Vyfuk

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
kolombo
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 17, 2007 22:07

Vyfuk

Příspěvek od kolombo »

Kalos rv.2004
Konecne Kalos ma ten spravny zvuk .Po pridani plynu ide ako sportove BMW to je nieco,,, ludia na ulici sa konecne otacaju aj za KOKOSOM to je moj milacik tak ho volam...Zvuk skutocneho sportaku aj strelba do vyfuku hlavne po podradeni rychlosti uz chybaju len plamene z vyfuku...
Zazili ste to .... to je adrenalin takto si zajazdit

Odisiel vyfuk ...presne povedane pri tlmici prehrdzavelo koleno vyfuku je to tesne pri tlmici tam to casto odchadza je to len otazka casu kedy budete mat sportove BMW ....teraz je to pekne zavarene a natrete tesniacou pastou na vyfuky ...a je po BMW ...no co uz
pozitiva....
Ludia platia tazke peniaze za tuning a mi to mame zadarmo ......
Naposledy upravil(a) kolombo dne úte črc 10, 2007 20:00, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vyfuk

Příspěvek od Muco »

No ja Ti prajem-nech Ti to vydrží čo njadlhšie :!: :!: ,lebo výfuk sa neoplatí zvárať( keď to dáš zvariť za looove).Vždy je to tak,že "tu" to zvaríš a "tam" sa otvorí...Dokonca už len tým,že sa to zvarilo,ten plech sa oslabil,takže otázka krátkeho času a možno aj na tom istom mieste...Nie som sice do toho frajer,ale skôr opakujem slová iných ľudí.A bohužial,raz som to vyskúšal aj ja,preto si dovolím "poradiť " ostatním (šetri si pre istotu na nový..veď je to nakoniec len spotrebný materiál 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
kolombo
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 17, 2007 22:07

vyfuk

Příspěvek od kolombo »

jasne ak ho das zvarit do autorizovaneho servisu tak nic ine cakat ani nemozes....
ale inac vyfuk drzi a este sa nerozpadol
vsetko zalezi aj od toho kto ti auto servisuje a ako k tomu pristupuje
viem o com rozpravam a o mojho kalosika je teraz dobre postarane ale nie v autorizovanom servise
kolombo
Příspěvky: 8
Registrován: ned čer 17, 2007 22:07

Re: Vyfuk

Příspěvek od kolombo »

Kalos rv.2004
Takze som tu opat s poznatkom o vyfuku ,,v roku 2007 som pisal prispevok ze mi odisiel vyfuk prehrdzavene kolene tesne pri zadnom tlmici ,,,vcera to jest 6.4.2009 sa oporucal ,,takze prislo k vymene .Cakal som to lebo ked je vyfuk uz zavareny tak dojde k oslabeniu materialu a zvycajne nie v zvare ale tesne pri nom to zase odpadne,,,ale i tak som s tym celkom spokojny ved to bolo skoro 2 roky to je celkom slusne co vydrzal :P ,,teraz je tam novy .Menila sa stredna a zadna cast ,,,cena strednej a zadnej casti 150€ .Takze uz len poznatok ,,, povodny vyfuk .............3 roky
opraveny vyfuk..............2 roky

aspon troska som si predlzil vymenu :D

PS. nezufajte na fabii sa mi toho kazilo ovela viac,, kalos je nenarocne auto . :PP:
PEKA22
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 11, 2009 19:59

Re: Vyfuk

Příspěvek od PEKA22 »

Kolombo, jedna otazka :

kto ti servisuje Kalosa?

Potreboval by som kontakt na niekoho, kto si neplni penazenku na tom, za sa clovek nevyzna
ale robi nieco co zakaznikovi neodlahci penazenku az prilis ...

BTW : aj mne vcera odisiel zadny diel vyfuku - tak uvidime kolko ma to bude stat.

Na nete som nasiel C.B.Trade, ktory predavaju Polmostrow
alebo mnoho stranok, ktore predavaju Bosal....

Dik moc ....
Uživatelský avatar
losino
Příspěvky: 2
Registrován: sob zář 01, 2018 17:01
Bydliště: Bratislava

Re: Vyfuk

Příspěvek od losino »

Akurát som menil komplet všetky výfuky(predný výfuk mal poškodený pletenec, diera v strednej časti a nakoniec zadný tlmič začal hučať po výmene tých dvoch :? )
Pre info, diely ma vyšli cca 170 €(s gumami, tesneniami, skrutkami), ak plánujete meniť:

Predné výfukové potrubie Bosal 801-217 (53 €)
Stredný tlmič výfuku Bosal 284-337 (49 €)
Zadný tlmič výfuku Bosal 141-217 (53 €)


Obrázek
DAEWOO KALOS KLAS 1.4 61 kW
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Vyfuk

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Mám Kalose od 2004 nejdřív 1,2 od novoty a teď 1,4 16v . Ale k výfuku 1,2 jsem měl třináct let a výfuk měněný jednou komplekt v roce 2010 ve Frýdku-Místku /tenkrát jsem se tam potkal i s Hanzym / jel jsem do Dobré /ode mně něco přes 400km a tam mě se pomalu rozpadl výfuk/ Byl to ještě originál a tam jsem narazil na servis ,který mi dal nový výfuk a že jsem si ho u nich koupil a nechal vyměnit tak komplet výměna /výfuk s Polska / mě stála tenkrát asi 1800 kč !!! Potom ještě než jsem ho prodal /kvůli bouračce/ nějaký drobnější ale byla výměna pletence. No teď mám tu 1,4 a výfuk je vidět v cajku , jakorát jsem teď v létě pod něj vlezl no a při prohlídce spodku a nátěru i vejfuku jako dobrý ! Jakorád co dělám a to jsem udělal i na tomto výfuku na poslední bandasce ve spodu jsem vyvrtal 3mm dirku kvůli vodě. Asi to znáte, že při kratších trasách se výfuk neohřeje a kondenzuje v něm voda a ta je prevít !!! To je jediná úprava na výfuku protože věřím , že s fabriky je to postavený nejlíp aby to motoru vyhovovalo a byla i optimální spotřeba i výkon !!!
Jako stačí i když známý dříve závodil motorky a ten mi vždy vykládal jaká je to věda správně udělaný výfuk !!!
Tak ať nám jezdí a nezlobí a výfuk funguje jak má /i ten náš moje babička říkávala "Mladost radost a ve stáří jen když prdy jdou "!!! :D
Odpovědět

Zpět na „KALOS“