Letné pneumatiky

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..no ..necital som to tu celeeeee..bo sa mi nexe...

ale neni "guma jako guma" ...
..
mam moznost jazdit na dvoch nexiach, kde na jednej su BARUMy a na druhej PIRELLI..
na "suchom asfalte" rozdiel neciti, ale na snehu dost podstatne...cenovy rozdiel na tychto znackach bol cca 250,-/kus
no a fcera som sa viezol v Nexii co mala obute "pneu z hypermarketu"..
..a nexem uz nikdy viiice....
(lubim totizto "rezat zakruty"...a na tych "lacakoch som liiitall po ceste")

..je to vsetko o tom, kolko som ochotny za pneu vyvalit..
..ako jazdim - sposob, rychlost,...
...hlucnost, zivotnost atd...
kvalita cesty, povetrnostne podmienky - mokro, sucho ...

..takze rozhodnut sa musi kazdy sam..
nekoho trapi cena, nekoho pocit bezpecia, nekoho "image", nekoho "znacka"..atd..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Reklama
 

Uživatelský avatar
Darrio
Příspěvky: 137
Registrován: ned čer 25, 2006 12:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od Darrio »

Nie je guma ako guma.........je to pravda

Ešte na Fiat Crome som mal Barumy Brilantis, potom Matadory MP14 a nakoniec Avon turbogrip GR22.
A rozdiel?
Barumky sa zjazdili dost rychlo, Matadory este skor, najviac vydrzali Avony.
Hlučnosť.......najviac hučali Matadory, potom Barumy, najtichšie boli tie Avony. Ten rozdiel v hlučnosti bol dosť veľký.

Na Lanose pri kupe boli Kormorany...ako je to s ich opotrebovanim neviem, pretože boli na aute krátko. Teraz tam sú zimné Barum Polaris 2. Zatiaľ spokojnosť. Na leto elektróny a Barum Bravuris. Tie su dobré, nie sú až také tiché ako Avon. Obrázek
Daewoo Lanos 1,5 S, 14"CMS 185/60 R14 Barum Bravuris, CD/MP3 Panasonic, centrál, alarm, tlmiče Monroe Reflex
Uživatelský avatar
GHOST
Příspěvky: 351
Registrován: stř kvě 24, 2006 08:50
Bydliště: Revúca, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GHOST »

AVON robí už aj pneu? :lol:
Daewoo Nexia 1,5 GLX 16V 1996
ABS, ABG, El.okná, el.anténa,klíma
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Příspěvek od Marek Petružela »

Všechny Vás zdravím,21.3.jsem psal o pneu.BARUM a ptal se jaké jsou,ty co jste psali že jsou hlučnější měli jste pravdu,jsou hlučnější než co jsem měl eště origináli,ale zase to lépe sedí na selnici.Měl jsem 13.kola pneu 175/70 et45. teď mám 14.kola pneu 185/60 14X6J et38 můžu říct že je to fakt znát hlavně v zatáčkách auto drží to pozná i laik.nevím co budou řikat na STK.v TP.mame ET45 a ja mám teď et 38.Kola krásně lícujou s autem. Mějte se fajn ahoj marek stříbrný sed. Obrázek
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

to Darrio - pekne disky... ;)
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Příspěvek od Marek Petružela »

Marek Petružela píše:Všechny Vás zdravím,21.3.jsem psal o pneu.BARUM a ptal se jaké jsou,ty co jste psali že jsou hlučnější měli jste pravdu,jsou hlučnější než co jsem měl eště origináli,ale zase to lépe sedí na selnici.Měl jsem 13.kola pneu 175/70 et45. teď mám 14.kola pneu 185/60 14X6J et38 můžu říct že je to fakt znát hlavně v zatáčkách auto drží to pozná i laik.nevím co budou řikat na STK.v TP.mame ET45 a ja mám teď et 38.Kola krásně lícujou s autem. Mějte se fajn ahoj marek stříbrný sed. [img]http://ukazto.com/img_small/miminomarek
.jpg[/img]
teď mame stejné pneu s Darrim aspoň nebudu sam
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Pěkný večer :D Tma,+5 po dešti :)
Marku se nediv.Za prvé jsou gumy širší a zadruhý menší ET znamená větší vysazení.Jakorát to asi cítíš na řízení,že to jde víc ztuha.No a technickou tak tam nahoď na prohlídku zpět origoš to máš za půl hoďky a máš klid. :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Uživatelský avatar
Darrio
Příspěvky: 137
Registrován: ned čer 25, 2006 12:28
Bydliště: Košice

Příspěvek od Darrio »

GHOST píše:AVON robí už aj pneu? :lol:
No samozrejme...
Ale nie AVON ako ten robi kozmetiku :lol:
Je to AVON ....anglicania to robia :shock:
Daewoo Lanos 1,5 S, 14"CMS 185/60 R14 Barum Bravuris, CD/MP3 Panasonic, centrál, alarm, tlmiče Monroe Reflex
Uživatelský avatar
Janoo
Příspěvky: 211
Registrován: úte úno 27, 2007 16:33
Bydliště: Rožňava

Příspěvek od Janoo »

Presne tak... aj ja mám Avon pneumatiky a veľmi som ich nezodral ani pri častom jazdení
červený Daewoo Kalos sedan 1.4 16V, 2xabg,abs,central,el. okná 14 disky plánujem chip
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

No AVON gumi sú aj na závodných vozoch veď také čo jazdia do vrchu používajú hlavne Avony :D :D :D
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Příspěvek od Marek Petružela »

Topole maš pravdu na řízení to je také poznat jde trochu více stuha no a natu STK dám ty origoše ty dávat pryč nebudu,ale mám eště čas rv.2005 registrace 10.10. tak zatím ahojky marek stříbrný sed.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Ja som včera zrušil objednávku na tie nokiany(www.peumax.sk),lebo mi ich mali dodať do 12 dní a objednával som ich 13.3.2007 :roll: Keď som im volal,boli nedostupní a na e-maily neodpovedali.Tak som dnes objednal inde Avon ZV3 .Máte niekto s nimi skúsenosti?? boli v dobrej cene (5564,- Sk-4ks ).R14 185/60

Obrázek
Uživatelský avatar
pik
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 05, 2007 11:17
Bydliště: Mělník

pneu

Příspěvek od pik »

Možná to sem až tak docela nepatří ale včera jsem byl u toho když pán s propíchlou zadní gumou na hliníkovým disku(na Oktávii) měl vyšroubovaný všechny šrouby ven(5 kousků) auto na zvedáku a za boha živýho to nešlo sundat.Po zimě disk na tom středním kroužku držel jako čert.Musel přiject odborník ze servisu a tomu se to asi po 10ti minutách páčení povedlo.Zlatý moje plecháče :oops: :P
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Příspěvek od Marek Petružela »

Ahoj to nebude hliníkáčema,kolega z práce měl plecháče a měl to samé.
dostal dvě plech.kola a i s pneu a říkal že když daval ten dysk na buben tak měl najednou kratší šrouby než s dyskem co měl před tím,sice to uchytil,ale také to pak nemohl sundat,chtěl to vyřešit spůsobem že jezdil s povolenýma šroubama hlavně do¨zatáčeka nepomohlo to šel pak za mechanikem a dvouma heverama to pak sundali. takže chci jen říct že elektronama to není.
pa pa svatý Marek stř.sed 1.4 Obrázek
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Letné pneumatiky

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den .
No hledal jsem kam to napsat a sem se to hodí. Tak jsem přezul na letní ale to určitě nejsem sám. Tak že o co jde.
Nebudu to hledat ale někde bylo psáno, že "hlinikáče" se dávají hlavně proto, že jsou lehčí a tím je nižší spotřeba !!! No a samozřejmě taky taky pro parádu ! Jenže mě zůstala jen ta "paráda"!
No a protože mám digitální závěsnou váhu tak jsem zvážil jak zimní plecháče tak i letní "hlinikáče ".No a výsledek mě docela překvapil protože zimáky na plechu váží 14,68 kg a letní 14,78 kg !!! Letní o 10dkg jsou těžší !!! Taže holt "frejeřina" něco stojí !
No ještě jsem namontoval na každý kolo měřič tlaku ,teploty. No a protože jsem měl kovové čepičky které váží 4,35 g a tyto se snímačema 10,20g! takže budu muset na vyvážení. Jinak upřesňuji typ ,který jsem koupil.
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí !!!

https://www.youtube.com/watch?v=YFZ3QbK7M90
Odpovědět

Zpět na „KALOS“