem chtel taky tak resit ale nedostanui se k tomu pac je tam rizeni ,, a porostor tak 3cm,, vyndat to je riziko ze bych musel nakonec menit cely brzdy,, skusim mensi sikovky, uvidim,,
Asi je už pozdě, ale kdyby to někdo další potřeboval, tak já ty trubky u toho prostě ucvak klestema, protože to z toho nešlo povolit a normálně jsem to obešel. Natáhl jsem trubky v metráži a nový jsem do toho "bazmektu" nedával.
Daewoo Nexia 1.5, 16V, 66 kW, 5dveří HB, GTX--- R.I.P.
Daewoo Nubira 1.6 16V (A16DMS) sedan + LPG AGC 01.05-67R-01 Rv: 2001
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“