Výměna oleje

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
vmi5ji
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 15, 2009 16:12

Výměna oleje

Příspěvek od vmi5ji »

Tak jsem konečně dal dohromady převodovku na mojí nubi. Musim uznat že jsem dělal převodovku poprvé, a tady se korejci opravdu vyznamenali. Demontáž převodovky od diferáku, jenom povolit pár šroubků a je celá venku... BOMBA. Protože dávat nějaký slivky starejch olejů do převodovky je blbost, Nalil jsem tam SAE 80W shell opravdu kvalitní olej. Můj dojem zatim je, že je trochu hustší než ten, co je tam origo. Převodovka je tišší, akorát za studena jde trochu hůř řadit. Máte nějaký podobný zkušenosti?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Mám ;) V Kombiku nám to dělá od doby, kdy jsme si auto přivezli ze salonu ;)
U sedana to mám asi nějaký vyběhaný, takže to jde volněji za studena, ale taky pohoda...jen potřebuju asi novou masku řazení ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
vmi5ji
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 15, 2009 16:12

převodovka

Příspěvek od vmi5ji »

maskou řazení myslíš kulisu??? mam teď převodovku, ve který je v háji pětka, a asi je ohnutá hřídel, ale vidličky jsou OK, nahoře ovládací mechanizmus převodovky a diferák je zdravej... tak se ozvi, mě je teď už k ničemu, a když to tady budu rok sulcovat, tak to potom stejně nenajdu, nebo se to poškodí
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Přesně to myslím...netuším co je tam vše za součástky, protože jsem mechanik analfabet :lol: Každopádně mi řekni kolikpak bys to cenil, já to nějak až přijdu zítra z práce rozdělám a mrknu, jestli je to skutečně kulisa...tohle je čistě moje doměnka ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
vmi5ji
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 15, 2009 16:12

Příspěvek od vmi5ji »

Ježiši, nějak se domluvíme, jinak když ti to k něčemu bude, tak budu rád, akorát koukam že jsi z Pardubic, takže bych ti to musel poslat poštou. Taky nejsem mechanik, tak by bylo nejlepší nafotit popsat co přesně potřebuješ, já ti to pošlu
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

OK, nafotíme a ukážeme ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
vmi5ji
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 15, 2009 16:12

OK

Příspěvek od vmi5ji »

Dej vědít na můj mail Vraaaana@seznam.cz co všechno bys potřeboval, já budu celej tejden pryč, takže si to přečtu až v sobotu, tak potom dam vědít, zatim ahoj
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no jen takova malickost.ona to ta prevodovka mozna vydrzi ale ten olej cos tam nalil tam v zadnem pripade nepatri a zkusenosti jsou takove ze to prave diky tomu blbe radi a celkove to neni dobre.tyhle prevodovky na to nejsou postaveny.
patri tam cerveny prevodovy olej a v podstate tam patri servo olej tedy olej do automatickych skrini.
ale je to jen vase vec a moje zbytecna starost.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Tak tak - Palix má pravdu , a ještě se tam dá nalít Titan fuchs a molibdenem 10W 40 - motorový ! ( opravdu ho i výrobce jako převodový doporučuje ) - já na to jezdím již léta (Fiat, žigul , 1203, matiz , nuba ) a je to super ...
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

převodovka

Příspěvek od Serpico »

...no já jenom trochu dodám k palikxovi ten olej to je bez diskuse teče z toho červený a to odpovídá oleji pro automat má podobnou charakteristiku ale není stejný navíc ten SHELL dextron II ( dává to tam JRD McLaren, prostě má to ozkoušený, musel jsem ho připomenout ....) má dlouhou životnost...a ještě pokud sundá někdo vanu tak bez silikonu nandavat ( co jsme se s tím natrápili u sousedovy káry, furt to teklo, prostě na silikon to nejde, sklouzne a roztrhne těsnění...)jenom s těsněním anebo a to je lépe Loctite černou gumu ( no dělám chytrýho, ale prostě jsem se na to ptal palikxe a u něj dodávali vanu i právě s tou černou gumou Loctite korejci v originálu ), tak že tak, u mý káry 11let neteče ani motorový ani převodový, jenom je tam vytlačená právě ta černá hmota...to dodávám k recenzím o autech ve kterých se udává a mnohdy je to i na fotografií zasr.... vana, tak že tak ke korejcům u mě bodujou

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
vmi5ji
Příspěvky: 15
Registrován: stř dub 15, 2009 16:12

aha

Příspěvek od vmi5ji »

JJ chápu, a co byste mi teda kdo doporučil? Na tom shellu bylo právě napsaný že je to vhodný do všech i vysoce namáhaných rychlostních skříní... Tak jsem spoléhal na to že převodovej shell bude dobrej. Jinak ten origo červenej olej to je stejnej jako ten červenej do automatickejch převodovek? Já jsem právě nevěděl. A jestli e, dá se ten originální někde sehnat? Dík za radu
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Jo , je to olej do automatů .
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

je to v podstate on.ale jsou jich asi 3 typy.uprime kdybych to resil tak v opel prodejne dilu ho maji urcite.kamarad ho kdysi kupoval do kadeta ale i astra ho tam ma taky.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“