Čistenie EGR ventilu u 1,2

Moderátor: Blue Lanos

Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Topol »

JRD McLAREN píše:Nazdarek Topole ..
jak sa dari ..?? zdravicko poslucha ..??
Pěkný den a díky za optání !
Začnu vtipem: Potkají se dva a ten první povídá ani se nezeptáš jak semám?!? No a on :Jak se máš? A on na to ani se neptej :lol:
Teť jako opravdu zatím to jde i když bych se ráno probudil a nic mě nebolelo tak bych byl mrtvej !
No a co ty ?Myslím,že si měl Nexii ještě jezdí?
Ale jinak když se ptáš tak jen přiomenu,že to bude už 11 let co jsme se po prvé potkali v Piešťanech!!! Já mám i vytištěnou společnou fotku s popisem jmen a i občas se na ni podívám a nejen na ni mám takhle víc fotek !
Ako bolo - 2. Slovenský Daewoo/Chevrolet zraz
Jinak už nedělám i když někdy ještě tak soustružení.Dokážu soustružit třeba i délku dva metry a průměr i těch 40cm jakékoliv dřevo. Miloši dám sem svoje stránky a neber to jako reklamu už opravdu je nechávám jen dobíhat.Kdo teda neví tak jsem dělal celý život truhláře /stolaře/ no a po převratu jsem dělal schody na zakázku.Jinak na stránkách je tak sotva 5% toho co jsem udělal jako sám.Dřív jsme jezdili i po světě a dělali zařízení.
Takže vážení jako na všechny co znám co jsme se někdy viděli rád vzpomenu :D
http://vyrobky-ze-dreva.mstranky.cz/
Tak ať nám jezdí a nezlobí !!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od JRD McLAREN »

Clovece az sa mi to verit nechce .. ze uz to je tak davno ...
ja sa mam celkom fajn .. sem tam tiez cicit ze este zijem ... :)

Nexia stale jazdi .. a stale rychlo ...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Hobol »

2x kalos. U novýho kalose kontrolka nesvítila. Před měsícem jsem jel plný auto, plný vlek a venku 30 stupňů a víc . Najednou se rozsvítila. Počítač hlásí EGR. ta jsem ho zaslepil z hliníkového plechu jsem vystřihl záslepku. Do horní dírky jsem vyvrtal 3 mm dirku. Plech nalepil silikonem na EGR a tou dírkou tam stříkl 1 ccm konkoru a pak přišrouboval na motor. ten konkor je tam proto, aby nechodil na sucho. Zatím najeto 2000 km a klid.
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Zbyněk »

Mě se rozsvítil EGR ve 107 tisících km. :? Koupil jsem nový Engitech za necelých 1800Kč a ten starý Kemsco rozebral co se tam sere :?: Mé zjištění bylo, že v horním plastovém víčku za konektorem byl zakopaný pes, uhlíkem potažená plastová destička a po ní jezdící kartáčkové kontakty se doprdolily a bylo to bez kontaktu, zadřeného ve ventilu nebylo nic, cívka jak nová, spínací jezdec byl mastný s jezdil hladce spolu s oskou a kloboučkem na ovládání průtoku spalin do sání :roll: Nový ventil slouží dobře, uvidíme po 50tisících kilometrech :) Jinač nic zaslepeného nemám, spotřeba v normě dle TP.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od JRD McLAREN »

..Dobre zistenie toto .. -i

takze proste je casom zodrata odporova vrstva, sluziaca na urcovanie konkretnej polohy ventilu..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Zbyněk »

Jo jo ;) , zkusím to vyfotit, nasadím makro mezikroužky a uvidíme. Zítra bych dal fotky, tedy, jestli se povedou.
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Zbyněk »

Fotečky EGR po rozebrání a příčiny rozsvícení grilu Check.
Víčko EGR zespod, kontakty na cívku, jezdec s osičkou a vodivá deska
Víčko EGR zespod, kontakty na cívku, jezdec s osičkou a vodivá deska
Jezdec venku a od něj odrbaná odporová deska.
Jezdec venku a od něj odrbaná odporová deska.
Kontakty jsou z ocelového drátu a ty oškrabaly vodivý uhlík až na plast, takže už nevodí
Kontakty jsou z ocelového drátu a ty oškrabaly vodivý uhlík až na plast, takže už nevodí
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Zbyněk »

Oškrabáno provozem až na plast.
Oškrabáno provozem až na plast.
Dal jsem nový EGR od firmy Engitech.
Dal jsem nový EGR od firmy Engitech.
Starý EGR zadřený nebyl a tohle bylo příčinou umrtvení ventilu. :((
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od JRD McLAREN »

-i
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Klvys »

Nějake fotky toho EGR ventilu kde se co da vyčistit? na začatku vlakna se mi fotky už nezobrazují :(
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Zbyněk »

U 1.2 Kalose. Neboj se toho, odpoj konektor a odšroubuj zezadu 2 šrouby. Uvidíš dvě přibližně 14mm velké očouzené díry a díry na šrouby. Zkus ty dvě očouzené díry vyčistit, ale myslím, že na tom budeš stejně jako já. Když svítí grilující se kuře, bude potřeba nový EGR a diagnostika na smáznutí chyby. Však uvidíš co najdeš.
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Klvys »

Mě to nic neukazuje,chtěl jsem to s preventivních duvodu vyčistit tak proto se ptám kde je ten EGR ventil? a jestli jde lehce rozdělat :)
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od blackjohn »

Me se na Tacume obcas rozsvitil CHECK, tak jsem EGR rozebral a dosel ke stejnemu zaveru jako Zbynek. Ventil je ok, uhlikove drahy poskozene. Takze jsem postavil tohle zapojeni http://www.club-opel.com/forum-tema/egr ... rada-35500 a uz par tisic se kontrolka nerozsvitila. Ja jsem sice EGR zaslepil, ale v principu by to slo zapojit i s funkcnim ventilem.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Zbyněk »

Klvys: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1725888.html
Je tam fotečka kde jej najdeš ve svém autu. Ještě si musíš koupit sprej na rozpuštění karbonu, ono to moc do čista vyčistit nejde :P Třeba i ponořit spodek toho ventilu do plechovky s nějakým rozpouštědlem, však uvidíš sám.
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Čistenie EGR ventilu u 1,2

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den !
Tak po delší době se vracím k tematu check a egr . Na Kalosovi 1,2 jsem měl egr zaslepenej a nebyly problémy.
No teď mám Kalose 1,4 16 v .No a tuhle jsem se vracel z Děčína a pochopitelně Prácheň. Dolů jsem hodně brzdil motorem no a začal svítit prevít check ! No vymazali jsme /pochopitelně egr/. No a máme u nás vnoučata a tak ,že zajedem na Ještěd .Jel jsem přes Liberec na parkoviště pod lanovkou. Cesty od Liberce na několika místech rozkopaný a tak jsem se na zpáteční cestu rozhodl na Křížany no to je cesta tak asi v půli Ještědu a sámá serpentýna i pomalu 180° !
No a zase začal svítit check ! Takže se asi do něj zítra pustím pak ,když tak dám vědět jak to dopadlo.
Jinak jen tak parkovné 100k a jizda lanovkou dva dospělí a jedno dítě 12 let to druhý nám nepočítali 5 let no a cena ?
Jedna cesta trvá asi pět minut takže nahoru a dolů napsali první třída /stojí se / a cena 372 kč !!!
Jinak zdravím a hlavně ať nám jezdí a nezlobí !
Vl.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“